Radio Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Łukasz Mozolewski o potrzebie zmian na polskiej…
2022-10-07, 17:00 Autor: Ireneusz Prochera

Łukasz Mozolewski o potrzebie zmian na polskiej scenie politycznej i spotkaniu z sympatykami

Łukasz Mozolewski o potrzebie zmian na polskiej scenie politycznej i spotkaniu z sympatykami
- Nie chcemy być politykami, nie chcemy politykować - zapewnia Łukasz Mozolewski z Partii Liberalnej.Strajk przedsiębiorców, która zabiega o uwagę opolskich wyborców. Przekonuje też, że konieczna jest wymiana kadr na polskiej scenie politycznej.
- My jesteśmy obywatelami, którzy mają już dość tego, że od ponad 30 lat ci sami ludzie zasiadają w ławach poselskich - mówi Łukasz Mozolewski z Partii Liberalnej.Strajk przedsiębiorców. Jego zdaniem to naganne, że ta sama grupa ludzi uprawia zawód polityka, wymieniając się tylko stanowiskami.- Jesteśmy środowiskiem ludzi, którzy cenią sobie wolność,własność i godność- dodaje.

Łukasz Mozolewski uważa, że konieczne jest m.in. ograniczenie wydawania pieniędzy z budżetu państwa na rzeczy zbędne, jak choćby rządowe kampanie billboardowe.
Podkreśla, że tworzący jego partię ludzie to w dużej mierze przedsiębiorcy.

- Czym różni się przedsiębiorca od zawodowego polityka? Przedsiębiorca potrafi z 50 złotych zrobić 100 złotych. Polityk zawodowy, nasz dzisiejszy, to jest ktoś kto potrafi za 100 zł kupić coś co jest warte 50 zł. - argumentuje działacz i dodaje, że to właśnie jego partia chce to ukrócić.

Zobacz także

2022-11-28, godz. 17:15 Beata Kempa o postawie Węgier w negocjacjach z KE i rezolucji PE w sprawie mundialu - Jest różnica, jeśli chodzi o sprawę negocjacji Polski i Węgier z Brukselą. Podstawa tych negocjacji jest zupełnie inna. W przypadku Wiktora Orbana chodzi… » więcej 2022-11-28, godz. 17:10 Danuta Jazłowiecka o tym czy opozycja jest "dogadana" - Startując z jedną listą demokratyczną, opozycyjną, jesteśmy w stanie zwyciężyć na tyle, by można było realizować nasze projekty. A to projekty szalenie… » więcej 2022-11-26, godz. 11:15 Dariusz Sobków o szkole XXI wieku i mediacjach rówieśniczych Dariusz Sobków dyrektor Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie, zwanego potocznie Prószkowską Pomologią o tym jak zainteresować nauką, jak… » więcej 2022-11-25, godz. 17:45 Alicja Gawinek o wolontariacie pracowniczym W Otwartym Mikrofonie w piątki poruszamy temat wolontariatu. Tym razem Alicja Gawinek, Prezes, Dyrektor biura Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych… » więcej 2022-11-25, godz. 17:00 "Polityczny obraz tygodnia". Magdalena Ogórek komentuje najważniejsze wydarzenia W "Politycznym obrazie tygodnia" Magdalena Ogórek skomentowała najważniejsze wydarzenia minionych dni. » więcej 2022-11-24, godz. 17:15 Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa. Radiowa debata o rynku pracy Dane dotyczące wynagrodzeń, cen i gospodarki opublikowane przez GUS wskazują, że nie jest tak dobrze, jak było kiedyś. Czy widać to już na opolskim rynku… » więcej 2022-11-23, godz. 18:30 Wiktoria Mielniczek: Dla młodych polityka, to brudna gra. Ja chcę to odwrócić - Opole było jednym z najlepszych, najbardziej aktywnych - powiedziała w Otwartym Mikrofonie Wiktoria Mielniczek z Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministerstwie… » więcej 2022-11-23, godz. 17:00 Zbigniew Kubalańca o zmianie w sejmiku śląskim, WBP i kulturze na Opolszczyźnie - To wielki policzek jeśli chodzi o PiS i Jarosława Kaczyńskiego. Bo jednego dnia był Kaczyński w Katowicach i mówił, jak to PiS wygra wybory, a drugiego… » więcej 2022-11-22, godz. 17:15 "Co tam Panie w polityce". Wydarzenia komentują Piotr Gociek i Piotr Semka. Posłuchaj! W programie Radia Opole Piotr Gociek i Piotr Semka skomentowali mianowanie byłego ambasadora Ukrainy w Berlinie na stanowisko wiceszefa MSZ Ukrainy. Rozmawiali… » więcej 2022-11-21, godz. 17:01 Ryszard Wilczyński o wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego, finansowaniu in vitro i skardze do Komisji Etyki Poselski… Gościem Otwartego Mikrofonu był poseł Platformy Obywatelskiej Ryszard Wilczyński. W programie komentował wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego, który w… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »