Jak poziom uczestników oceniają organizatorzy?
- Na początku myślałem, że poziom nie będzie zbyt zadowalający, ale im bliżej byliśmy finału, tym rymy były coraz lepsze. Fajnie, że wpadli tacy goście jak Szyderca, który tę bitwę wygrał. Jest to czołówka freestyle MC w tym kraju - mówi Krzysztof Sorodnik, pseudonim "Profe Soro", organizator festiwalowego miasteczka oraz założyciel Hip Hop Budy.
Ideą miasteczka była chęć pokazania efektów ciężkiej pracy, którą na co dzień wykonują tancerze czy raperzy. Swoje umiejętności pokazywali też grafficiarze i beatboxerzy.
Krzysztof Sorodnik twierdzi, że hip hop w Opolu ma się dobrze, jednak potrzeba więcej takich miejsc w których młodzi ludzie mogliby się pokazać.
- Hip Hop w Opolu od dłuższego czasu był na dosyć wysokim poziomie, tyle że też brakowało takiego miejsca, żeby móc wyrazić siebie. Oczywiście poza koncertami, których mamy sporo w naszym mieście - mówi Sorodnik.
Jeszcze dziś zagra DonGuralesko, Ten Typ Mes oraz Grubson, a jutro (07.06) błonia Politechniki Opolskiej przejmą fani rocka.
Posłuchaj:
Joanna Matlak
Festiwalowe Radio Opole – relacje, rozmowy z artystami, ciekawostki poświęcone Krajowemu Festiwalowi Piosenki Polskiej i transmisje wszystkich koncertów! Zapraszamy do słuchania, czytania i oglądania tego, co dzieje się w Muzycznej Stolicy Polskiej Piosenki – nie tylko od 12 do 14 czerwca. Przypominamy dawne festiwale, relacjonujemy wydarzenia „okołofestiwalowe" i podsumowujemy to muzyczne święto.
Festiwalowe hity z lat 60. 70. i 80. w Radiu Opole!
Od 12 do 15 czerwca na dodatkowej częstotliwości dla Opola 89.4 MHz będziemy prezentować najciekawsze historyczne wykonania z opolskich festiwali.
Wielkie gwiazdy dawnych lat: Niemen, Rodowicz, Grechuta, Młynarski i inni. Nagrania, których nie można usłyszeć w żadnym innym radiu!
Publikacje pochodzą z 2015 roku.