Radio Opole » Obieżyświat » Aktualności » W Burgundii, w jednym z najpiękniejszych francuskich…
2021-05-29, 06:40 Autor: Barbara Tyslik

W Burgundii, w jednym z najpiękniejszych francuskich regionów... [ZDJĘCIA]

Dekoracyjne, zabytkowe pokrycia dachowe w Burgundii [fot. Łukasz Chyż]
Dekoracyjne, zabytkowe pokrycia dachowe w Burgundii [fot. Łukasz Chyż]
W oczekiwaniu na Europejski Cyfrowy Certyfikat Covidowy umożliwiający podróżowanie po Europie w czasie panującej jeszcze – niestety – pandemii, stęsknieni wyczekiwanych wojaży poza granice naszego kraju, już teraz snują wakacyjne plany.
Łukasz Chyż poleca wyjazd do Francji, lecz nie koniecznie do Paryża, gdzie z pewnością będzie wielu turystów, ale do serca Francji, czyli oddalonej o godzinę drogi od Paryża – Burgundii, która odwiedzających zauroczy malowniczymi widokami, przyrodą i zabytkową architekturą. I co najważniejsze; mieszkańcy tego regionu zawsze mają czas dla turystów, z którymi w swoich winnicach chętnie wzniosą toast za pomyślne spotkanie.
Oczywiście, osobiste kontakty wymagają znajomości języka francuskiego, który w przypadku Łukasza Chyża jest – jak sam określa – językiem jego duszy. Ponadto jest tłumaczem z języka francuskiego, a także nauczycielem, współpracującym w ramach wolontariatu z Biblioteką Obcojęzyczną Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Emanuela Smołki w Opolu.
Zanim za sprawą radiowej wyobraźni odwiedzimy Burgundię – o języku duszy Łukasza Chyża kilka refleksji…

Zobacz także

2021-06-12, godz. 06:40 Opolski Świstak na górskich szlakach [ZDJĘCIA] Szukających wyjątkowych, mistycznych miejsc, stwarzających możliwość okrywania nie tylko urzekających widoków czy dzikiej przyrody, ale także … siebie… » więcej 2021-06-05, godz. 06:40 Wśród lawendowych pól i antycznych zabytków.... [ZDJĘCIA] Kolejnym etapem naszej podróży po Francji będzie region słynący z lawendowych pól i gajów oliwnych oraz znakomitego wina. Stanowiący inspirację dla wielu… » więcej 2021-05-29, godz. 06:40 W Burgundii, w jednym z najpiękniejszych francuskich regionów... [ZDJĘCIA] W oczekiwaniu na Europejski Cyfrowy Certyfikat Covidowy umożliwiający podróżowanie po Europie w czasie panującej jeszcze – niestety – pandemii, stęsknieni… » więcej 2021-05-22, godz. 06:40 W muzyczną podróż z Korneliuszem Wiatrem [ZDJĘCIA] Do grona radiowych obieżyświatów dołączył Korneliusz Wiatr, którego w ubiegłą sobotę, wraz z uczniami ze Szkoły Muzycznej w Oleśnie, oklaskiwaliśmy… » więcej 2021-05-15, godz. 06:40 W Mosznej - wśród kwitnących azalii [ZDJĘCIA] W Mosznej już zakwitły azalie! W tym roku nieco później, gdyż wiosenna aura była nieco kapryśna… A może te ulubione przez nas piękne, dekoracyjne krzewy… » więcej 2021-05-08, godz. 06:40 Do Armenii - z Renatą Matusiak [ZDJĘCIA] Renata Matusiak, autorka wielu ciekawych relacji z różnych stron świata prezentowanych m.in. w magazynie Obieżyświat i czasopiśmie Poznaj Świat, znana jako… » więcej 2021-04-24, godz. 06:40 Śladami opolskich architektów [ZDJĘCIA] Autor książek „Architektura wpisana w dzieje miasta” oraz „Architektoniczne ABC Opola”, a także wielu artykułów, ostatnio publikowanych w czasopiśmie… » więcej 2021-04-17, godz. 06:40 Podróże małe i duże…Uganda i Mikolin [ZDJĘCIA] Niestrudzony obserwator przyrody, Jan Łukasiewicz, zachęcając do wiosennych wędrówek opowie dziś o leśnych trębaczach, a także twórcach misternych gniazd… » więcej 2021-04-10, godz. 06:40 Uganda - perła Afryki [ZDJĘCIA] Profesor Janusz Słodczyk, geograf i ekonomista, dyrektor Instytutu Geografii Społeczno – Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej w Uniwersytecie Opolskim… » więcej 2021-04-03, godz. 06:40 Wiosna w opolskim ogrodzie zoologicznym [ZDJĘCIA] Przed laty, gdy tylko w wielkanocny poniedziałek pogoda zachęcała do spacerów, najczęściej odwiedzaliśmy Wyspę Bolko i opolski ogród zoologiczny. Tak… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »