Radio Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Piotr Woźniak, współprzewodniczący Nowej Lewicy…
2021-11-15, 09:00 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Piotr Woźniak, współprzewodniczący Nowej Lewicy na Opolszczyźnie o ostatnim wojewódzkim kongresie partii, planach na pozyskanie wyborców małych miejscowości i wsi oraz o tym, czy Otmuchów jest biegunem biedy w Polsce

Piotr Woźniak, współprzewodniczący Nowej Lewicy na Opolszczyźnie m.in. o ostatnim wojewódzkim kongresie partii
- To nie jest tak jednoznaczne, że poparcie w tajnym głosowaniu jest stuprocentowe - powiedział w Porannej Loży Radiowej Piotr Woźniak. - Wszystkie głosowania, na współprzewodniczących i czy na sekretarza, którym został Paweł Kampa były jednogłośne - dodał, opowiadając o wojewódzkim kongresie Nowej Lewicy, na którym wybierano władze partii w regionie.
- Rada Wojewódzka została "odmłodzona" - powiedział gość Radia Opole. - Obok tak doświadczonych działaczy, jak Andrzej Namysło, czy Apolonia Klepacz w radzie są także dwudziesoparolatkowie. - To koktajl doświadczenia z młodością i z dynamizmem. Mam wrażenie, że Sojuszowi Lewicy Demokratycznej było potrzebne takie tchnienie młodości.

Nowa Lewica zamierza zwrócić się ku mieszkańcom gmin i powiatów.
- Nie było nas wiele lat, więc wejście w retorykę mniejszych miejscowości także wsi, jest konieczne. Chcemy stworzyć kluby dyskusyjne w każdym powiecie, które będą się odbywać na przykład w świetlicach wiejskich. Będziemy zapraszać ciekawych gości i rozmawiać o Polsce i bieżących problemach. Chcemy rozmawiać o tym, co ludzie chcą, aby się dokonało w Polsce - zapowiedział Piotr Woźniak.

Kongres Wojewódzki Nowej Lewicy na Opolszczyźnie odbywał się w Otmuchowie gminie, która według danych GUS jest polskim biegunem biedy. 22,3 % mieszkańców korzysta z pomocy społecznej. Dla porównania odsetek korzystających z takiego wsparcia w całym województwie to 3,6%.

Gminą od 30 lat kieruje ojciec Piotra Woźniaka, Jan Woźniak.
- Od wielu lat dzieci mają darmowe obiady w szkołach. Każdy uczeń ma wydaną decyzję administracyjną burmistrza w tej sprawie. To determinuje statystyki, bo każda wydana decyzja jest brana pod uwagę. Chciałbym, żeby wszędzie była taka "bieda". Seniorzy powyżej 80 roku życia dostają po 100 złotych na zakup leków. To też wpływa na statystyki urzędu statystycznego - wyjaśnił Piotr Woźniak.

Zobacz także

2021-12-13, godz. 17:22 Jan Tomalik o tym, jak w rozgłośni wyglądały pierwsze godziny wprowadzenia stanu wojennego - Miałem nocny dyżur w radiu, nagle usłyszałem, że przestaliśmy nadawać, zniknął program. W radiu nie może być ciszy, na takie wypadki mieliśmy przygotowane… » więcej 2021-12-13, godz. 13:35 Violetta Porowska o 40 rocznicy stanu wojennego, fundusze kompensacyjnym wizycie ministra zdrowia w Opolu Gościem parlamentarnej odsłony Loży Radiowej była dziś Violetta Porowska, poseł PiS. Rozmawialiśmy o 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego i wystawie… » więcej 2021-12-13, godz. 09:22 Bogusław Bardon: Stan wojenny jest traumą, bo Polak do Polaka strzelał. Trzeba powiedzieć wszystkim jak było i jak… - Zabrali mnie z mojego mieszkania, skutego wywieźli na dołek, gdzie spotkałem kolegów wspominał aresztowanie 13 grudnia 1981 roku Bogusław Bardon jeden… » więcej 2021-12-10, godz. 18:22 Młodzieżowa Loża Radiowa o tym dlaczego młodzi odchodzą od Kościoła Niedawno Katolicka Agencja Informacyjna opublikowała głośny "Kościół w Polsce", z którego wynikało, że przez ostatnie ćwierć wieku spadek deklaracji… » więcej 2021-12-10, godz. 13:48 Dr inż. Adam Czubak o projekcie Cyber Eva, który zapewni bezpieczeństwo cybernetyczne Opolscy naukowcy z Politechniki Opolskiej i Uniwersytetu Opolskiego pracują nad stworzeniem aplikacji "Cyber Eva". Ma ona pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa… » więcej 2021-12-10, godz. 09:07 Dr Jarosław Mijas, konsultant ds. pediatrii: bardzo wiele dzieci choruje na covid-19 na Opolszczyźnie, także niemowlęta… - Niestety bardzo dużo dzieci w województwie opolskim choruje na covid-19 i z własnych doświadczeń wiem, że o wielu przypadkach nie wiemy - dr Jarosław… » więcej 2021-12-09, godz. 12:15 Debata "Pracodawcy, związkowcy i eksperci" o naruszeniach praw pracowniczych i pomyśle większych sankcji dla pracod… Gośćmi radowej debaty byli: dr Artur Żurakowski (ekonomista), dr Witold Potwora (ekonomista), Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), Grzegorz… » więcej 2021-12-09, godz. 12:14 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem PiS Tomaszem Latosem o głosowanym w sejmie funduszu… Gościem Magdaleny Ogórek był w tym tygodniu Tomasz Latos, poseł PiS i zarazem przewodniczący sejmowej komisji zdrowia. Poseł na gorąco komentował posiedzenie… » więcej 2021-12-09, godz. 09:29 Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa o powodach odrzucenia uwag posła Janusza Kowalskiego do Funduszy Europejskich… - To jest wpisywanie się w politykę PiS-u, która od kilku lat napuszcza obywateli na różne grupy. Dyskryminuje, zwalcza. Pięć samorządów województw… » więcej 2021-12-08, godz. 13:10 Dr Marek Mazurkiewicz o swoich badaniach dotyczących udziału mniejszości narodowych i etnicznych w życiu politycznym… - Komitety mniejszości narodowych i etnicznych są zwolnione z konieczności osiągnięcia 5% progu wyborczego w skali kraju, ale muszą go przekroczyć w okręgu… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »