Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole (Region) na poniedziałek, 23 listopada 2020 roku

19:00 REWIRY KULTURY
Jak co tydzień z Mateuszem Torzeckim omawiamy nowości muzyczne, literackie i filmowe. Dziś podyskutujemy o delikatnej płycie pochodzącej z Kolumbii amerykańskiej wokalistki i multiinstrumentalistki Eli Minus, pt. „Acts Of Rebelion”, książce "Soroczka" autorstwa Angeliki Kuźniak - pięknej, magicznej reporterskiej opowieści o człowieczym losie i o tym, co w życiu najważniejsze. Porozmawiamy również o filmie: „Mother” - reż. Tatsushi Ohmori, ukazuje miłość dziecka do matki, która nie potrafi unieść swojego macierzyństwa.

Po godz. 20.00 kolejny odcinek słuchowiska „Wotum” opartego na motywach powieści Macieja Siembiedy. Akcja dzieje się częściowo na terenie województwa opolskiego, w fikcyjnej miejscowości Bogoria, która ma jednak swój rzeczywisty pierwowzór. To historia sensacyjnego planu porwania obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Usłyszymy opolskich aktorów, będą to m.in. Leszek Malec, Grażyna Misiorowska, Łukasz Bugowski, Waldemar Kotas, Andrzej Jakubczyk oraz Andrzej Czernik, a także postaci znane z ogólnopolskich produkcji telewizyjnych, mowa o Łukaszu Płoszajskim, Piotrze Cyrwusie, Mikołaju Krawczyku, Krzysztofie Janczarze, Kamili Kamińskiej oraz Danielu Zawadzkim.

Do słuchania od 19:05 do 21:00 zaprasza Agnieszka Zientarska. Z autorką można kontaktować się mailowo: agnieszka.zientarska@radio.opole.pl

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***