Radio Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Violetta Porowska o sejmowej debacie ws. sytuacji…
2021-11-10, 13:08 Autor: Joanna Matlak

Violetta Porowska o sejmowej debacie ws. sytuacji na granicy, tzw. marszu dla Izy w Opolu i nowym wicewojewodzie

Violetta Porowska o sejmowej debacie ws. sytuacji na granicy, tzw. marszu dla Izy w Opolu i nowym wicewojewodzie
- W szeregach PiS był taki niepokój, czy należna powaga izby i tematu zostanie zachowania, ale opozycja stanęła na wysokości zadania. Możemy powiedzieć, że wszyscy, właściwie prawie wszyscy, bo oczywiście jak zwykle Klaudia Jachira stanęła na wysokości swojego poziomu i trochę odbiła od narracji, który prowadziła opozycja, ale generalnie bardzo spokojnie i z wielką uwagą zostały przyjęte informacje, które przedstawił premier – mówiła w Południowej Loży Radiowej Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa partii na Opolszczyźnie. Posłanka komentowała wczorajszą debatę jaka odbyła się w sejmie w związku sytuacją na granicy polsko-białoruskiej.
- Pani marszałek zwróciła się do wszystkich parlamentarzystów, by te debatę poprowadzić w wyważonym, spokojnie tonie i rzeczywiście w ten sposób ta debata się odbyła, w klimacie wielkiej powagi, bo temat był niezwykle ważki. Siła gatunkowa tematu, który podejmowaliśmy, jest taka, że nie ma analogii do żadnego innego wątku w funkcjonowaniu żadnego z państw. Mamy do czynienia z ewidentną agresją drugiego państwa na naszą granicę - mówiła poseł PiS.

Część posłów opozycji zwracała na potrzebę umiędzynarodowienia tego tematu. - Co do zasady teza jest słuszna, tylko że to jest już realizowane – mówiła poseł Porowska. – Zanim pojawiły się te postulaty, już obserwowaliśmy i było to komentowane co się dzieje w poszczególnych krajach, np. w Hiszpanii, która pokazała piękny gest solidarności z Polską albo przed Bundestagiem w Niemczech ze słowami wsparcia i podziękowania dla rządu – dodała.

W debacie sejmowej pojawiły się też kwestie związane z obecnością dziennikarzy na granicy. - To jest stan wyjątkowy, który rządzi się swoimi prawami. Jednym z nich jest to, żeby nie dopuszczać tam osób, które w jakiś sposób zaburzałyby pracę służb. Premier sprawnie odpowiadał, że czemu miałaby służyć obecność dziennikarzy, skoro potrafią manipulować informacjami. Pokazał przykład dziecka, któremu dmuchano dym w oczy i jak to potem zostało przedstawione przez niektóre media – mówiła poseł Porowska.

Poseł skomentowała też "marsz dla Izy" jaki wczoraj miał miejsce w Opolu. Uczestnicy zebrali się m.in. przy biurze poselskim Violetty Porowskiej i senatora Jerzego Czerwińskiego. - Komentarz jest dosyć smutny, dlatego że tak duża grupa ludzi dała się po prostu zmanipulować informacjom nieprawdziwym i przekręconym. Absolutnie Trybunał orzekając w ubiegłym roku nie wykreślił możliwości dokonania aborcji w sytuacji kiedy ciąża zagraża życiu kobiety. Przypadek pani z Pszczyny nie kwalifikuje się w ten kontekst absolutnie. To jednoznacznie wina lekarza i trudno powiedzieć dlaczego akurat pod moim biurem pojawiły się te osoby – mówiła poseł Porowska.

W kolejnym wątku rozmowy Violetta Porowska skomentowała zmiany w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim. - Gratuluję i życzę dużo siły nowemu wicewojewodzie Tomaszowi Witkowskiemu. Pan wicewojewoda Witkowski jako uznany, z wielkim doświadczeniem samorządowiec będzie czuł, jak wielka jest potrzeba realizacji Polskiego Ładu. Jego dosyć duże doświadczenie na niwie samorządowej daje nadzieję, że będzie bardzo dobrze porozumiewał się z naszymi opolskimi samorządami, bo przecież to jest część pracy wojewodów - nadzór nad samorządami.

Zobacz także

2021-12-16, godz. 12:14 Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola o budżecie na 2022 r. podwyżkach i ruchu "Tak dla Polski" - Każdy może mieć oczekiwania, że można zrobić jedno czy drugie, ale radni Platformy Obywatelskiej chcieli zabrać pieniądze z remontów chodników i ulic… » więcej 2021-12-16, godz. 12:11 "Pracodawcy, związkowcy, wspólna sprawa". Debata o niepewnym losie emerytur stażowych i badaniu przedsiębiorców nt… Gośćmi Loży byli dziś Grzegorz Kuliś (BCC), dr Witold Potwora, Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo - Handlowa), Grzegorz Adamczyk (Solidarność)… » więcej 2021-12-16, godz. 12:11 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Wojciechem Jakóbikiem o kryzysie energetycznym Gościem Magdaleny Ogórek w programie "Prosto z sejmu" był dziś Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu biznes.alert.pl. Rozmowa dotyczyła kryzysu energetycznego… » więcej 2021-12-16, godz. 08:44 Jarosław Kończyło, dyrektor szpitala w Kędzierzynie-Koźlu o szczepieniach dzieci w wieku 5-11 lat i dziecięcym oddziale… - Zainteresowanie szczepieniem dzieci jest olbrzymie i prawdopodobnie to koreluje z informacjami, że na oddziale dziecięcym pacjentów jest sporo - powiedział… » więcej 2021-12-15, godz. 14:18 Tobiasz Gajda o bezzałogowych statkach powietrznych czyli frontach i dylematach prawnych związanych z nowymi technol… » więcej 2021-12-15, godz. 14:11 Przemysław Zych o tym dlaczego Opole potrzebuje dużego stadionu i dlaczego drożeją bilety w obiektach MOSiR-u - Mamy z prezesem Odry Opole podobne zdanie, że będzie to stadion, który w 100 procentach zabezpieczy potrzeby klubu - mówił w Południowej Loży Radiowej… » więcej 2021-12-15, godz. 09:26 Dr Danuta Witkowska, która bada koronawirusa o faktach i mitach z nim związanych, a także o faktach dotyczących sz… Wieczorem odbędzie się wykład "Wirus czy szczepionka" poprowadzony będzie on-line i będzie otwarty dla wszystkich chętnych. - Chcemy tą inicjatywą walczyć… » więcej 2021-12-14, godz. 17:01 Spięcie. Piotr Cywiński i Michał Rachoń i ich goście: Cezary Gmyz, Jan Libicki, Jacek Saryusz Wolski - Nie sądzę, że dojdzie do zbliżenia stanowisk Polski i Niemiec. Rzeczą, która musiałaby się wydarzyć to powstrzymanie dokończenia NS2 spowodowany atakiem… » więcej 2021-12-14, godz. 09:57 "Co tam Panie w polityce?" – zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc W ramach audycji Loża Radiowa, jak w każdy wtorek, Piotr Moc i Piotr Gociek analizowali najważniejsze wydarzenia w polskiej polityce. » więcej 2021-12-14, godz. 08:59 Sebastian Smoliński z wydziału ochrony środowiska o stanie powietrza w Opolu i ochronie dzikich zwierząt w mieście - Warunki pogodowe mają bardzo duży wpływ na stopień zanieczyszczenia powietrza. Wczorajsza (13.12) prognoza przewidywała przekroczenia dopuszczalnych norm… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »