Radio Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o tym, co…
2021-11-24, 09:28 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o tym, co nas czeka w regionie w najbliższych tygodniach pandemii

Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o tym, co nas czeka w regionie w najbliższych tygodniach pandemii
- Niestety sytuacja bardzo mocno się pogorszyła - powiedział w Radiu Opole Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski mówiąc o czwartej fali pandemii. Województwo opolskie jest na 3 miejscu w kraju pod względem liczby zachorowań na 100 tys. mieszkańców. - Co gorsza, cały czas liczba zachorowań rośnie - dodał.
26 listopada według prognoz liczba zachorowań w regionie może wynieść ponad tysiąc dziennie.
- Modele matematyczne nie są budujące. Już zeszłotygodniowy pokazywał wzrosty, a ten dotyczący obecnego tygodnia jest alarmistyczny - ocenił wojewoda Kłosowski. - Przodujące są tutaj Opole, i powiat ziemski opolski, Kędzierzyn-Koźle, Brzeg i Nysa. Tam wzrost będzie największy.

Prognozy przygotował prof. Barton, który wykonywał takie prognozy w poprzednich falach również dla rządu czeskiego i słowackiego. Jak zaznaczył gość Radia Opole niestety duża liczba zakażeń jest w powiatach, w których zaszczepiony jest duży odsetek populacji.

- Opole jest miejscem pracy dla mieszkańców całego województwa, w tym z powiatów, w których wyszczepialność jest niewielka. Podobnie Kędzierzyn-Koźle, gdzie wielu mieszkańców pracuje na śląski. Może więc dochodzić do transmisji - powiedział wojewoda opolski i dodał, że cały czas zabezpieczane są dodatkowe łożka "covidowe".
Wczoraj uruchomiono 70 miejsc w szpitalu w Kup, w sobotę będzie uruchomionych 65 łóżek 116 Szpitala Wojskowego w Opolu.

- Bardzo serdeczne podziękowania dla dyrektora szpitala w Głubczycach i panu staroście. Tam szpital zwiększył liczbę łóżek o 20. Działamy tak, żeby zabezpieczyć miejsca dla pacjentów z covid ale także dla pacjentów z innymi schorzeniami - powiedział gość Radia Opole.

Od poniedziałku (29.11) 200 łóżek covidowych będzie w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu. To szpital, który był na ostatnim miejscu listy kolejności odmrażania miejsc.
- Spodziewamy się, według analiz matematyków, że szczyt 4 fali będzie nieco spłaszczony i potrwa około 2 lub 3 tygodni. Nie ma zmartwienia, żeby dla kogokolwiek zabrakło łóżka covidowego czy tlenu - zapewnił Sławomir Kłosowski.

W internetowej części rozmowy odniósł się do zarzutów opozycji, która mówi o tym, że rząd nic nie robi w walce z 4 falą.
- Jestem przedstawicielem rządu w terenie, opowiadałem przed chwilą co robię w regionie, cóż więcej mogę dodać.
Pytany o to czy wprowadzanie lock downu było by dobrym rozwiązaniem powiedział:
- Próby wprowadzenia obostrzeń w Holandii skończyły się użyciem policji, strzałami ostrzegawczymi, użyciem armatek wodnych. Nikt nie chciałby takich obrazków w kraju, tym bardziej, że nie mamy w dalszym ciągu łatwej sytuacji na granicy białoruskiej. Tego typu dezorganizacja wewnątrz kraju najbardziej cieszyłaby Putina i Łukaszenkę i nie sprzyjałaby sprawności zarządzania krajem. Łatwo, nie ponosząc odpowiedzialności proponuje się różne rozwiązania - powiedział wojewoda opolski Sławomir Kłosowski.

Zobacz także

2021-12-22, godz. 13:43 Zbigniew Kubalańca o budżecie województwa na 2022 rok i nowym programie wspierającym rodziny, w tym leczenia niep… » więcej 2021-12-22, godz. 09:11 Szpital MSWiA w Głuchołazach w rejestrze najlepszych placówek na świecie! Dyrektora Mariusz Grochowski opowiada o sukcesie… - Mam dobry zespół, ludzi naprawdę zaangażowanych, mogę powiedzieć, że wybitnych w swoich specjalnościach. To ludzie dla których praca w szpitalu stała… » więcej 2021-12-21, godz. 17:18 Bartosz Maziarz o projekcie dla młodzieży "Bezpieczeństwo przede wszystkim" i bezpieczeństwie nas wszystkich w sieci… - W edukacji na szczeblu średnim brakuje wielu kwestii związanych z bezpieczeństwem pomimo, że jest taki przedmiot jak edukacja dla bezpieczeństwa. Dlatego… » więcej 2021-12-21, godz. 14:11 "Co tam Panie w polityce?" – zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc W piątek Sejm opowiedział się przeciwko uchwale Senatu, który we wrześniu odrzucił nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. Teraz ustawa trafi do prezydenta… » więcej 2021-12-21, godz. 09:16 Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej: 700 tys podań szczepionki przeciwko covid dokonali farmaceuci… - 700 tys. szczepień wykonali farmaceuci w aptekach. Zanim zaczęły się szczepienia w aptekach farmaceuci w masowych punkach szczepień dokonali 300 tys. iniekcji… » więcej 2021-12-20, godz. 17:55 Dr Marek Kawa o tym czy Stany Zjednoczone "przejmują się" napiętą sytuacją w Europie i zagrożeniami ze strony Ro… » więcej 2021-12-20, godz. 14:12 Paweł Kukiz o lex TVN, pojedynczym głosie przechodnim czyli SJV, Mejzie i prowadzeniu antyniemieckiej polityki Gościem Radia Opole był dziś Paweł Kukiz, szef koła Kukiz'15 i Demokracji Bezpośredniej. Pytaliśmy m.in. o protesty ws. lex TVN. Taka manifestacja mała… » więcej 2021-12-20, godz. 08:50 Rafał Bartek, lider TSKN o zmniejszeniu finansowania nauki języka mniejszości: to poprawka antymniejszościowa i an… - Trudno mi to jeszcze komentować, bo to wydarzenie bez precedensu - powiedział w Porannej Loży Radiowej Rafał Bartek lider Mniejszości Niemieckiej na Opolszczyźnie. Rozmawialiśmy… » więcej 2021-12-16, godz. 09:42 Młodzieżowa Loża Radiowa o prawie oświatowym i sporze wokół zmiany nazwy ronda Dmowskiego na rondo Praw Kobiet w… Gośćmi Popołudniowej Loży byli Jan Zimoch (stow. Od Nowa) i Hubert Gabalewicz (Młodzi Demokraci). » więcej 2021-12-16, godz. 12:14 Radni Opola: Tomasz Kaliszan, Piotr Mielec, Michał Nowak o budżecie Opola na 2022 rok i podwyżkach dla prezydenta i… Gośćmi Południowej Loży Radiowej byli radni Opola, którzy wczoraj niejednogłośnie przegłosowali budżet miasta z Opola na 2022 rok, a także zdecydowali… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »