Radio Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o tym, co…
2021-11-24, 09:28 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o tym, co nas czeka w regionie w najbliższych tygodniach pandemii

Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o tym, co nas czeka w regionie w najbliższych tygodniach pandemii
- Niestety sytuacja bardzo mocno się pogorszyła - powiedział w Radiu Opole Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski mówiąc o czwartej fali pandemii. Województwo opolskie jest na 3 miejscu w kraju pod względem liczby zachorowań na 100 tys. mieszkańców. - Co gorsza, cały czas liczba zachorowań rośnie - dodał.
26 listopada według prognoz liczba zachorowań w regionie może wynieść ponad tysiąc dziennie.
- Modele matematyczne nie są budujące. Już zeszłotygodniowy pokazywał wzrosty, a ten dotyczący obecnego tygodnia jest alarmistyczny - ocenił wojewoda Kłosowski. - Przodujące są tutaj Opole, i powiat ziemski opolski, Kędzierzyn-Koźle, Brzeg i Nysa. Tam wzrost będzie największy.

Prognozy przygotował prof. Barton, który wykonywał takie prognozy w poprzednich falach również dla rządu czeskiego i słowackiego. Jak zaznaczył gość Radia Opole niestety duża liczba zakażeń jest w powiatach, w których zaszczepiony jest duży odsetek populacji.

- Opole jest miejscem pracy dla mieszkańców całego województwa, w tym z powiatów, w których wyszczepialność jest niewielka. Podobnie Kędzierzyn-Koźle, gdzie wielu mieszkańców pracuje na śląski. Może więc dochodzić do transmisji - powiedział wojewoda opolski i dodał, że cały czas zabezpieczane są dodatkowe łożka "covidowe".
Wczoraj uruchomiono 70 miejsc w szpitalu w Kup, w sobotę będzie uruchomionych 65 łóżek 116 Szpitala Wojskowego w Opolu.

- Bardzo serdeczne podziękowania dla dyrektora szpitala w Głubczycach i panu staroście. Tam szpital zwiększył liczbę łóżek o 20. Działamy tak, żeby zabezpieczyć miejsca dla pacjentów z covid ale także dla pacjentów z innymi schorzeniami - powiedział gość Radia Opole.

Od poniedziałku (29.11) 200 łóżek covidowych będzie w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu. To szpital, który był na ostatnim miejscu listy kolejności odmrażania miejsc.
- Spodziewamy się, według analiz matematyków, że szczyt 4 fali będzie nieco spłaszczony i potrwa około 2 lub 3 tygodni. Nie ma zmartwienia, żeby dla kogokolwiek zabrakło łóżka covidowego czy tlenu - zapewnił Sławomir Kłosowski.

W internetowej części rozmowy odniósł się do zarzutów opozycji, która mówi o tym, że rząd nic nie robi w walce z 4 falą.
- Jestem przedstawicielem rządu w terenie, opowiadałem przed chwilą co robię w regionie, cóż więcej mogę dodać.
Pytany o to czy wprowadzanie lock downu było by dobrym rozwiązaniem powiedział:
- Próby wprowadzenia obostrzeń w Holandii skończyły się użyciem policji, strzałami ostrzegawczymi, użyciem armatek wodnych. Nikt nie chciałby takich obrazków w kraju, tym bardziej, że nie mamy w dalszym ciągu łatwej sytuacji na granicy białoruskiej. Tego typu dezorganizacja wewnątrz kraju najbardziej cieszyłaby Putina i Łukaszenkę i nie sprzyjałaby sprawności zarządzania krajem. Łatwo, nie ponosząc odpowiedzialności proponuje się różne rozwiązania - powiedział wojewoda opolski Sławomir Kłosowski.

Zobacz także

2021-12-31, godz. 13:15 Piotr Mielec podsumowuje kondycję branży turystycznej i działaność OROT-u » więcej 2021-12-31, godz. 08:50 Piotr Moc o nowej ramówce Radia Opole na 2022 rok: więcej pasm towarzyszących, więcej muzyki i akcja letnia wspólna… - Będzie dużo muzyki, bo słuchacze to lubią. Przekonaliśmy się o tym w ostatnim czasie kiedy zmieniliśmy playlistę, tej przestrzeni muzycznej jest więcej… » więcej 2021-12-30, godz. 12:53 "Pracodawcy, związkowcy, eksperci" radiowa debata o technologii 5G i brakujących rękach do pracy w Norwegii » więcej 2021-12-30, godz. 12:53 "Prosto z sejmu" w Loży radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z publicystą Piotrem Semką COVID-19, media, politycy, internetowy hejt - w dzisiejszym programie redaktor Magdalena Ogórek w rozmowie z publicystą Piotrem Semką ("Do Rzeczy") podsumowali… » więcej 2021-12-30, godz. 09:43 Sebastian Szczurek o Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym i zmianach w 500 plus » więcej 2021-12-29, godz. 13:09 Martyna Kolemba o aplikacji edukacyjnej (O)polska Historia - Aplikacja pokazuje dzieje naszego regionu - mówiła w Popołudniowej Loży Radowej Martyna Kolemba Gaschka, rzecznik wojewody opolskiego. » więcej 2021-12-29, godz. 12:57 Piotr Bujak o dofinansowaniu budowy obwodnicy Głogówka ale i problemie związanym z wkładem własnym do inwestycji - Dla nas to historyczna szansa, ale trochę jesteśmy na zakręcie - mówił w samorządowej odsłonie Loży Radiowej Piotr Bujak, burmistrz Głogówka. O środki… » więcej 2021-12-29, godz. 08:57 Dariusz Madera podsumowuje rok pracy szpitala tymczasowego i szczepieniach na COVD-19 - Widzimy, że tych pacjentów po szczepieniach trafia do szpitala tymczasowego bardzo mało - mówił w Porannej Loży Radiowej dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala… » więcej 2021-12-28, godz. 16:11 "Spięcie" - magazyn międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia. Wśród gości: Sebastian Kaleta, Władysław… » więcej 2021-12-28, godz. 14:11 "Co tam Panie w polityce?" – zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc W ramach audycji Loża Radiowa, jak w każdy wtorek, Piotr Moc i Piotr Gociek analizują najważniejsze wydarzenia w polskiej polityce. O czym dziś w program… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »