Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole. Popołudniówka Radia Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole (rozmowy z roku 202… » Krzysztof Potaczek o policyjnej akcji protestacyjnej…
2022-10-19, 17:45 Autor: Ireneusz Prochera

Krzysztof Potaczek o policyjnej akcji protestacyjnej pod nazwą "41"

Krzysztof Potaczek o policyjnej akcji protestacyjnej pod nazwą "41"
- Jeżeli minister nie chwyci za słuchawkę i nie zadzwoni, by rozmawiać, to zobaczy nas pod swoim budynkiem - zapowiada Krzysztof Potaczek, zastępca przewodniczącego Sekcji Krajowej NSZZ Solidarność Funkcjonariuszy i Pracowników Policji odnosząc się do rozpoczętego właśnie protestu.
- Chciałbym spotykać się w lepszych okolicznościach, ale to nie od nas zależy - mówi dr Krzysztof Potaczek, zastępca przewodniczącego Sekcji Krajowej NSZZ Solidarność Funkcjonariuszy i Pracowników Policji odnosząc się do rozpoczętego właśnie protestu.

Tymczasowa Rada Krajowej Sekcji Funkcjonariuszy i Pracowników Policji NSZZ "Solidarność" ogłosiła akcję protestacyjną, domagając się podwyżki uposażeń w policji o 20 proc. Domaga się również waloryzacji przewidzianej w 2023 roku nie od marca, a od stycznia. Oczekuje także wypłaty jednorazowego dodatku inflacyjnego w kwocie 5000 tys. zł netto do końca listopada. Przedstawiła także cały szereg innych postulatów, w tym przywrócenia prawa przejścia na emeryturę po 15 latach służby.

Potaczek podkreśla, że jedynie kwoty podwyżek jakich domaga się związek, są w stanie zrekompensować policjantom i pracownikom policji straty z powodu wysokiej inflacji.

Na razie w ramach protestu, funkcjonariusze chcąc zmusić szefa MSWiA do rozmów, prowadzą akcję "41", w ramach której pouczają kierowców łamiących przepisy.
Krzysztof Potaczek przyznaje, że to raczej mało dotkliwa dla społeczeństwa forma protestu, ale nie wyklucza jego zaostrzenia, jeśli rozmowy nie zostaną podjęte.

Związkowiec mówi, że reprezentowany przez niego związek czuje się ignorowany przez resort, który rozmawia ze "starym związkiem" (NSZZ Policjantów), który działa od 30 lat, a nie chce podjąć rozmów z NSZZ "Solidarność".

17 listopada w centrum Warszawy ma się odbyć duża manifestacja związkowa "Solidarności" domagającej się podwyżki o 20 proc dla całej budżetówki.

- Jeżeli minister nie chwyci za słuchawkę i nie zadzwoni, to zobaczy nas pod swoim budynkiem - zapowiada Krzysztof Potaczek.

Zobacz także

2022-11-29, godz. 17:00 "Spięcie" - gośćmi magazynu Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia byli: Marek Suski, Robert Kropiwnicki i Paweł … Poseł Marek Suski (PiS), Robert Kropiwnicki (PO) i Paweł Kukiz (Kukiz'15) byli gośćmi magazynu Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia "Spięcie". » więcej 2022-11-28, godz. 17:15 Beata Kempa o postawie Węgier w negocjacjach z KE i rezolucji PE w sprawie mundialu - Jest różnica, jeśli chodzi o sprawę negocjacji Polski i Węgier z Brukselą. Podstawa tych negocjacji jest zupełnie inna. W przypadku Wiktora Orbana chodzi… » więcej 2022-11-28, godz. 17:10 Danuta Jazłowiecka o tym, czy opozycja jest "dogadana" - Startując z jedną listą demokratyczną, opozycyjną, jesteśmy w stanie zwyciężyć na tyle, by można było realizować nasze projekty. A to projekty szalenie… » więcej 2022-11-26, godz. 11:15 Dariusz Sobków o szkole XXI wieku i mediacjach rówieśniczych Dariusz Sobków dyrektor Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie, zwanego potocznie Prószkowską Pomologią o tym jak zainteresować nauką, jak… » więcej 2022-11-25, godz. 17:45 Alicja Gawinek o wolontariacie pracowniczym W Otwartym Mikrofonie w piątki poruszamy temat wolontariatu. Tym razem Alicja Gawinek, Prezes, Dyrektor biura Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych… » więcej 2022-11-25, godz. 17:00 "Polityczny obraz tygodnia". Magdalena Ogórek komentuje najważniejsze wydarzenia W "Politycznym obrazie tygodnia" Magdalena Ogórek skomentowała najważniejsze wydarzenia minionych dni. » więcej 2022-11-24, godz. 17:15 Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa. Radiowa debata o rynku pracy Dane dotyczące wynagrodzeń, cen i gospodarki opublikowane przez GUS wskazują, że nie jest tak dobrze, jak było kiedyś. Czy widać to już na opolskim rynku… » więcej 2022-11-23, godz. 18:30 Wiktoria Mielniczek: Dla młodych polityka, to brudna gra. Ja chcę to odwrócić - Opole było jednym z najlepszych, najbardziej aktywnych - powiedziała w Otwartym Mikrofonie Wiktoria Mielniczek z Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministerstwie… » więcej 2022-11-23, godz. 17:00 Zbigniew Kubalańca o zmianie w sejmiku śląskim, WBP i kulturze na Opolszczyźnie - To wielki policzek jeśli chodzi o PiS i Jarosława Kaczyńskiego. Bo jednego dnia był Kaczyński w Katowicach i mówił, jak to PiS wygra wybory, a drugiego… » więcej 2022-11-22, godz. 17:15 "Co tam Panie w polityce". Wydarzenia komentują Piotr Gociek i Piotr Semka. Posłuchaj! W programie Radia Opole Piotr Gociek i Piotr Semka skomentowali mianowanie byłego ambasadora Ukrainy w Berlinie na stanowisko wiceszefa MSZ Ukrainy. Rozmawiali… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »