Radio Opole » Obieżyświat » Aktualności » W Burgundii, w jednym z najpiękniejszych francuskich…
2021-05-29, 06:40 Autor: Barbara Tyslik

W Burgundii, w jednym z najpiękniejszych francuskich regionów... [ZDJĘCIA]

Dekoracyjne, zabytkowe pokrycia dachowe w Burgundii [fot. Łukasz Chyż]
Dekoracyjne, zabytkowe pokrycia dachowe w Burgundii [fot. Łukasz Chyż]
W oczekiwaniu na Europejski Cyfrowy Certyfikat Covidowy umożliwiający podróżowanie po Europie w czasie panującej jeszcze – niestety – pandemii, stęsknieni wyczekiwanych wojaży poza granice naszego kraju, już teraz snują wakacyjne plany.
Łukasz Chyż poleca wyjazd do Francji, lecz nie koniecznie do Paryża, gdzie z pewnością będzie wielu turystów, ale do serca Francji, czyli oddalonej o godzinę drogi od Paryża – Burgundii, która odwiedzających zauroczy malowniczymi widokami, przyrodą i zabytkową architekturą. I co najważniejsze; mieszkańcy tego regionu zawsze mają czas dla turystów, z którymi w swoich winnicach chętnie wzniosą toast za pomyślne spotkanie.
Oczywiście, osobiste kontakty wymagają znajomości języka francuskiego, który w przypadku Łukasza Chyża jest – jak sam określa – językiem jego duszy. Ponadto jest tłumaczem z języka francuskiego, a także nauczycielem, współpracującym w ramach wolontariatu z Biblioteką Obcojęzyczną Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Emanuela Smołki w Opolu.
Zanim za sprawą radiowej wyobraźni odwiedzimy Burgundię – o języku duszy Łukasza Chyża kilka refleksji…

Zobacz także

2021-11-27, godz. 06:40 Rowerem nad Balaton [ZDJĘCIA] Za sprawą magii radia, dziś wyruszymy nad Balaton. Ale nie samochodem czy samolotem, tylko… najtańszym środkiem lokomocji, czyli rowerem. Tak właśnie… » więcej 2021-11-20, godz. 06:40 Z Andrzejem Hamadą na Placu Mikołaja Kopernika [ZDJĘCIA] Zachęcając do poznania historii stolicy naszego regionu, Andrzej Hamada, nestor polskich architektów, współpracujący z doskonałym czasopismem Uniwersytetu… » więcej 2021-11-13, godz. 06:40 Barwnie o Kamerunie i… Brzegu [ZDJĘCIA] W Brzegu, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusem, zostały wznowione tradycyjne spotkania podróżnicze. Pomysłodawca i organizator tych spotkań… » więcej 2021-11-06, godz. 06:40 Kamerun - Afryka w pigułce [ZDJĘCIA] Renata Matusiak, nauczycielka z Kędzierzyna – Koźla, tegoroczne wakacje spędziła w kraju określanym „ Afryką w pigułce ”, położonym w środkowej… » więcej 2021-10-30, godz. 06:40 Trekking w najwyższych górach świata [ZDJĘCIA] Uczestnicy tegorocznego Opolskiego Festiwalu Gór mieli już okazję poznać Bartosza Malinowskiego, który w 2015 roku, wraz z Joanną Lipowczan, jako pierwsi… » więcej 2021-10-23, godz. 06:40 Z Andrzejem Hamadą spacer po ulicy Krakowskiej w Opolu [ZDJĘCIA] Od średniowiecza była ważną arterią grodu, którą podążali kupcy udający się z zachodu na wschód Europy. Także współcześnie jest zaliczana do głównego… » więcej 2021-10-16, godz. 06:40 Jesienne wyprawy przyrodnicze [ZDJĘCIA] Szukającym atrakcyjnych miejsc na weekend podpowiadamy, że w niedzielę (17.10), warto odwiedzić Muzeum Wsi Opolskiej i uczestniczyć w imprezie plenerowej… » więcej 2021-10-09, godz. 06:40 Spacerkiem po Warszawie [ZDJĘCIA] Łukasz Chyż, nauczyciel języka francuskiego, współpracujący w ramach wolontariatu z Biblioteką Obcojęzyczną Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu… » więcej 2021-10-02, godz. 06:40 Autostopem po Tadżykistanie i pieszo do...Rybnej {ZDJĘCIA] Jan Łukasiewicz, instruktor ochrony przyrody Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego, od lat zachęca do spacerów po lesie. Lecz nie w celu np… » więcej 2021-09-25, godz. 06:40 W Opolu, nad rzeką Odrą... [ZDJĘCIA] Andrzej Hamada, nestor polskich architektów, a także popularyzator historii Opola, opowie – w drugiej części magazynu - o ulicy Rybackiej i znajdującym… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »