Radio Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Violetta Porowska o sejmowej debacie ws. sytuacji…
2021-11-10, 13:08 Autor: Joanna Matlak

Violetta Porowska o sejmowej debacie ws. sytuacji na granicy, tzw. marszu dla Izy w Opolu i nowym wicewojewodzie

Violetta Porowska o sejmowej debacie ws. sytuacji na granicy, tzw. marszu dla Izy w Opolu i nowym wicewojewodzie
- W szeregach PiS był taki niepokój, czy należna powaga izby i tematu zostanie zachowania, ale opozycja stanęła na wysokości zadania. Możemy powiedzieć, że wszyscy, właściwie prawie wszyscy, bo oczywiście jak zwykle Klaudia Jachira stanęła na wysokości swojego poziomu i trochę odbiła od narracji, który prowadziła opozycja, ale generalnie bardzo spokojnie i z wielką uwagą zostały przyjęte informacje, które przedstawił premier – mówiła w Południowej Loży Radiowej Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa partii na Opolszczyźnie. Posłanka komentowała wczorajszą debatę jaka odbyła się w sejmie w związku sytuacją na granicy polsko-białoruskiej.
- Pani marszałek zwróciła się do wszystkich parlamentarzystów, by te debatę poprowadzić w wyważonym, spokojnie tonie i rzeczywiście w ten sposób ta debata się odbyła, w klimacie wielkiej powagi, bo temat był niezwykle ważki. Siła gatunkowa tematu, który podejmowaliśmy, jest taka, że nie ma analogii do żadnego innego wątku w funkcjonowaniu żadnego z państw. Mamy do czynienia z ewidentną agresją drugiego państwa na naszą granicę - mówiła poseł PiS.

Część posłów opozycji zwracała na potrzebę umiędzynarodowienia tego tematu. - Co do zasady teza jest słuszna, tylko że to jest już realizowane – mówiła poseł Porowska. – Zanim pojawiły się te postulaty, już obserwowaliśmy i było to komentowane co się dzieje w poszczególnych krajach, np. w Hiszpanii, która pokazała piękny gest solidarności z Polską albo przed Bundestagiem w Niemczech ze słowami wsparcia i podziękowania dla rządu – dodała.

W debacie sejmowej pojawiły się też kwestie związane z obecnością dziennikarzy na granicy. - To jest stan wyjątkowy, który rządzi się swoimi prawami. Jednym z nich jest to, żeby nie dopuszczać tam osób, które w jakiś sposób zaburzałyby pracę służb. Premier sprawnie odpowiadał, że czemu miałaby służyć obecność dziennikarzy, skoro potrafią manipulować informacjami. Pokazał przykład dziecka, któremu dmuchano dym w oczy i jak to potem zostało przedstawione przez niektóre media – mówiła poseł Porowska.

Poseł skomentowała też "marsz dla Izy" jaki wczoraj miał miejsce w Opolu. Uczestnicy zebrali się m.in. przy biurze poselskim Violetty Porowskiej i senatora Jerzego Czerwińskiego. - Komentarz jest dosyć smutny, dlatego że tak duża grupa ludzi dała się po prostu zmanipulować informacjom nieprawdziwym i przekręconym. Absolutnie Trybunał orzekając w ubiegłym roku nie wykreślił możliwości dokonania aborcji w sytuacji kiedy ciąża zagraża życiu kobiety. Przypadek pani z Pszczyny nie kwalifikuje się w ten kontekst absolutnie. To jednoznacznie wina lekarza i trudno powiedzieć dlaczego akurat pod moim biurem pojawiły się te osoby – mówiła poseł Porowska.

W kolejnym wątku rozmowy Violetta Porowska skomentowała zmiany w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim. - Gratuluję i życzę dużo siły nowemu wicewojewodzie Tomaszowi Witkowskiemu. Pan wicewojewoda Witkowski jako uznany, z wielkim doświadczeniem samorządowiec będzie czuł, jak wielka jest potrzeba realizacji Polskiego Ładu. Jego dosyć duże doświadczenie na niwie samorządowej daje nadzieję, że będzie bardzo dobrze porozumiewał się z naszymi opolskimi samorządami, bo przecież to jest część pracy wojewodów - nadzór nad samorządami.

Zobacz także

2021-12-08, godz. 14:29 Leonard Pietruszka, wójt Komprachcic o finansowych dylematach samorządów i sukcesach drużyny futsalowej Dreman Futsal… - Inwestycyjnie jesteśmy przygotowani bardzo dobrze, gorzej jest z dochodami bieżącymi - mówił w Południowej Loży Radiowej Leonard Pietruszka, wójt Komprachcic… » więcej 2021-12-08, godz. 09:42 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o tym, że 4 fala w regionie nie odpuszcza, o obostrzeniach i o szczepieniach - Mamy już dwa powiaty, w których krzywa zakażeń nie rośnie tak zdecydowanie jak do tej pory i kolejne dwa lub trzy, w których krzywa się wypłaszcza, a… » więcej 2021-12-07, godz. 17:41 Agata Lika z PL 2050 o planie na gospodarkę i potrzebnej rzetelnej kampanii o szczepieniach - Nasz plan na gospodarkę powstawał przy udziale ekspertów - mówiła w Popołudniowej Loży Agata Lika, przewodnicząca opolskich struktur Polski 2050 Szymona… » więcej 2021-12-07, godz. 14:59 "Co tam Panie w polityce?" – zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc Jak UE gumkuje "Boże Narodzenie", przed czym przestrzega Papież Franciszek: "Usiłowało to robić wiele dyktatur". Lewica domaga się od rządu zaostrzenia… » więcej 2021-12-07, godz. 09:33 Michał Kalinowski o pomyśle Lewicy czyli obowiązkowych szczepieniach na covid i pracy w szpitalu tymczasowym w Opolu - Chcemy to wprowadzić, bo jesteśmy odpowiedzialni. Widzimy co się dzieje. Dziennie umiera około 500 osób - powiedział w Porannej Loży Radiowej Michał… » więcej 2021-12-06, godz. 17:03 Dr Diana Rokita-Poskart o swoich badaniach dot. wpływu studentów na rozwój miast - Ostatnio badałam dlaczego studenci z Polski wyjeżdżają na Ukrainę na studia - powiedziała dr. Diana Rokita-Poskart Katedry Polityki Regionalnej i Rynku… » więcej 2021-12-06, godz. 11:11 Poseł MN Ryszard Galla o wprowadzeniu progu wyborczego dla mniejszości i umowie koalicyjnej nowego rządu w Niemczech - Nie wiem czy pan poseł Kowalski zdaje sobie sprawę w jaki sposób dokonuje zamieszania. Na najbliższą środę jestem umówiony z wiceministrem Rzymkowskim… » więcej 2021-12-06, godz. 09:04 Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski o zmniejszeniu finansowania j. niemieckiego dla mniejszości i wprowadzenie progu… - Od roku 2019, kiedy w kampanii wyborczej obiecałem walkę na rzecz przywrócenia symetrii w relacjach polsko-niemieckich, dotrzymuję słowa. W piątek ogłosiłem… » więcej 2021-12-03, godz. 17:55 Młodzieżowa Loża Radiowa o konflikcie ws. Podwyżek cen biletów w Opolu i rozmowach Tuska z węgierską opozycją Gośćmi Loży byli dziś Tobiasz Gajda (Młodzi Demokraci, PO), Jan Zimoch (stow. Od Nowa) i Amadeusz Hofman (Lewica). » więcej 2021-12-03, godz. 11:33 Antoni Konopka o programie ochrony środowiska na lata 2021-2027 i zmianach w uchwale antysmogowej - W trakcie prac nad planem konsultowaliśmy się z samorządami ankietyzowane były samorządy i instytucje, zadawane były pytania o planowane przedsięwzięcia… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »