Radio Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Piotr Woźniak, współprzewodniczący Nowej Lewicy…
2021-11-15, 09:00 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Piotr Woźniak, współprzewodniczący Nowej Lewicy na Opolszczyźnie o ostatnim wojewódzkim kongresie partii, planach na pozyskanie wyborców małych miejscowości i wsi oraz o tym, czy Otmuchów jest biegunem biedy w Polsce

Piotr Woźniak, współprzewodniczący Nowej Lewicy na Opolszczyźnie m.in. o ostatnim wojewódzkim kongresie partii
- To nie jest tak jednoznaczne, że poparcie w tajnym głosowaniu jest stuprocentowe - powiedział w Porannej Loży Radiowej Piotr Woźniak. - Wszystkie głosowania, na współprzewodniczących i czy na sekretarza, którym został Paweł Kampa były jednogłośne - dodał, opowiadając o wojewódzkim kongresie Nowej Lewicy, na którym wybierano władze partii w regionie.
- Rada Wojewódzka została "odmłodzona" - powiedział gość Radia Opole. - Obok tak doświadczonych działaczy, jak Andrzej Namysło, czy Apolonia Klepacz w radzie są także dwudziesoparolatkowie. - To koktajl doświadczenia z młodością i z dynamizmem. Mam wrażenie, że Sojuszowi Lewicy Demokratycznej było potrzebne takie tchnienie młodości.

Nowa Lewica zamierza zwrócić się ku mieszkańcom gmin i powiatów.
- Nie było nas wiele lat, więc wejście w retorykę mniejszych miejscowości także wsi, jest konieczne. Chcemy stworzyć kluby dyskusyjne w każdym powiecie, które będą się odbywać na przykład w świetlicach wiejskich. Będziemy zapraszać ciekawych gości i rozmawiać o Polsce i bieżących problemach. Chcemy rozmawiać o tym, co ludzie chcą, aby się dokonało w Polsce - zapowiedział Piotr Woźniak.

Kongres Wojewódzki Nowej Lewicy na Opolszczyźnie odbywał się w Otmuchowie gminie, która według danych GUS jest polskim biegunem biedy. 22,3 % mieszkańców korzysta z pomocy społecznej. Dla porównania odsetek korzystających z takiego wsparcia w całym województwie to 3,6%.

Gminą od 30 lat kieruje ojciec Piotra Woźniaka, Jan Woźniak.
- Od wielu lat dzieci mają darmowe obiady w szkołach. Każdy uczeń ma wydaną decyzję administracyjną burmistrza w tej sprawie. To determinuje statystyki, bo każda wydana decyzja jest brana pod uwagę. Chciałbym, żeby wszędzie była taka "bieda". Seniorzy powyżej 80 roku życia dostają po 100 złotych na zakup leków. To też wpływa na statystyki urzędu statystycznego - wyjaśnił Piotr Woźniak.

Zobacz także

2021-12-16, godz. 12:14 Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola o budżecie na 2022 r. podwyżkach i ruchu "Tak dla Polski" - Każdy może mieć oczekiwania, że można zrobić jedno czy drugie, ale radni Platformy Obywatelskiej chcieli zabrać pieniądze z remontów chodników i ulic… » więcej 2021-12-16, godz. 12:11 "Pracodawcy, związkowcy, wspólna sprawa". Debata o niepewnym losie emerytur stażowych i badaniu przedsiębiorców nt… Gośćmi Loży byli dziś Grzegorz Kuliś (BCC), dr Witold Potwora, Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo - Handlowa), Grzegorz Adamczyk (Solidarność)… » więcej 2021-12-16, godz. 12:11 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Wojciechem Jakóbikiem o kryzysie energetycznym Gościem Magdaleny Ogórek w programie "Prosto z sejmu" był dziś Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu biznes.alert.pl. Rozmowa dotyczyła kryzysu energetycznego… » więcej 2021-12-16, godz. 08:44 Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala w Kędzierzynie-Koźlu o szczepieniach dzieci w wieku 5-11 lat i dziecięcym oddziale… - Zainteresowanie szczepieniem dzieci jest olbrzymie i prawdopodobnie to koreluje z informacjami, że na oddziale dziecięcym pacjentów jest sporo - powiedział… » więcej 2021-12-15, godz. 14:18 Tobiasz Gajda o bezzałogowych statkach powietrznych czyli frontach i dylematach prawnych związanych z nowymi technol… » więcej 2021-12-15, godz. 14:11 Przemysław Zych o tym dlaczego Opole potrzebuje dużego stadionu i dlaczego drożeją bilety w obiektach MOSiR-u - Mamy z prezesem Odry Opole podobne zdanie, że będzie to stadion, który w 100 procentach zabezpieczy potrzeby klubu - mówił w Południowej Loży Radiowej… » więcej 2021-12-15, godz. 09:26 Dr Danuta Witkowska, która bada koronawirusa o faktach i mitach z nim związanych, a także o faktach dotyczących sz… Wieczorem odbędzie się wykład "Wirus czy szczepionka" poprowadzony będzie on-line i będzie otwarty dla wszystkich chętnych. - Chcemy tą inicjatywą walczyć… » więcej 2021-12-14, godz. 17:01 Spięcie. Piotr Cywiński i Michał Rachoń i ich goście: Cezary Gmyz, Jan Libicki, Jacek Saryusz Wolski - Nie sądzę, że dojdzie do zbliżenia stanowisk Polski i Niemiec. Rzeczą, która musiałaby się wydarzyć to powstrzymanie dokończenia NS2 spowodowany atakiem… » więcej 2021-12-14, godz. 09:57 "Co tam Panie w polityce?" – zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc W ramach audycji Loża Radiowa, jak w każdy wtorek, Piotr Moc i Piotr Gociek analizowali najważniejsze wydarzenia w polskiej polityce. » więcej 2021-12-14, godz. 08:59 Sebastian Smoliński z wydziału ochrony środowiska o stanie powietrza w Opolu i ochronie dzikich zwierząt w mieście - Warunki pogodowe mają bardzo duży wpływ na stopień zanieczyszczenia powietrza. Wczorajsza (13.12) prognoza przewidywała przekroczenia dopuszczalnych norm… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »