Radio Opole » Studio M » Koncerty w Studiu M im. SBB » Zakuka z koncertem w Studiu M im. SBB już 6 sierpnia…
2020-07-27, 13:51 Autor: Justyna Krzyżanowska

Zakuka z koncertem w Studiu M im. SBB już 6 sierpnia. Transmisja o 20:00 – to trzeba zobaczyć!

Zakuka z koncertem w Studiu M im. SBB już 6 sierpnia. Będzie transmisja – to trzeba zobaczyć! Zaczynamy o 20:00
Zakuka, to folkowy projekt muzyczny inspirowany melodiami ludowymi śląska opolskiego. Artyści kreują swój oryginalny styl wykorzystując tradycyjne melodie i teksty w połączeniu z nowoczesnymi brzmieniami.
Zespół już niedługo odwiedzi Radio Opole, a stanie się to w czwartek 6 sierpnia w Studiu M im. SBB. Koncert rozpocznie się o godz. 20:00, niestety wciąż bez udziału publiczności. Wydarzenie będzie w całości transmitowane na naszej stronie internetowej i profilu facebookowym radia.

Grupę Zakuka tworzą wokalistka Żaneta Plotnik (znana słuchaczom Radia Opole z prowadzonej w poniedziałki po 18:05 audycji "Dobre Granie Ekstra") i gitarzysta Jakub Mitoraj, występujący na scenie wspólnie z muzycznymi przyjaciółmi. Ich koncert to opowieść łącząca przeszłość z przyszłością. Zakuka to coś więcej niż muzyka, dobra zabawa i historia… to powrót do własnych korzeni, które są podstawą budowania tożsamości we współczesnym świecie.

Dodajmy, że Zespół Zakuka za swoją koncertową działalność otrzymał nagrodę i tytuł Opolskiej Marki 2019, a także znalazł się w gronie finalistów XXIX Międzynarodowego Festiwalu Ludowego Mikołajki Folkowe w Lublinie. Można ich było także zobaczyć i usłyszeć na 47. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w koncercie "Debiuty", podczas którego w plebiscycie słuchaczy Radia Opole zostali nagrodzeni za najlepszy debiut. Ponadto, występowali podczas Dni Opola czy Festiwalu Opolskie Lamy.

W maju tego roku światło dzienne ujrzał maxi singiel grupy zapowiadający ich debiutancki album. Znajdują się na nim piękne opolskie melodie zrobione w zupełnie nowej odsłonie, których można posłuchać tutaj. Dodajmy, że singiel "Słoneczko się skryło" w maju br. znalazł się na playliście Radia Opole.

W dniu koncertu zespół zawita po 17:00 do audycji "Dobre Granie". Kto nie będzie mógł tego dnia koncertu obejrzeć, wrócimy do tego wydarzenia w audycji "Twoja Muzyka" w sobotę 22 sierpnia.

6 sierpnia br. o godz. 20:00 w Studiu M im. SBB zespół wystąpi w składzie: Żaneta Plotnik, Kuba Mitoraj, Mateusz Dźwigała i Michał Maliński.

Więcej informacji na temat zespołu można znaleźć na ich oficjalnej stornie internetowej oraz w mediach społecznościowych: Facebook i Instagram.

Koncert zespołu Zakuka w Studiu M im. SBB organizuje Radio Opole a sponsorem wydarzenia jest Spółka EXPLOMET z Opola.
Zakuka - zapowiedź koncertu w Studiu M. im SBB Radia Opole

Zobacz także

2020-09-18, godz. 10:11 Resoraki z koncertem w Studiu M im. SBB już 24 września. Transmisja online o 20:00 – to trzeba zobaczyć! Resoraki to zespół z Wrocławia, który powstał ze wspólnego muzykowania pięciu kumpli. Poszukując indywidualnego stylu muzycznego, nie zważając na przeciwności… » więcej 2020-09-13, godz. 18:43 „Pieśni Powstań Śląskich” w wykonaniu Grzegorza Płonki wybrzmiały w Studiu M. im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Przybliżyć wydarzenia i atmosferę lat 1919-1921 - taki cel przyświecał koncertowi „Pieśni Powstań Śląskich” w wykonaniu barda śląskiego Grzegorza… » więcej 2020-09-10, godz. 21:05 Szymon Pejski przedpremierowo w Studiu M im. SBB Radia Opole [ZDJĘCIA] Szymon Pejski zaśpiewał w legendarnym Studiu M im. SBB Radia Opole. Artysta zaprezentował materiał ze swojej najnowszej płyty, która ukaże się w piątek… » więcej 2020-09-01, godz. 12:25 „Pieśni Powstań Śląskich” – koncert Grzegorza Płonki Wyjątkowy koncert pieśni powstańczych w wykonaniu śląskiego barda Grzegorza Płonki z zespołem odbędzie się w niedzielę 13 września w Studiu M im. SBB… » więcej 2020-09-01, godz. 10:10 Szymon Pejski z koncertem w Studiu M im. SBB już 10 września Kompilacja piosenek z pogranicza rocka i popu w nastrojowym, subtelnym wydaniu, choć nie zabraknie też utworów z pazurem – już 10 września zapraszamy na… » więcej 2020-08-29, godz. 20:15 II Powstanie Śląskie muzycznie i wizualnie w Studiu M im. SBB Radia Opole [FILM+ZDJĘCIA] O Ślązakach sprzed stu lat zaśpiewał zespół JO w Studiu M im. SBB Radia Opole. Grupa wystąpiła bez publiczności ze względu na pandemię koronawirusa… » więcej 2020-08-04, godz. 20:00 „JO. Krew i gniew” – spektakl multimedialny w Studiu M już 19 sierpnia! Transmisja o 20:00 – to trzeba zobacz… Zbliża się 100. rocznica II Powstania Śląskiego. Z tej okazji Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach zaprasza na wyjątkowy koncert. » więcej 2020-08-21, godz. 16:18 Pierwszy koncert grupy "Zakuka" w Studiu M im.SBB Radia Opole [FILM, ZDJĘCIA] Tradycyjne opolskie melodie w połączeniu z nowoczesnymi brzmieniami wypełniły Studio M im. SBB Radia Opole. Pierwszy swój koncert na naszej scenie zagrał… » więcej 2020-07-23, godz. 22:02 Rockowo-popowe brzmienia w Studiu M im. SBB Radia Opole. "Ta rozgłośnia to mój drugi dom" [ZDJĘCIA] Po raz pierwszy na naszej scenie wystąpił zespół Ravel. Tworzy go pochodzące z Opola rodzeństwo - nasza redakcyjna koleżanka Natalia Kryjom-Barylak i Kacper… » więcej 2020-07-14, godz. 12:59 RAVEL z koncertem w Studiu M im. SBB już 23 lipca. Będzie transmisja - to trzeba zobaczyć! Zaczynamy o 20:00! Scena to ich żywioł, koncerty to istny wulkan energii, pochodzą z Opola i są rodzeństwem. O kim mowa? O duecie RAVEL! Obiecali wreszcie u nas wystąpić i… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***