Radio Opole » Studio M » Koncerty i sesje w Studiu M im. SBB » Stan Zawieszenia - uwodzą Berlin, nagrywają w Studiu…
2022-11-09, 14:55 Autor: Radio Opole

Stan Zawieszenia - uwodzą Berlin, nagrywają w Studiu M Radia Opole

Zespół Stan Zawieszenia nagrywa płytę w Studiu M im. SBB, Radio Opole [fot. Maciej Marciński]
Zespół Stan Zawieszenia nagrywa płytę w Studiu M im. SBB, Radio Opole [fot. Maciej Marciński]
Zespół Stan Zawieszenia nagrał płytę w Studiu M im. SBB Radia Opole. Grupa jest dwukrotnym laureatem Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Na co dzień spotykają się i tworzą swoją muzykę w Berlinie. Słychać w niej inspiracje z całego świata, a w repertuarze mają między innymi własne utwory. Ważne są dla nich akustyczne brzemienia.
Zespół powstał 7 lat temu, a impulsem do jego założenia było wspólne jam session. - Raz w tygodniu się tam spotykaliśmy - mówi Waldemar Łabanowicz. - Różni muzycy przychodzili i też tacy multilateralni: Argentyńczyk, ktoś z Hiszpanii. Może stąd mamy takie zacięcie do muzyki akustycznej lekko latynoskiej, ale my z Polski przywieźliśmy numery Dżemu, takie rzeczy. Też graliśmy Breakout. Taki wpływ międzykulturowy do dzisiaj się ciągnie - dodaje.

- W Berlinie jest bardzo duża Polonia - mówi Wojciech Sowiński. - Często bierzemy udział jako zespół w różnych imprezach polonijnych przynajmniej dwa, trzy razy w roku odbywają się takie imprezy. Jesteśmy zapraszani. Bierzemy w tym udział, ale nie tylko. Staramy się poszerzać naszą publiczność o obywateli niemieckich, Berlińczyków. Chcemy zaznaczyć, że śpiewy tylko po polsku, a ponieważ jest to muzyka instrumentalnie bardzo bogata Niemcy nawet nie znając tekstów bardzo chwalą - dodaje.

Sesję nagraniową w Studiu M zespół zdobył w ramach nagrody prezesa Radia Opole w 2019 roku. Pandemia uniemożliwiła wcześniejszą jej realizację. W tym roku grupa otrzymała kolejną nagrodę, tym razem było to Grand Prix festiwalu polonijnego.
Zespół Stan Zawieszenia nagrywa płytę w Studiu M im. SBB, Radio Opole [fot. Maciej Marciński]
Waldemar Łabanowicz
Wojciech Sowiński

Zobacz także

2022-12-02, godz. 11:00 Koncert prezentujący płytę Jacka Mielcarka „Życiodajna woda” w Studiu M Radiu Opole już 10 grudnia Prezentacja multimedialna materiału z płyty Jacka Mielcarka „Życiodajna woda” improwizowane medytacje na podstawie tekstów z Ewangelii wg św. Jana - to… » więcej 2022-11-23, godz. 15:52 Weź udział w warsztatach z Żanetą Plotnik-Krumpietz w Studiu M im. SBB - zapisy trwają! Już 30 listopada zapraszamy do Studia M im. SBB Radia Opole na bezpłatne Warsztaty wokalno-kreatywne „Kukułeczka Kuka”, które poprowadzi animatorka i wokalistka… » więcej 2022-11-10, godz. 19:13 Muzyczna podróż Wojtka Mazolewskiego po świecie Czechowa Chociaż mamy do czynienia z muzyką do spektaklu teatralnego i to do odległego, jak się wydaje, muzyce jazzowej świata Czechowa, to reżyser bardzo świadomie… » więcej 2022-11-09, godz. 14:55 Stan Zawieszenia - uwodzą Berlin, nagrywają w Studiu M Radia Opole Zespół Stan Zawieszenia nagrał płytę w Studiu M im. SBB Radia Opole. Grupa jest dwukrotnym laureatem Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Na co… » więcej 2022-11-09, godz. 14:41 Elektroniczne brzemienia w Studiu M. Koncert zespołu Body Package Muzyka z pogranicza trip-hopu, ambientu i post rocka zagościła w Studiu M im. SBB Radia Opole. Na scenie wystąpił zespół Body Package z Opole. Artyści zagrali… » więcej 2022-10-19, godz. 13:45 Body Package z koncertem w Studiu M im. SBB już w sobotę Eksperymentują z brzmieniami elektronicznymi osadzonymi kompozycyjnie na pograniczu trip-hopu, ambientu i post-rocka. Zespół Body Package w najbliższą sobotę… » więcej 2022-10-12, godz. 16:25 Lubelska formacja B6 zagrała w Studiu M imienia SBB w Radiu Opole [ZDJĘCIA] Wielokrotnie występowali w Opolu i okolicy, ale po raz pierwszy w legendarnym Studiu M imienia SBB w Radiu Opolu. Lubelska formacja B6 dała koncert w studiu… » więcej 2022-09-19, godz. 15:15 Franio Mucha wystąpił w Studiu M Radia Opole [ZDJĘCIA] Opolski zespół Franio Mucha zagrał i zaśpiewał w legendarnym Studiu M imienia SBB Radia Opole. Formacja grała już na plenerowych scenach, ale po raz pierwszy… » więcej 2022-09-14, godz. 14:52 Franio Mucha z koncertem w Radiu Opole! Niech Was nie zwiedzie młody wiek. Franio Mucha to solowy projekt, za którym stoi Mikołaj Gawron – 18-letni multiinstrumentalista z Opola – ale świeżość… » więcej 2022-09-14, godz. 12:42 Historie powstańcze inne niż wszystkie, ożywione muzycznie w Studiu M im. SBB Radia Opole [FILM, ZDJĘCIA] Autentyczne historie sprzed stu lat, przedstawione we współczesnych tekstach Wojciecha Byrskiego - we wtorek (13.09) w Studiu M im. SBB Radia Opole odbył się… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »