Radio Opole » Niedzielna Loża Radiowa » Aktualności » 'Niedzielna Loża Radiowa' (09.01.2022) - zobacz…
2022-01-09, 13:02 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

"Niedzielna Loża Radiowa" (09.01.2022) - zobacz i posłuchaj!

"Niedzielna Loża Radiowa" (09.01.2022) - zobacz i posłuchaj!
- Czy Zjednoczona Prawica wyrzuci element swojego układu jakim jest Solidarna Polska? To jest bajanie opozycji, która liczy na to, że prawica się poróżni i nie będzie w stanie rządzić. Na tę chwilę program ma Zjednoczona Prawica, czego nie widzimy w żadnym ugrupowaniu opozycyjnym - powiedział w Niedzielnej Loży Radiowej Jan Chabraszewski z Prawa i Sprawiedliwości.
Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej uważa, że pytanie nie jest czy Zbigniew Ziobro opuści rząd tylko kiedy to nastąpi.
- Jeżeli Jarosław Kaczyński chce sięgnąć po 770 mld złotych, które czekają na Polskę w Brukseli musi się pozbyć Zbigniewa Ziobry. To również dotyczy największej afery, czyli podsłuchów opozycji przez system Pegasus - powiedział poseł Kostuś. Dodał, że PiS obiecywał, że będzie słuchał ludzi. - No i słucha, słowa dotrzymał - stwierdził.

- Zjednoczona Prawica jest stabilna, a jej rozłam to myślenie życzeniowe opozycji. Każdy może mieć swoje marzenia - uznała Justyna Zielińska z Partii Republikańskiej. - Krajowy Plan Odbudowy miał być wsparciem dla gospodarki poszczególnych krajów po covidzie i to nie ma nic wspólnego z Izbą Dyscyplinarną dodała. - Będzie kolejna obniżka akcyzy na paliwo, zerowy VAT na część art. spożywczych, mamy tarczę antyinflacyjną i dopłaty do rachunków za energię - wyliczała.

- Przewidywanie tego, co będzie w przyszłym roku jest trudne i smutne. Nie widzę przyszłości naszego kraju w świetlanych kolorach. Nawet gdyby się stało, to co stać się kiedyś musi i zmieniłby się rząd, to odbudowanie i dojście do wskaźników i pozycji, które Polska miała będzie bardzo długotrwałe - uznał Stanisław Rakoczy z PSL-u. Zwrócił uwagę na inflację, wyższe ceny energii i gazu a także reformy podatkowe Polskiego Ładu. - Samorządy nie będą miały pieniędzy na inwestycje. Zwłaszcza powiaty, które prowadzą szpitale będą w bardzo nieciekawej sytuacji.

- Opozycja ma swój program. Między innymi to, co prezentowałem w zeszłym tygodniu, odpowiedź na Polski Ład: uproszczenie podatków, zrównanie PIT-u, kwota wolna dla przedsiębiorców. Co to za chory kraj, w którym samotna matka musi płacić wyższe podatki? Czy jesteście z tego dumni? - mówił poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński. - Przyszły rok to będzie rok walki o elementarną egzystencję dla wielu osób. Skala ubóstwa gwałtownie rośnie - dodał.

Piotr Pancześnik z OdNowy powiedział, że jedyna zmiana jaka może nastąpić w rządzie to odejście z niego Jarosława Kaczyńskiego, który zapowiedział, że chce się zająć partią.
- O 340% jest wyższa cena gazu w Europie w stosunku do zeszłego roku. Ceny żywności na świecie wzrosły o 30%. To wynik pandemii i czynników politycznych. Jeśli chodzi o Polski Ład to jest zapowiedź wiążąca, że wszyscy dostaną zwrot pieniędzy do końca miesiąca - mówił Piotr Pancześnik. - Nie sądzę, żeby opozycja zdołała się zjednoczyć. Widzę zbyt duże różnice ideowe, poza tą podstawą ideologiczną, że wrogiem jest PiS.

Michał Kalinowski z Nowej Lewicy powiedział, że jego zdaniem będzie to bardzo drogi rok.
- Zjednoczona Prawica nie jest już taka zjednoczona. Widać totalny brak sprawczości przez ostatnie miesiące zarówno jeśli chodzi o inflację i jeśli chodzi o covida. Większość parlamentarna PiSu leży na antyszczepionkowcach więc nic nie są w stanie zrobić jeśli chodzi o ochronę zdrowia - powiedział Kalinowski. Zaznaczył, że Nowa Lewica jest opozycją merytoryczną i już jesienią wskazywali na rosnącą inflację, oraz pomysły, jak ją powstrzymać.
"Niedzielna Loża Radiowa" (09.01.2022)

Zobacz także

2022-05-22, godz. 12:09 "Niedzielna Loża Radiowa" z 22 maja 2022 r. – zobacz i posłuchaj! [FILM] Tym razem w Niedzielnej Loży Radowej dużo było o pieniądzach. Tych z Unii Europejskiej jakie ma dostać Polska na pomoc uchodźcom z Ukrainy oraz w ramach… » więcej 2022-05-15, godz. 12:22 "Niedzielna Loża Radiowa" z 15 maja 2022 r. – zobacz i posłuchaj! [FILM] W Niedzielnej Loży Radiowej z opolskimi politykami rozmawialiśmy o ponownym powołaniu na funkcję prezesa prof. Adama Glapińskiego. W ubiegły czwartek zdecydowała… » więcej 2022-05-08, godz. 12:43 "Niedzielna Loża Radiowa" z 8 maja 2022 r. – zobacz i posłuchaj! W Niedzielnej Loży Radiowej politycy dyskutowali o wynikach sondażu, według którego blisko 57% pytanych popiera udział polskich żołnierzy w misji pokojowej… » więcej 2022-05-03, godz. 12:01 "Świąteczna Loża Radiowa" z 3 maja 2022 r. - zobacz i posłuchaj Oprócz 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, dzisiaj jest także 101. rocznica wybuchu III Powstania Śląskiego. Rozpoczęło się ono w nocy z 2-3 maja… » więcej 2022-05-01, godz. 12:00 Prof. Piotr Pałys "Świąteczna Loża Radiowa" z 1 maja 2022 r. W drugiej części spojrzeliśmy na historię Święta Pracy. Skąd się wzięło i jak ewoluowało na przestrzeni lat? O tym powiadał prof. Piotr Pałys z Instytutu… » więcej 2022-05-01, godz. 12:00 Wojciech Rajchel i Paweł Kampa "Świąteczna Loża Radiowa" z 1 maja 2022 r. O tym jak zmieniają się obchody Święta Pracy, jakie wyzwania stoją przed rynkiem pracy i postulatach związków zawodowych rozmawialiśmy z Wojciechem Rajchlem… » więcej 2022-04-24, godz. 12:26 "Niedzielna Loża Radiowa" z 24 kwietnia 2022 r. – zobacz i posłuchaj! Polska nie otrzymała jeszcze funduszy z Unii Europejskiej na pomoc uchodźcom - to pierwszy z tematów programu. W drugiej części politycy dyskutowali o wyborach… » więcej 2022-04-18, godz. 12:10 "Świąteczna Loża Radiowa" z 18 kwietnia 2022 r. Śmigus Dyngus, Lany Poniedziałek, Poniedziałek Wielkanocny - nazw wiele, ale łączy je jedno: tego dnia obecna jest wśród nas tradycja oblewania się wodą… » więcej 2022-04-17, godz. 12:10 "Świąteczna Loża Radiowa" o polskich i ukraińskich zwyczajach Wielkanocnych (17 kwietnia 2022 r.) W Świątecznej Loży Radiowej rozmawialiśmy o świętach w Polsce i w Ukrainie. Wielkanoc obchodzona jest w dwóch różnych terminach i to największa różnica… » więcej 2022-04-10, godz. 12:34 "Niedzielna Loża Radiowa" z 10 kwietnia 2022 r. - zobacz i posłuchaj! [FILM] W Niedzielnej Loży Radiowej wspólnie z naszymi gośćmi rozmawialiśmy o 12. rocznicy katastrofy smoleńskiej i nowych okolicznościach w tej sprawie, tzn. słów… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »