Radio Opole » Niedzielna Loża Radiowa » Aktualności » Zobacz i posłuchaj 'Niedzielnej Loży Radiowej'…
2021-08-15, 12:54 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Zobacz i posłuchaj "Niedzielnej Loży Radiowej" z 15 sierpnia 2021! [FILM, ZDJĘCIA]

Zobacz i posłuchaj "Niedzielnej Loży Radiowej" z 15 sierpnia 2021!
Władysław Kosiniak-Kamysz wniósł o odroczenie obrad sejmu - tak aby nie doszło do głosowania nad zmianą ustawy medialnej. Wniosek, został przyjęty, marszałek sejmu Elżbieta Witek zarządziła reasumpcję głosowania z powodu, że nie podała do kiedy będzie odroczenie posiedzenia. W ponownym głosowaniu wniosek o odroczenie nie został przyjęty.
Opozycja podnosi, że reasumpcja głosowania nie mogła być zarządzona, Koalicja Obywatelska złożyła zawiadomienie do prokuratury. Ryszard Terlecki mówi, że było to zgodne ze wszystkimi przepisami i regulaminem.
- Reasumpcja głosowania była zgwałceniem regulaminu, mówienie o jakichś opiniach prawników, no tam już są tacy prawnicy, którzy każdą opinię są w stanie wystawić - mówił poseł Platformy Obywatelskiej Ryszard Wilczyński. - To było zgwałcenie prawa, po prostu czarny dzień parlamentaryzmu, pokazanie, że parlament się nie liczy, że każdy wynik można odwrócić pod warunkiem, że w przerwie uda się kupić posłów - dodał.

- Proszę powiedzieć za co zostali kupieni posłowie Kukiz'15 - odpowiedział Robert Tistek z Kukiz'15. - Repolonizacja mediów jest jednym z naszych postulatów od 2015 roku. Dyskusja o reasumpcji to odwrócenie uwagi od tego, że posłowie opozycji przekrzykiwali się i robili burdę.

- Próba obwiniania opozycji o to co się stało w sejmie to już brakuje mi nazwy na to - stwierdził Stanisław Rakoczy z PSL. - Regulamin sejmu dopuszcza reasumpcję tylko w przypadku uzasadnionych wątpliwości co do wyniku głosowania. Tu podstawy prawnej do reasumpcji nie było.

Antonii Duda z Prawa i Sprawiedliwości przytoczył regulamin sejmu dotyczący reasumpcji głosowania i zaznaczył, że to sejm zdecydował o reasumpcji. - Zrobił to na wniosek grupy posłów, marszałek uznała, że jest to uzasadnione. Jeżeli coś jest zgodne z regulaminem to nie może być bezprawne.

- Na oczach całej Polski, gdzie nie było żadnych wątpliwości co do wyniku głosowania zrobiono przekręt , który kwalifikuje się do sądowego rozstrzygnięcia - powiedział Andrzej Namysło z Nowej Lewicy. - To bezprawie niesie za sobą niebezpieczeństwo perspektywiczne. Nie mam pewności jak zostanie rozstrzygnięty proces odwoławczy, co do wyniku na przykład wyborów do parlamentu - dodał.

- To co zrobił Paweł Kukiz to powiedzenie "sprawdzam". Specjalnie tak zagłosował, żeby mieć silniejszą kartę w ręku, żeby móc negocjować. Nie wiem co wynegocjował, może koncert w TVP2, może Sylwester z Kukizem, nie będę zgadywać - powiedział Szymon Godyla z Nowoczesnej.

- Trudno jest stwierdzić, że Pani marszałek nie miała prawa zarządzić reasumpcji. Jak marszałkiem był Pan Sikorski i zarządził reasumpcję bez wniosków żadnych to wszystko było dobrze, a dzisiaj opozycja chce odwoływać się do sądu - powiedział Jan Chabraszewski z PiS. - Dzisiaj nie w tym jest problem, tylko problem jest w tym, czy Zjednoczona Prawica może swój program dalej realizować i czy Platforma Obywatelska ma kontrprogram. Otóż może realizować swój program, ma większość i histeryczne krzyczenie opozycji w tym nie przeszkodzi.

Drugim z tematów było przyjęcie zmian w ustawie medialnej i hejt w przestrzeni publicznej w stosunku do posła Pawła Kukiza.

Sejm przyjął nowelizację ustawy medialnej, która zmienia zasady przyznawania koncesji na nadawanie dla mediów z udziałem kapitału spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. - to mówiąc w dużym skrócie rządzący nazywają repolonizacją mediów, a opozycja zamachem na media - TVN i TVN24.
Przyjęto też poprawkę do ustawy medialnej zgłoszoną przez Konfederację która zakłada, że członków państwowych spółek medialnych, w tym prezesa zarządu powołuje i odwołuje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji której członkowie mają być wybierani przez Sejm za zgodą Senatu.


Nie odroczenie obrad sejmu i przyjęcie nowelizacji ustawy medialnej "wydarzyło się" dzięki głosom Pawła Kukiza, Jarosława Sachajko i Stanisława Żuka.
Już w czasie obrad w stronę posła Kukiza skierowane były okrzyki, aby ręki za tym nie podnosił. Podniósł i wylała się na niego za to fala hejtu.
Mocne słowa w stosunku do jego osoby kierują niektórzy politycy, dziennikarze, koledzy muzycy oraz inni użytkownicy mediów społecznościowych.
Paweł Kukiz podkreśla, że inna szansa na repolonizację mediów - której chciał od dawna - mogła się nie zdarzyć, a hejt komentuje dla portalu Wirtualne Media tak:
Ogólnie to hejt od „piewców miłości i tolerancji” mam znacznie większy niż Paweł Adamowicz, a portale i TVN, który tak bardzo śmierć Adamowicza przeżywał, ten hejt podkręcają - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl poseł Paweł Kukiz.

Posłuchaj dyskusji na ten temat!

Zobacz także

2021-11-21, godz. 13:50 "Niedzielna Loża Radiowa" (21.11.2021) - zobacz i posłuchaj! [FILM] W Niedzielnej Loży Radiowej rozmawialiśmy o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy w dwóch kontekstach: krajowym, czyli sytuacji wewnętrznej i kontekście… » więcej 2021-11-14, godz. 12:43 "Niedzielna Loża Radiowa" (14.11.2021) - zobacz i posłuchaj! [FILM] Trwa kryzys na polsko-białoruskiej granicy. W nocy do Polski "wdarło się siłowo około 50 osób". Zatrzymano 22 nielegalnych migrantów. Po białoruskiej stronie… » więcej 2021-11-11, godz. 12:01 Świąteczna Loża Radiowa" - zobacz i posłuchaj audycji z 11 listopada 2021 r. - 11 listopada to nie jest data umowna odzyskania niepodległości, ale nie dlatego, że wydarzyło się wtedy coś, co moglibyśmy uznać, za akt powstania odrodzenia… » więcej 2021-11-07, godz. 12:11 "Niedzielna Loża Radiowa" (07.11.2021) - zobacz i posłuchaj! [FILM] W Niedzielnej Loży Radiowej politycy rozmawiali dziś o sędziach pokoju oraz o sytuacji gospodarczej z związanej z coraz większą inflacją. Gośćmi programu… » więcej 2021-11-01, godz. 12:17 Prof. Mirosław Lenart i prof. Henryk Machoń o nieco innym podejściu do tematyki przemijania, śmierci i naszych doświadczeniach… Z okazji Wszystkich Świętych w audycji "Świąteczna Loża Radiowa" nieco inne podejście do tematyki przemijania, śmierci i w ogóle naszych doświadczeń… » więcej 2021-10-31, godz. 12:34 Zobacz i posłuchaj "Niedzielnej Loży Radiowej" z 31 października 2021 r. W ubiegłym tygodniu doszło do zawarcia umowy politycznej z Partią Republikańską i ze stowarzyszeniem odnowa Marcina Ociepy. Dodatkowo z rządem pod względem… » więcej 2021-10-24, godz. 12:55 "Niedzielna Loża Radiowa" (24.10.2021) - zobacz i posłuchaj! [FILM] Debata o "kryzysie praworządności w Polsce i prymacie unijnego prawa", która odbyła się we wtorek w Parlamencie Europejskim trwała ponad 4 godziny. Szefowa… » więcej 2021-10-17, godz. 14:33 "Niedzielna Loża Radiowa" (17.10.2021) - zobacz i posłuchaj! [FILM] Rozmawialiśmy o ostatnim posiedzeniu sejmu, na którym uchwalono specustawę w sprawie budowy muru na granicy z Białorusią. Ma to być solidna i wysoka zapora… » więcej 2021-10-10, godz. 13:50 "Niedzielna Loża Radiowa" (10.10.2021) - zobacz i posłuchaj! [FILM, ZDJĘCIA] W czwartek Trybunał Konstytucyjny, po rozpoznaniu wniosku prezesa Rady Ministrów, uznał, że przepisy europejskie w zakresie, w jakim organy Unii Europejskiej… » więcej 2021-10-03, godz. 12:41 "Niedzielna Loża Radiowa" (03.10.2021) - zobacz i posłuchaj! [FILM, ZDJĘCIA] W czwartek Sejm przychylił się do wniosku prezydenta Andrzej Dudy i o 60 dni przedłużył stan wyjątkowy, od miesiąca obowiązujący przy granicy z Białorusią… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »