Radio Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Anna Zalewska, eurodeputowana PiS o posiedzeniu PE…
2021-11-23, 09:24 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Anna Zalewska, eurodeputowana PiS o posiedzeniu PE w Strasburgu, działaniach w sprawie obrony wschodniej granicy UE oraz o działaniach opozycji

Anna Zalewska, eurodeputowana PiS o posiedzeniu PE w Strasburgu, działaniach w sprawie obrony wschodniej granicy UE oraz o działaniach opozycji
- Obostrzenia wróciły, raptem tydzień nacieszyliśmy się normalnością - powiedziała w Porannej Loży Radiowej eurodeputowana okręgu opolsko-dolnośląskiego Anna Zalewska z Prawa i Sprawiedliwości. Dzisiaj posiedzenie Parlamentu Europejskiego planowane jako plenarne będzie jednak zdalne. Powodem jest 4 fala koronawirusa.
Zgodnie z planem wystąpi jednak Swiatłana Cichanouska liderka Białoruskiej opozycji. Kilka dni temu apelowała ona o zaprzestanie rozmów zachodnich przywódców z Łukaszenką.

- Nawet wczoraj odbyła rozmowę z Angelą Merkel, która stara się zatrzeć złe wrażenie jakie razem z prezydentem Macron wywołali w Unii Europejskiej niszcząc jedność i wspólne decyzje, które mówiły jednoznacznie wspieramy Polskę w obronie wschodniej granicy UE - powiedziała europoseł Zalewska. - Dużo się o tym rozmawia, kilka tygodni temu podejmowaliśmy wspólne decyzje, ustalaliśmy jakie będą sankcje, była rezolucja, która pokazywała w którą stronę ma iść komisja europejska i to rzeczywiście niespodziewane ruchy Angeli Merkel i pana prezydenta Macron.

- W wypadku Angeli Merkel chodzi o to, żeby zamknąć projekt Nord Stream 2. Ona mówi na całym świecie, że jest tego zwolenniczką, nie chce słyszeć o konsekwencjach, które odczuwamy, to są szalejące ceny gazu, to właśnie szantaż Putina, który będzie potęgował kiedy zakończy się budowa NS2 - oceniła w Radiu Opole Anna Zalewska.
Podkreśliła, że dyskusja o ochronie polskiej granicy powinna być na "topie" rozmów w PE, ale tak nie jest.

- Totalna opozycja polska dba o to, żeby były różne inne tematy. Mamy przedstawicieli, polaków, wśród socjalistów, wśród EPP, w związku z tym wnoszą tematy pod debaty, my tutaj jesteśmy mniejszością i jest to przegłosowywane - powiedziała.
- Łukaszenka i Putin wykorzystują brak jedności w Polsce. W Litwie opozycja głosuje razem z rządem w kwestiach strategicznych ja np. ochrona granic. U nas ciągle jest awantura, bohaterami mediów białoruskich staje się opozycja lub celebryci, którzy mówią takim językiem jak reżim.

Zobacz także

2021-12-22, godz. 13:43 Zbigniew Kubalańca o budżecie województwa na 2022 rok i nowym programie wspierającym rodziny, w tym leczenia niep… » więcej 2021-12-22, godz. 09:11 Szpital MSWiA w Głuchołazach w rejestrze najlepszych placówek na świecie! Dyrektora Mariusz Grochowski opowiada o sukcesie… - Mam dobry zespół, ludzi naprawdę zaangażowanych, mogę powiedzieć, że wybitnych w swoich specjalnościach. To ludzie dla których praca w szpitalu stała… » więcej 2021-12-21, godz. 17:18 Bartosz Maziarz o projekcie dla młodzieży "Bezpieczeństwo przede wszystkim" i bezpieczeństwie nas wszystkich w sieci… - W edukacji na szczeblu średnim brakuje wielu kwestii związanych z bezpieczeństwem pomimo, że jest taki przedmiot jak edukacja dla bezpieczeństwa. Dlatego… » więcej 2021-12-21, godz. 14:11 "Co tam Panie w polityce?" – zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc W piątek Sejm opowiedział się przeciwko uchwale Senatu, który we wrześniu odrzucił nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. Teraz ustawa trafi do prezydenta… » więcej 2021-12-21, godz. 09:16 Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej: 700 tys podań szczepionki przeciwko covid dokonali farmaceuci… - 700 tys. szczepień wykonali farmaceuci w aptekach. Zanim zaczęły się szczepienia w aptekach farmaceuci w masowych punkach szczepień dokonali 300 tys. iniekcji… » więcej 2021-12-20, godz. 17:55 Dr Marek Kawa o tym czy Stany Zjednoczone "przejmują się" napiętą sytuacją w Europie i zagrożeniami ze strony Ro… » więcej 2021-12-20, godz. 14:12 Paweł Kukiz o lex TVN, pojedynczym głosie przechodnim czyli SJV, Mejzie i prowadzeniu antyniemieckiej polityki Gościem Radia Opole był dziś Paweł Kukiz, szef koła Kukiz'15 i Demokracji Bezpośredniej. Pytaliśmy m.in. o protesty ws. lex TVN. Taka manifestacja mała… » więcej 2021-12-20, godz. 08:50 Rafał Bartek, lider TSKN o zmniejszeniu finansowania nauki języka mniejszości: to poprawka antymniejszościowa i an… - Trudno mi to jeszcze komentować, bo to wydarzenie bez precedensu - powiedział w Porannej Loży Radiowej Rafał Bartek lider Mniejszości Niemieckiej na Opolszczyźnie. Rozmawialiśmy… » więcej 2021-12-16, godz. 09:42 Młodzieżowa Loża Radiowa o prawie oświatowym i sporze wokół zmiany nazwy ronda Dmowskiego na rondo Praw Kobiet w… Gośćmi Popołudniowej Loży byli Jan Zimoch (stow. Od Nowa) i Hubert Gabalewicz (Młodzi Demokraci). » więcej 2021-12-16, godz. 12:14 Radni Opola: Tomasz Kaliszan, Piotr Mielec, Michał Nowak o budżecie Opola na 2022 rok i podwyżkach dla prezydenta i… Gośćmi Południowej Loży Radiowej byli radni Opola, którzy wczoraj niejednogłośnie przegłosowali budżet miasta z Opola na 2022 rok, a także zdecydowali… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »