Radio Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Tomasz Kapica o swoich ostatnich głośnych publikacjach…
2022-05-20, 17:05 Autor: Joanna Matlak

Tomasz Kapica o swoich ostatnich głośnych publikacjach o opolskich spółkach miejskich

Tomasz Kapica o swoich ostatnich głośnych publikacjach o opolskich spółkach miejskich
Gościem Radia Opole był dzisiaj Tomasz Kapica, zastępca redaktora naczelnego Nowej Trybuny Opolskiej. Nasz gość opowiedział o faktach i dokumentach do jakich udało się dotrzeć w sprawie afery w opolskich Wodociągach i Kanalizacji, a także kolejnej głośnej w Opolu sprawy czyli nabyciu (jak się później okazało) nie jednego, a dwóch mieszkań przez prezydenta Opola.
- Rolą dziennikarzy jest pisanie o otaczającej nas rzeczywistości. Można było się spodziewać, że kiedy będziemy opisywali pewne kontrowersyjne rzeczy, to będzie o tym głośno. I jest - powiedział Tomasz Kapica, autor głośnych artykułów o zamieszaniu wokół miejskich spółek w Opolu czyli WiK i OTBS.

- W NTO i na portalu nto.pl ukazało się kilka materiałów, które stawiają w niekorzystnym świetle i ujawniają pewne nieprawidłowości w funkcjonowaniu samorządu miejskiego na przykładzie jednej z miejskich spółek, konkretnie WiK-u - mówił Kapica.

- WiK ma spore problemy ze względu na nieprofesjonalizm części osób zarządzających, a także mamy aferę związaną z zakupem na preferencyjnych zasadach przez prezydenta mieszkań z TBS - mówił nasz gość i zaznaczył, że powstała sytuacja w której dziennikarze dopytują i nie mogą otrzymać informacji - Zadaliśmy pytania dawno temu i czekaliśmy tydzień na potwierdzenie - mówił Kapica.

NTO przygotowując się do cyklu artykułów o WiK zbierała dokumenty w tej sprawie. Jesteśmy w ich posiadaniu, a do nas cały czas spływają różne informacje. Dostaję na skrzynkę wiadomości od osób, które znają mechanizmy nieprawidłowości, które funkcjonowały nie tylko w tej spółce WiK, ale też w Zakładzie Komunalnym i chcą naszą redakcję o tym poinformować - podkreślił.

- Zbieramy te informacje, analizujemy, będziemy weryfikować, w każdym z artykułów weryfikowaliśmy i część znalazło potwierdzenie. Teraz mamy sytuację w której prezydent miasta musi się tłumaczyć za to co się dzieje - dodał nasz gość.

Zobacz także

2022-06-29, godz. 14:37 Co tam Panie w polityce? Aneta Skomorowska-Kobza i Piotr Gociek komentują wydarzenia międzynarodowe i krajowe Co tam Panie w polityce? Sporo się dzieje! Oprócz upałów, które pewnej celebrytce zaszkodziły, rozmawialiśmy o rozpoczynającym się w czwartek (30.06)… » więcej 2022-06-28, godz. 17:00 "Spięcie" U Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia gościli: Radosław Fogiel, prof. Bogusław Liberadzki, prof. Genowefa… W programie poruszono kwestie, wyjścia z rządu prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, przyjęcia ustaw zaproponowanych przez Pawła Kukiza, polskiego patriotyzmu… » więcej 2022-06-27, godz. 17:30 Dr Tomasz Pawłuszko komentuje 124 dzień wojny na Ukrainie Analityk ds. bezpieczeństwa międzynarodowego dr Tomasz Pawłuszko komentował dzisiaj 124 dzień wojny na Ukrainie. W rozmowie pojawiły się wątki dotyczące… » więcej 2022-06-27, godz. 17:05 Ryszard Galla komentuje ostatnie zmiany w rządzie i ustawę o dopłatach do węgla Gość Radia Opole skomentował ostatnie zmiany w rządzie; przypomnijmy z funkcji wicepremiera odszedł Jarosław Kaczyński a zastąpił go szef MON Mariusz… » więcej 2022-06-24, godz. 17:03 Zbigniew Kubalańca, Maciej Kochański i Błażej Choroś W Otwartym mikrofonie Maciej Kochański, rzecznik Uniwersytetu Opolskiego mówił o awansie uczelni w najnowszym rankingu uczelni wyższych, trwającej rekrutacji… » więcej 2022-06-23, godz. 17:00 Kamil Bortniczuk: To jest największy program dedykowany rozwojowi infrastruktury sportowej w historii RP Kamil Bortniczuk, minister sportu, poseł ziemi Opolskiej, wiceprezes Partii Republikańskiej o: - Programie budowy 1000 hal sportowych - odrzuceniu ust. o bezpiecznym… » więcej 2022-06-22, godz. 17:30 Piotr Kanzy: Mam nadzieję, że wszystko się poukłada, ale klimat, który wytworzył się wokół sprawy nie sprzyja Zobacz i posłuchaj rozmowy z wójtem gminy Polska Cerekiew. Czy możliwe jest rozwiązanie sporu między Klubem Jeździeckim Lewada a radą gminy? » więcej 2022-06-22, godz. 17:15 Dorota Koncewicz: Są plany kolejnych wpisów na listę niematerialnego dziedzictwa - Dziedzictwo niematerialne to bardzo ważny aspekt w naszym mieście. Są plany, aby element związany z zielarstwem i ziołolecznictwem wpisać na listę niematerialnego… » więcej 2022-06-22, godz. 17:00 Katarzyna Zalasińska: Opolszczyzna ma 9, a wkrótce będzie miała 11 elementów wpisanych na Listę Niematerialnego … - Opolszczyzna ma 9 elementów wpisanych na Listę Niematerialnego Dziedzictwa, a za chwilę będzie to 11. 29 czerwca jest posiedzenie Rady ds. niematerialnego… » więcej 2022-06-21, godz. 17:30 Co tam Panie w polityce? Odpowiadają Piotr Gociek i Piotr Semka Piotr Gociek i Piotr Semka we wtorkowym programie publicystycznym komentują: - zmiany w rządzie - wizytę przywódców 4 europejskich państw w Ukrainie -… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »