Radio Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Katarzyna Czochara o migrantach szturmujących granicę…
2021-11-08, 13:35 Autor: Joanna Matlak

Katarzyna Czochara o migrantach szturmujących granicę, Polskim Ładzie i inwestycjach w opolskich samorządach, zmianach w urzędzie wojewódzkim i we władzach PSL

Katarzyna Czochara o migrantach szturmujących granicę, Polskim Ładzie i inwestycjach w opolskich samorządach, zmianach w urzędzie wojewódzkim i we władzach PSL
- Sytuacja na granicy wschodniej jest naprawdę bardzo trudna. Powiem po raz kolejny krytyczne słowa w kierunku opozycji, kiedy ta sytuacja w ogóle się pojawiła: opozycja zachowywała się w sposób nieodpowiedni. Dzisiaj można uznać, że działania niektórych polityków KO odprowadziły do eskalacji, ale to też działania niektórych mediów. Sprawa muru była omawiana podczas debaty sejmowej, było głosowanie i też słyszeliśmy z ust polityków opozycji wiele krytycznych słów. I patrząc na to co się dzieje dziś, woła to o pomstę do nieba - powiedziała w Południowej Loży Radiowej Katarzyna Czochara, poseł PiS odnosząc się do dzisiejszych informacji o szturmie migrantów na polsko-białoruską granicę.
Naszego gościa pytaliśmy też o inwestycje realizowane w samorządach m.in. z Polskiego Ładu. W wyniku pierwszego naboru na Opolszczyznę trafi pół miliarda złotych.

- Ja cały czas podkreślam, że dla nas najważniejsi są mieszkańcy kraju, bez względu na to kto jaką opcję polityczną popiera. Nie robimy różnic. Pokazywaliśmy to wprowadzając różne programy społeczne. Tak samo jest z inwestycjami. Bo to nie jest tak naprawdę dla samorządu, czy burmistrza z PO czy PSL, to są rzeczy dla mieszkańców – mówiła poseł Czochara.

Katarzyna Czochara komentowała też kwestie zmian personalnych jakie ostatnio miały miejsce w regionie. Jedna dotyczy struktur regionalnych Polskiego Stronnictwa Ludowego. Stanisława Rakoczego zastąpił Marcin Oszańca. Cele Marcina Oszańcy to podwojenie liczby mandatów w sejmiku województwa, jeden lub dwa mandaty w wyborach parlamentarnych i "odzyskanie" dla PSL powiatu nyskiego i kluczborskiego.

- Cisną mi się na usta pewne słowa, że „dobrymi chęciami…” – mówiła poseł PiS. – Pan Marcin to młoda osoba, być może jakieś sukcesy odniesie, ale dla mnie najważniejsza jest nasza reprezentacja w sejmiku i kwestia mandatów poselskich czy senatorskich. Ja jestem przekonana, że mieszkańcy Opolszczyzny widząc ile się dzieje w województwie dzięki Zjednoczonej Prawicy oddadzą głos na przedstawicieli PiS – mówiła.

Druga zmiana dotyczy odwołania wicewojewody Teresy Barańskiej, o czym poinformował wojewoda Sławomir Kłosowski.

- Osobiście chcę Pani Teresie podziękować, znamy się od wielu lat i cenią ją bo zarówno dla mnie jak i dla niej sprawy rolnictwa były i są ważne. Jeśli chodzi o jej kompetencję i realizowanie pracy to była wysoka oceniana, a kto zajmie jej miejsce, dowiemy się niebawem – mówiła poseł PiS.

Zobacz także

2021-12-08, godz. 14:29 Leonard Pietruszka, wójt Komprachcic o finansowych dylematach samorządów i sukcesach drużyny futsalowej Dreman Futsal… - Inwestycyjnie jesteśmy przygotowani bardzo dobrze, gorzej jest z dochodami bieżącymi - mówił w Południowej Loży Radiowej Leonard Pietruszka, wójt Komprachcic… » więcej 2021-12-08, godz. 09:42 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o tym, że 4 fala w regionie nie odpuszcza, o obostrzeniach i o szczepieniach - Mamy już dwa powiaty, w których krzywa zakażeń nie rośnie tak zdecydowanie jak do tej pory i kolejne dwa lub trzy, w których krzywa się wypłaszcza, a… » więcej 2021-12-07, godz. 17:41 Agata Lika z PL 2050 o planie na gospodarkę i potrzebnej rzetelnej kampanii o szczepieniach - Nasz plan na gospodarkę powstawał przy udziale ekspertów - mówiła w Popołudniowej Loży Agata Lika, przewodnicząca opolskich struktur Polski 2050 Szymona… » więcej 2021-12-07, godz. 14:59 "Co tam Panie w polityce?" – zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc Jak UE gumkuje "Boże Narodzenie", przed czym przestrzega Papież Franciszek: "Usiłowało to robić wiele dyktatur". Lewica domaga się od rządu zaostrzenia… » więcej 2021-12-07, godz. 09:33 Michał Kalinowski o pomyśle Lewicy czyli obowiązkowych szczepieniach na covid i pracy w szpitalu tymczasowym w Opolu - Chcemy to wprowadzić, bo jesteśmy odpowiedzialni. Widzimy co się dzieje. Dziennie umiera około 500 osób - powiedział w Porannej Loży Radiowej Michał… » więcej 2021-12-06, godz. 17:03 Dr Diana Rokita-Poskart o swoich badaniach dot. wpływu studentów na rozwój miast - Ostatnio badałam dlaczego studenci z Polski wyjeżdżają na Ukrainę na studia - powiedziała dr. Diana Rokita-Poskart Katedry Polityki Regionalnej i Rynku… » więcej 2021-12-06, godz. 11:11 Poseł MN Ryszard Galla o wprowadzeniu progu wyborczego dla mniejszości i umowie koalicyjnej nowego rządu w Niemczech - Nie wiem czy pan poseł Kowalski zdaje sobie sprawę w jaki sposób dokonuje zamieszania. Na najbliższą środę jestem umówiony z wiceministrem Rzymkowskim… » więcej 2021-12-06, godz. 09:04 Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski o zmniejszeniu finansowania j. niemieckiego dla mniejszości i wprowadzenie progu… - Od roku 2019, kiedy w kampanii wyborczej obiecałem walkę na rzecz przywrócenia symetrii w relacjach polsko-niemieckich, dotrzymuję słowa. W piątek ogłosiłem… » więcej 2021-12-03, godz. 17:55 Młodzieżowa Loża Radiowa o konflikcie ws. Podwyżek cen biletów w Opolu i rozmowach Tuska z węgierską opozycją Gośćmi Loży byli dziś Tobiasz Gajda (Młodzi Demokraci, PO), Jan Zimoch (stow. Od Nowa) i Amadeusz Hofman (Lewica). » więcej 2021-12-03, godz. 11:33 Antoni Konopka o programie ochrony środowiska na lata 2021-2027 i zmianach w uchwale antysmogowej - W trakcie prac nad planem konsultowaliśmy się z samorządami ankietyzowane były samorządy i instytucje, zadawane były pytania o planowane przedsięwzięcia… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »