Radio Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Piotr Kanzy: Mam nadzieję, że wszystko się poukłada…
2022-06-22, 17:30 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Piotr Kanzy: Mam nadzieję, że wszystko się poukłada, ale klimat, który wytworzył się wokół sprawy nie sprzyja

Piotr Kanzy: Mam nadzieję, że wszystko się poukłada, ale klimat, który wytworzył się wokół sprawy nie sprzyja
Zobacz i posłuchaj rozmowy z wójtem gminy Polska Cerekiew.
Czy możliwe jest rozwiązanie sporu między Klubem Jeździeckim Lewada a radą gminy?
W Otwartym Mikrofonie wracamy do sprawy klubu Lewada w Zakrzowie w gminie Polska Cerekiew. Klub alarmuje, że z powodu podwyżki czynszu będzie musiał się wyprowadzić z Zakrzowa. Sprawę komentowali na naszej antenie posłowie ziemi opolskiej.

Po środku sporu stoi wójt.
- Mam nadzieję, że wszystko się poukłada, ale klimat, który wytworzył się wokół sprawy nie sprzyja. Dla dobra sprawy, klubu, ośrodka obie strony powinny inaczej spojrzeć na sprawę powiedział w Otwartym Mikrofonie wójt Polskiej Cerekwi Piotr Kanzy.

Jak mówił wójt zły klimat wytworzył się już kilka lat temu na linii między radą gminy a klubem. Dodaje, że próbuje zrozumieć obie strony.
- Budżety samorządów są trudne i rozumiem radnych, że oczekują większych pieniędzy. Dodam, że rada nie była za przetargiem. Wiedząc o dobiegającej końca umowy chciała porozumieć się z Lewadą, ale na nowych warunkach finansowych. Nie mówili, że nie chcą Lewady, ale chcą zmienić warunki - wyjaśniał Piotr Kanzy.

Gość Radia Opole mówi, że zabrakło rozmowy.
Takie rozmowy mają się odbyć jutro (czwartek 23.06) o ich efektach będziemy informować.
Zobacz cały wywiad z wójtem Polskiej Cerekwi Piotrem Kanzy.

Zobacz także

2022-07-05, godz. 17:05 "Co tam Panie w polityce" Piotra Goćka i Piotra Semki w Radiu Opole! O szczycie NATO, konwencji PO i prekampanii wybo… Piotr Gociek i Piotr Semka we wtorkowym programie publicystycznym komentują: - szczyt NATO w Madrycie i ustalenia dla Polski - echa i komentarze po szczycie… » więcej 2022-07-04, godz. 17:00 Katarzyna Czochara o zmianach w strukturach partii, Tomasz Kostuś o konwencji PO w Radomiu. "Parlamentarny" Otwarty M… Gośćmi parlamentarnej odsłony programu "Otwarty Mikrofon" byli dziś opolscy posłowie: Katarzyna Czochara z PiS i Tomasz Kostuś z PO. » więcej 2022-07-01, godz. 12:09 Aleksandra Raś o opolskich basenach i kąpieliskach Gościem Radia Opole była Aleksandra Raś - rzecznik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Opolu. » więcej 2022-07-01, godz. 11:46 Dariusz Krawiec o pracy ratowników WOPR O pracy ratowników WOPR w sezonie letnim i o tym jak się zachować nad wodą rozmawialiśmy w programie "Otwarty Mikrofon". Naszym gościem był Dariusz Krawiec… » więcej 2022-07-01, godz. 17:05 "Polityczny obraz tygodnia" w Radiu Opole. Magdalena Ogórek i Joanna Matlak komentują: szczyt NATO w Madrycie, słowa… W tym tygodniu audycję "Polityczny obraz tygodnia" zdominował temat szczytu NATO w Madrycie. Zapadły na nim kluczowe dla Polski i Europy decyzje, m.in. rezydent… » więcej 2022-06-30, godz. 19:01 Dr Stanisław Niewiński o działalności antyzachodniego bloku państw BRICS Gościem Radia Opole był dr Stanisław Niewiński, ekspert ds. chińskich z Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Opolu, a także wykładowca na Uniwersytecie… » więcej 2022-06-30, godz. 15:03 Dr Marek Kawa o stałej obecności armii USA w Polsce, inflacji w USA i debacie wokół posiadania broni - Niewątpliwie żyjemy w historycznych czasach - powiedział na wstępie amerykanista dr Marek Kawa, komentując zapowiedź utworzenia w Polsce dowództwa V korpusu… » więcej 2022-06-29, godz. 14:37 Co tam Panie w polityce? Aneta Skomorowska-Kobza i Piotr Gociek komentują wydarzenia międzynarodowe i krajowe Co tam Panie w polityce? Sporo się dzieje! Oprócz upałów, które pewnej celebrytce zaszkodziły, rozmawialiśmy o rozpoczynającym się w czwartek (30.06)… » więcej 2022-06-28, godz. 17:00 "Spięcie" U Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia gościli: Radosław Fogiel, prof. Bogusław Liberadzki, prof. Genowefa… W programie poruszono kwestie, wyjścia z rządu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, przyjęcia ustaw zaproponowanych przez Pawła Kukiza, polskiego patriotyzmu… » więcej 2022-06-27, godz. 17:30 Dr Tomasz Pawłuszko komentuje 124 dzień wojny na Ukrainie Analityk ds. bezpieczeństwa międzynarodowego dr Tomasz Pawłuszko komentował dzisiaj 124 dzień wojny na Ukrainie. W rozmowie pojawiły się wątki dotyczące… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »