Radio Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Michał Kalinowski o pomyśle Lewicy czyli obowiązkowych…
2021-12-07, 09:33 Autor: Joanna Matlak

Michał Kalinowski o pomyśle Lewicy czyli obowiązkowych szczepieniach na covid i pracy w szpitalu tymczasowym w Opolu

Michał Kalinowski o pomyśle Lewicy czyli obowiązkowych szczepień na covid i pracy w szpitalu tymczasowym w Opolu
- Chcemy to wprowadzić, bo jesteśmy odpowiedzialni. Widzimy co się dzieje. Dziennie umiera około 500 osób - powiedział w Porannej Loży Radiowej Michał Kalinowski, współprzewodniczący Lewicy w regionie i zarazem pracownik szpitala tymczasowego w Opolu. Naszego gościa pytaliśmy o pomysły Lewicy na walkę z pandemią. Wśród nich jest m.in. obowiązkowe szczepienie na covid dla dorosłych.
- Niektórzy mówią, że covid to taka cięższa grypa. Między 2017 a 2018 rokiem mieliśmy epidemię grypy w Polsce, ale podczas tej epidemii zmarło niecałe 200 osób. A na covid codziennie umiera 500 - podkreślił gość Radia Opole.

Przypomnijmy, Lewica w niedzielę ogłosiła swój plan walki z pandemią. Zdaniem polityków należy wprowadzić m.in. obowiązkowe szczepienia na covid dla dorosłych i grzywny dla niezaszczepionych. - Polityk powinien umieć podejmować trudne decyzje. Tego oczekuje od Prawa i Sprawiedliwości - dodał Kalinowski.

- Dla mnie radykalizmem jest 500 osób które dziennie umiera, a które nie powinny umierać. Pracuję w szpitalu tymczasowym, byłem wczoraj, będę dzisiaj i jutro. Jest jedna wielka masakra; widzę jak ludzie umierają, jak są intubowani, widzę ich strach i łzy w oczach gdy są przyjmowani do szpitala, widzę jak nie potrafią złapać oddechu - mówił Michał Kalinowski.

- Trzeba to zastopować. Nie chcę lockdownów, chcę wrócić do normalnej rzeczywistości - podkreślił.

- Czy radykalizmem jest szczepienie się na krztusiec, gruźlicę czy polio? Część z nas nawet tych chorób nie zna. Szczepionka nie jest w 100% skuteczna, po szczepieniu możemy zachorować, ale przejdziemy chorobę znacznie lepiej i łagodniej - przekonywał nasz gość.

Michała Kalinowskiego, który pracuje w szpitalu tymczasowym jako fizjoterapeuta, pytaliśmy o najcięższe przypadki z jakimi się spotkał.

- To był wysportowany 28-letni chłopak, bez żadnych chorób współistniejących. Trafił do nas do USK, trafił na ECMO, walczył o życie przez miesiąc. I nie dał rady. Takich osób jest więcej. Była pani 46-letnia, która do końca swego życia nie wierzyła w covida. Już jej z nami nie ma. Były też przypadki rodzin, które trafiały do szpitala i musiały się ze sobą żegnać.

Zobacz także

2021-12-08, godz. 14:29 Leonard Pietruszka, wójt Komprachcic o finansowych dylematach samorządów i sukcesach drużyny futsalowej Dreman Futsal… - Inwestycyjnie jesteśmy przygotowani bardzo dobrze, gorzej jest z dochodami bieżącymi - mówił w Południowej Loży Radiowej Leonard Pietruszka, wójt Komprachcic… » więcej 2021-12-08, godz. 09:42 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o tym, że 4 fala w regionie nie odpuszcza, o obostrzeniach i o szczepieniach - Mamy już dwa powiaty, w których krzywa zakażeń nie rośnie tak zdecydowanie jak do tej pory i kolejne dwa lub trzy, w których krzywa się wypłaszcza, a… » więcej 2021-12-07, godz. 17:41 Agata Lika z PL 2050 o planie na gospodarkę i potrzebnej rzetelnej kampanii o szczepieniach - Nasz plan na gospodarkę powstawał przy udziale ekspertów - mówiła w Popołudniowej Loży Agata Lika, przewodnicząca opolskich struktur Polski 2050 Szymona… » więcej 2021-12-07, godz. 14:59 "Co tam Panie w polityce?" – zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc Jak UE gumkuje "Boże Narodzenie", przed czym przestrzega Papież Franciszek: "Usiłowało to robić wiele dyktatur". Lewica domaga się od rządu zaostrzenia… » więcej 2021-12-07, godz. 09:33 Michał Kalinowski o pomyśle Lewicy czyli obowiązkowych szczepieniach na covid i pracy w szpitalu tymczasowym w Opolu - Chcemy to wprowadzić, bo jesteśmy odpowiedzialni. Widzimy co się dzieje. Dziennie umiera około 500 osób - powiedział w Porannej Loży Radiowej Michał… » więcej 2021-12-06, godz. 17:03 Dr Diana Rokita-Poskart o swoich badaniach dot. wpływu studentów na rozwój miast - Ostatnio badałam dlaczego studenci z Polski wyjeżdżają na Ukrainę na studia - powiedziała dr. Diana Rokita-Poskart Katedry Polityki Regionalnej i Rynku… » więcej 2021-12-06, godz. 11:11 Poseł MN Ryszard Galla o wprowadzeniu progu wyborczego dla mniejszości i umowie koalicyjnej nowego rządu w Niemczech - Nie wiem czy pan poseł Kowalski zdaje sobie sprawę w jaki sposób dokonuje zamieszania. Na najbliższą środę jestem umówiony z wiceministrem Rzymkowskim… » więcej 2021-12-06, godz. 09:04 Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski o zmniejszeniu finansowania j. niemieckiego dla mniejszości i wprowadzenie progu… - Od roku 2019, kiedy w kampanii wyborczej obiecałem walkę na rzecz przywrócenia symetrii w relacjach polsko-niemieckich, dotrzymuję słowa. W piątek ogłosiłem… » więcej 2021-12-03, godz. 17:55 Młodzieżowa Loża Radiowa o konflikcie ws. Podwyżek cen biletów w Opolu i rozmowach Tuska z węgierską opozycją Gośćmi Loży byli dziś Tobiasz Gajda (Młodzi Demokraci, PO), Jan Zimoch (stow. Od Nowa) i Amadeusz Hofman (Lewica). » więcej 2021-12-03, godz. 11:33 Antoni Konopka o programie ochrony środowiska na lata 2021-2027 i zmianach w uchwale antysmogowej - W trakcie prac nad planem konsultowaliśmy się z samorządami ankietyzowane były samorządy i instytucje, zadawane były pytania o planowane przedsięwzięcia… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »