Radio Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Anna Zalewska, eurodeputowana PiS o posiedzeniu PE…
2021-11-23, 09:24 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Anna Zalewska, eurodeputowana PiS o posiedzeniu PE w Strasburgu, działaniach w sprawie obrony wschodniej granicy UE oraz o działaniach opozycji

Anna Zalewska, eurodeputowana PiS o posiedzeniu PE w Strasburgu, działaniach w sprawie obrony wschodniej granicy UE oraz o działaniach opozycji
- Obostrzenia wróciły, raptem tydzień nacieszyliśmy się normalnością - powiedziała w Porannej Loży Radiowej eurodeputowana okręgu opolsko-dolnośląskiego Anna Zalewska z Prawa i Sprawiedliwości. Dzisiaj posiedzenie Parlamentu Europejskiego planowane jako plenarne będzie jednak zdalne. Powodem jest 4 fala koronawirusa.
Zgodnie z planem wystąpi jednak Swiatłana Cichanouska liderka Białoruskiej opozycji. Kilka dni temu apelowała ona o zaprzestanie rozmów zachodnich przywódców z Łukaszenką.

- Nawet wczoraj odbyła rozmowę z Angelą Merkel, która stara się zatrzeć złe wrażenie jakie razem z prezydentem Macron wywołali w Unii Europejskiej niszcząc jedność i wspólne decyzje, które mówiły jednoznacznie wspieramy Polskę w obronie wschodniej granicy UE - powiedziała europoseł Zalewska. - Dużo się o tym rozmawia, kilka tygodni temu podejmowaliśmy wspólne decyzje, ustalaliśmy jakie będą sankcje, była rezolucja, która pokazywała w którą stronę ma iść komisja europejska i to rzeczywiście niespodziewane ruchy Angeli Merkel i pana prezydenta Macron.

- W wypadku Angeli Merkel chodzi o to, żeby zamknąć projekt Nord Stream 2. Ona mówi na całym świecie, że jest tego zwolenniczką, nie chce słyszeć o konsekwencjach, które odczuwamy, to są szalejące ceny gazu, to właśnie szantaż Putina, który będzie potęgował kiedy zakończy się budowa NS2 - oceniła w Radiu Opole Anna Zalewska.
Podkreśliła, że dyskusja o ochronie polskiej granicy powinna być na "topie" rozmów w PE, ale tak nie jest.

- Totalna opozycja polska dba o to, żeby były różne inne tematy. Mamy przedstawicieli, polaków, wśród socjalistów, wśród EPP, w związku z tym wnoszą tematy pod debaty, my tutaj jesteśmy mniejszością i jest to przegłosowywane - powiedziała.
- Łukaszenka i Putin wykorzystują brak jedności w Polsce. W Litwie opozycja głosuje razem z rządem w kwestiach strategicznych ja np. ochrona granic. U nas ciągle jest awantura, bohaterami mediów białoruskich staje się opozycja lub celebryci, którzy mówią takim językiem jak reżim.

Zobacz także

2021-12-28, godz. 08:44 Szymon Ogłaza o brakujących pieniądzach we wkładach własnych do inwestycji drogowych i kolejowych - Zrobiliśmy więcej niż mieliśmy zaplanowane - powiedział w Porannej Loży Radiowej Szymon oGlaza, członek zarządu województwa, z którym rozmawialiśmy… » więcej 2021-12-27, godz. 13:25 Katarzyna Czochara o wecie prezydenta do ustawy medialnej, obwodnicach i nowej "S" z Prądów do Blachowni, tarczy antyinflacyjnej… - Na pewno będziemy się nad tą ustawą pochylać. To ważna ustawa, ona reguluje zapisy prawa unijnego. Myślę, że dalsze prace spowodują, że jednak ta… » więcej 2021-12-27, godz. 08:46 Sławomir Kłosowski o tym, że sytuacja epidemiologiczna w Opolu jest najgorsza w Polsce, ale też o tym, że "widać… - Zadziwiająca jest sytuacja Opola w prognozach matematyków. Widać mocno utrzymujący się wariant Delta. Opole nabija nam wysoką średnią krajową i wysoką… » więcej 2021-12-23, godz. 14:49 Dr Ewa Kosowska-Korniak o zasadach dobrej rozmowy przy wigilijnym stole O tym jak rozmawiać przy wigilijnym stole, jakie tematy poruszać, a czego lepiej unikać i o tym jak ważne jest słuchanie - gościem Południowej Loży Radiowej… » więcej 2021-12-24, godz. 08:53 Ks. Waldemar Klinger w wigilijny poranek o tym, że Jezus ma sporą konkurencję i próbach laicyzacji Świąt - Pan Jezus ma ostrą konkurencję - powiedział w Porannej Loży Radiowej ks. Waldemar Klinger, proboszcz opolskiej katedry z którym rozmawialiśmy w wigilijny… » więcej 2021-12-23, godz. 17:45 Popołudniowa Loża Radiowa "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" o ekonomicznych prognozach na 2022 rok Gośćmi Loży byli dr Jerzy Szteliga (OPZZ), Grzegorz Kuliś (BCC), dr Witold Potwora (ekonomista), Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo Handlowa) i dr… » więcej 2021-12-23, godz. 14:08 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z ks. prof. dr hab. Witoldem Kaweckim Dzień przed Wigilią w Południowej Loży nie mogło zabraknąć wątku religijnego. Skąd próby laicyzacji Świąt Bożego Narodzenia i czy są skuteczne? O… » więcej 2021-12-23, godz. 08:56 Wojciech Komarzyński o grudniowych naborach w ARiMR i podsumowaniu działalności w 2021 - Dzięki wsparciu, Koła Gospodyń Wiejskich doskonale się rozwijają i kultywują tradycje śląska opolskiego - mówił w Porannejosy Radiowej Wojciech Komarzynski… » więcej 2021-12-22, godz. 18:28 Dr Ewelina Klimczak z CMJW o tym jak spędzano Boże Narodzenie w obozach jenieckich » więcej 2021-12-22, godz. 13:46 Martyna Nakonieczny z klubu PiS komentuje budżet województwa na 2022 rok » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »