Radio Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » O rozwoju sytuacji na Ukrainie, próbie odwołania…
2022-10-04, 17:03 Autor: Piotr Gociek, Piotr Semka

O rozwoju sytuacji na Ukrainie, próbie odwołania premiera Morawickiego oraz przyszłości byłego prezesa TVP Jacka Kurskiego w Otwartym Mikrofonie Radia Opole

Piotr Semka i Piotr Gociek [fot. Marek Bohdan/Radio Opole i PAP/Arek Markowicz]
Piotr Semka i Piotr Gociek [fot. Marek Bohdan/Radio Opole i PAP/Arek Markowicz]
Jak podkreślał Piotr Semka, ukraińska ofensywa trwa nadal i Rosjanie wydają się bezradni. Ukraińcy zaczęli wypieranie wroga z okręgu Chersońskiego. Zdaniem publicysty, ogłaszając niedawno aneksję m.in. tego okręgu, W.Putin chciał wywołać efekt mrożący, co się jednak nie udało. Zgodził się z tym Piotr Gociek, dodając, że akt przyłączenia był też obliczony na potrzeby wewnętrzne.
Piotr Gociek zwrócił również uwagę na elastyczność reagowania Ukraińców oraz szybkość działania ich wojsk. Publicyści na antenie Radia Opole wskazali także na rosnącą rolę oligarchów budujących prywatne armie, jak tzw. Grupa Wagnera oraz sprawność działania amerykańskiej dyplomacji w kontekście ukraińskiej wojny.

Piotr Gociek i Piotr Semka odnieśli się także do próby odwołania premiera Morawieckiego i politycznego starcia jej towarzyszącej.

- Słyszę od niektórych, że to nie próby odwołania i sympatie mają zdecydować jak długo na stanowisku pozostanie Mateusz Morawiecki, a sondaże - mówił Piotr Gociek.

Autorzy programu zastanawiali się także nad przyszłością byłego prezesa TVP Jacka Kurskiego oraz nad reakcjami po śmierci Jerzego Urbana.

Zobacz także

2022-12-01, godz. 17:00 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" (01.12.2022) W Sejmie trwają prace nad nowelizacją Kodeksu pracy, która wprowadza na stałe regulacje dotyczące pracy zdalnej. Dotychczasowe przepisy miały charakter czasowy… » więcej 2022-11-30, godz. 17:30 Prof. Jarosław Mamala o 10-leciu Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu - Jest to przestrzeń, która wpisała się na dobre w krajobraz Opola, krajobraz przedsiębiorczości, współpracy z firmami. Z pewnością więc można mówić… » więcej 2022-11-30, godz. 17:00 "Co tam panie w polityce?" - komentarz red. Piotra Goćka - Sprawę propozycji Niemiec, przekazania Polsce rakiet Patriot, należy rozpatrywać na kilku płaszczyznach - uważa publicysta Piotr Gociek. W jego ocenie może… » więcej 2022-11-29, godz. 17:00 "Spięcie" - gośćmi magazynu Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia byli: Marek Suski, Robert Kropiwnicki i Paweł … Poseł Marek Suski (PiS), Robert Kropiwnicki (PO) i Paweł Kukiz (Kukiz'15) byli gośćmi magazynu Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia "Spięcie". » więcej 2022-11-28, godz. 17:15 Beata Kempa o postawie Węgier w negocjacjach z KE i rezolucji PE w sprawie mundialu - Jest różnica, jeśli chodzi o sprawę negocjacji Polski i Węgier z Brukselą. Podstawa tych negocjacji jest zupełnie inna. W przypadku Wiktora Orbana chodzi… » więcej 2022-11-28, godz. 17:10 Danuta Jazłowiecka o tym, czy opozycja jest "dogadana" - Startując z jedną listą demokratyczną, opozycyjną, jesteśmy w stanie zwyciężyć na tyle, by można było realizować nasze projekty. A to projekty szalenie… » więcej 2022-11-26, godz. 11:15 Dariusz Sobków o szkole XXI wieku i mediacjach rówieśniczych Dariusz Sobków dyrektor Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie, zwanego potocznie Prószkowską Pomologią o tym jak zainteresować nauką, jak… » więcej 2022-11-25, godz. 17:45 Alicja Gawinek o wolontariacie pracowniczym W Otwartym Mikrofonie w piątki poruszamy temat wolontariatu. Tym razem Alicja Gawinek, Prezes, Dyrektor biura Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych… » więcej 2022-11-25, godz. 17:00 "Polityczny obraz tygodnia". Magdalena Ogórek komentuje najważniejsze wydarzenia W "Politycznym obrazie tygodnia" Magdalena Ogórek skomentowała najważniejsze wydarzenia minionych dni. » więcej 2022-11-24, godz. 17:15 Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa. Radiowa debata o rynku pracy Dane dotyczące wynagrodzeń, cen i gospodarki opublikowane przez GUS wskazują, że nie jest tak dobrze, jak było kiedyś. Czy widać to już na opolskim rynku… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »