Radio Opole » Studio M » Koncerty i sesje w Studiu M im. SBB » „Czemu miałbym na to nie zasługiwać?” - Marek…
2022-04-22, 17:00 Autor: Tomasz Wojtyłko

„Czemu miałbym na to nie zasługiwać?” - Marek „Latarnik” Pędziwiatr o swojej drodze

„Czemu miałbym na to nie zasługiwać?” - Marek „Latarnik” Pędziwiatr o swojej drodze
Marek Pędziwiatr od lat walczy ze stereotypowym postrzeganiem polskiego jazzu. Pianista współtworzy wrocławskie zespoły EABS i Błoto.

Latarnik regularnie odwiedza Radio Opole. Artysta trzykrotnie wystąpił z EABS w Studiu M im. SBB. Grupa nagrała również w lokalnej rozgłośni komedowską EP-kę „Kraksa/Svantetic” i płytę „Discipline of Sun Ra”.
Pod koniec 2021 roku artysta ponownie zawitał w zaprzyjaźnionym Studiu M. Celem listopadowej sesji było zarejestrowanie debiutanckiej solowej płyty artysty wydanej pod pseudonimem Latarnik.

W trakcie nagrań Marek „Latarnik” Pędziwiatr znalazł chwilę, żeby opowiedzieć o swojej drodze. Rozmowę przeprowadził Tomasz Wojtyłko.

Przypomnijmy - w środę 27 kwietnia o godz. 19:00 w Studiu M im. SBB koncert „Latarnika”. Bilety dostępne są w sklepie internetowym Radia Opole. Wydarzenie jest realizowane dzięki współfinansowaniu ze środków Funduszu Promocyjnego ZAW STOART.

Zobacz także

2022-05-20, godz. 16:52 Darek Kozakiewicz LIVE w Radiu Opole! [ZDJĘCIA] Pół wieku imponującej kariery, utwory takich zespołów jak Perfect, Breakout czy Test, ale też zupełnie nowe kompozycje mogliśmy usłyszeć dziś w Studiu… » więcej 2022-05-13, godz. 13:10 Darek Kozakiewicz LIVE - 20 maja koncert w Studiu M im. SBB Radia Opole! Muzyczny rockowy projekt Darka Kozakiewicza LIVE w Opolu! Kompozytor i legendarny gitarzysta takich zespołów jak Perfect, Breakout i Test zagra dla publiczności… » więcej 2022-04-28, godz. 17:17 Jezabel Jazz koncert odwołany Koncert Jezabel Jaz zaplanoway na 4 maja, niestety, się nie odbędzie. Skontaktujemy się posiadaczami biletów w celu dokonania zwrotów! Choć w nazwie jazz… » więcej 2022-04-27, godz. 22:26 Latarnik z koncertem w Studiu M im. SBB Radia Opole Czekaliśmy na tę płytę, a potem na to spotkanie. Marek "Latarnik" Pędziwiatr wystąpił w Studiu M im. SBB z koncertem promującym album “Marianna”, który… » więcej 2022-04-22, godz. 17:00 „Czemu miałbym na to nie zasługiwać?” - Marek „Latarnik” Pędziwiatr o swojej drodze Marek Pędziwiatr od lat walczy ze stereotypowym postrzeganiem polskiego jazzu. Pianista współtworzy wrocławskie zespoły EABS i Błoto. Latarnik regularnie… » więcej 2022-04-20, godz. 09:07 Latarnik z debiutancką płytą "Marianna" z koncertem w Studiu M im. SBB Uznany operator syntezatorów, pianista Marek "Latarnik” Pędziwiatr już 27 kwietnia wystąpi w Studiu M im. SBB z kompozycjami z debiutanckiej płyty dedykowanej… » więcej 2022-03-21, godz. 07:50 Koncert Agaty Karczewskiej w Studiu M im. SBB już 2 kwietnia - transmisja w audycji "7:00 P.M." Piotra Metza Muzyczny minimalizm, oszczędne i surowe kompozycje, silny wokal, emocjonalne teksty i ciepłe brzmienie akustycznej gitary – to cechy jej stylu. Warszawska… » więcej 2022-03-10, godz. 12:33 Wyjątkowy spektakl w Radiu Opole. Dochód zostanie przekazany ofiarom wojny na Ukrainie [ZDJĘCIA] „A ponad ziemią z kulami latały brylanty. Rzecz o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim” – spektakl na motywach twórczości poety – będzie można zobaczyć… » więcej 2022-03-07, godz. 11:06 Zespół Indigo Child w live session w Studiu M im. SBB Radia Opole. Koncert w najbliższy poniedziałek (14.03)! Indigo Child to skład, który słuchaczom Radia Opole jest już dobrze znany. To nie będzie ich pierwszy występ na scenie Studia M im. SBB. Zespół tworzą… » więcej 2022-03-08, godz. 09:43 Dużo refleksji skierowanej w stronę Ukrainy. Bastard Brothers zagrali w Radiu Opole [ZDJĘCIA] Grupa Bastard Brothers zagrała w na scenie Studia M imienia SBB. Koncert miał wyjątkowe przesłanie - wsparcie ogarniętej wojną Ukrainy i jej obywateli. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »