Radio Opole » Obieżyświat » Aktualności » W Burgundii, w jednym z najpiękniejszych francuskich…
2021-05-29, 06:40 Autor: Barbara Tyslik

W Burgundii, w jednym z najpiękniejszych francuskich regionów... [ZDJĘCIA]

Dekoracyjne, zabytkowe pokrycia dachowe w Burgundii [fot. Łukasz Chyż]
Dekoracyjne, zabytkowe pokrycia dachowe w Burgundii [fot. Łukasz Chyż]
W oczekiwaniu na Europejski Cyfrowy Certyfikat Covidowy umożliwiający podróżowanie po Europie w czasie panującej jeszcze – niestety – pandemii, stęsknieni wyczekiwanych wojaży poza granice naszego kraju, już teraz snują wakacyjne plany.
Łukasz Chyż poleca wyjazd do Francji, lecz nie koniecznie do Paryża, gdzie z pewnością będzie wielu turystów, ale do serca Francji, czyli oddalonej o godzinę drogi od Paryża – Burgundii, która odwiedzających zauroczy malowniczymi widokami, przyrodą i zabytkową architekturą. I co najważniejsze; mieszkańcy tego regionu zawsze mają czas dla turystów, z którymi w swoich winnicach chętnie wzniosą toast za pomyślne spotkanie.
Oczywiście, osobiste kontakty wymagają znajomości języka francuskiego, który w przypadku Łukasza Chyża jest – jak sam określa – językiem jego duszy. Ponadto jest tłumaczem z języka francuskiego, a także nauczycielem, współpracującym w ramach wolontariatu z Biblioteką Obcojęzyczną Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Emanuela Smołki w Opolu.
Zanim za sprawą radiowej wyobraźni odwiedzimy Burgundię – o języku duszy Łukasza Chyża kilka refleksji…

Zobacz także

2021-08-07, godz. 06:40 Pieszo - tylko z TRAMPEM [ZDJĘCIA] Szukającym pomysłu na aktywny weekend pragniemy zaproponować uprawianie turystyki pieszej, która mimo że jest najtańszym sposobem podróżowania, jednak… » więcej 2021-07-31, godz. 06:40 Łukasza Chyżego podróże sentymentalne... [ZDJĘCIA] Skoro w lipcowe sobotnie poranki, za sprawą radiowej wyobraźni, wędrowaliśmy po urokliwej i bliskiej nam Opolszczyźnie – dziś odwiedzimy… Francję. Będzie… » więcej 2021-07-24, godz. 06:40 Poszukiwacze skarbów, ale tylko w zgodzie z prawem... [ZDJĘCIA] Wędrując mniej uczęszczanymi szlakami, np. w powiecie brzeskim, między miejscowościami Różyna i Kopanie, dojdziemy do miejsca… tajemniczego, obecnie zwanego… » więcej 2021-07-17, godz. 06:40 W Maciejowie oraz nad Stobrawą... [ZDJĘCIA] Każda pora roku sprzyja podglądaniu przyrody, ale teraz, latem, jest ona jakby piękniejsza, bardziej urozmaicona. M.in. za sprawą radosnych śpiewów ptaków… » więcej 2021-07-10, godz. 06:40 Region mlekiem i miodem kuszący... [ZDJĘCIA] Dziś odwiedzimy region słynący z ciekawych i różnorodnych tras turystycznych, zapewniający odwiedzającym kontakt z naturą, oferując nie tylko doskonały… » więcej 2021-07-03, godz. 06:40 Na szlaku opolskich fontann... [ZDJĘCIA] Turystom odwiedzającym Opole, a także jego mieszkańcom, pragniemy zaproponować letni spacer szlakiem…fontann. Być może poznanie historii obiektów zaliczanych… » więcej 2021-06-26, godz. 06:40 Renaty Matusiak wspomnienia z Boliwii [ZDJĘCIA] Dziś ruszamy w daleki świat! Do kraju będącego przed hiszpańskimi podbojami częścią Imperium Inków, a obecnie tylko graniczącym z Brazylią na północy… » więcej 2021-06-19, godz. 06:40 Skarby opolskiej łąki... [ZDJĘCIA] Tym razem nie nad morzem, ani po górach, tylko wśród ukwieconej, zielonej łąki będziemy wędrować. Jest to łąka niezwykła, bo wpisane w ścieżkę dydaktyczną… » więcej 2021-06-12, godz. 06:40 Opolski Świstak na górskich szlakach [ZDJĘCIA] Szukających wyjątkowych, mistycznych miejsc, stwarzających możliwość okrywania nie tylko urzekających widoków czy dzikiej przyrody, ale także … siebie… » więcej 2021-06-05, godz. 06:40 Wśród lawendowych pól i antycznych zabytków.... [ZDJĘCIA] Kolejnym etapem naszej podróży po Francji będzie region słynący z lawendowych pól i gajów oliwnych oraz znakomitego wina. Stanowiący inspirację dla wielu… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »