Radio Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Marcin Oszańca, nowy prezes PSL na Opolszczyźnie…
2021-11-08, 09:00 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Marcin Oszańca, nowy prezes PSL na Opolszczyźnie o "odbiciu" powiatu kluczborskiego, współpracy z Niemcami i Ślązakami oraz o covid w gminie Dąbrowa

Marcin Oszańca, nowy prezes PSL na Opolszczyźnie o "odbiciu" powiatu kluczborskiego, współpracy z Niemcami i Ślązakami oraz o covid w gminie Dąbrowa
- Jeżeli chodzi o powiat kluczborski to widzę możliwość współpracy z opcją, która sprawuje władzę - powiedział w Porannej Loży Radiowej Marcin Oszańca, nowy prezes PSL na Opolszczyźnie.

Jego cele to podwojenie liczby mandatów w sejmiku województwa, jeden lub dwa mandaty w wyborach parlamentarnych i "odzyskanie" dla PSL powiatu nyskiego i kluczborskiego.
- W powiecie kluczborskim, mimo najlepszego wyniku, największej liczby radnych nie rządzimy, nie współrządzimy - przypomniał. Pytany o to, czy w obecnej kadencji będzie próbował to zmienić powiedział, że nie jest to wykluczone.

Nowy lider PSL w regionie odniósł się także do gratulacji jakie na Twitterze złożył mu poseł Solidarnej Polski Janusz Kowalski, który zachęcił przy okazji do działań na rzecz odsunięcia Mniejszości Niemieckiej od władzy w regionie.

- Mniejszość Niemiecka jest naszym koalicjantem, bardzo dobrze nam się współpracuję i nie widzę sensu w odsuwaniu ich od władzy bo co to da naszemu regionowi? - odpowiedział prezes Oszańca.

Skomentował on także wypowiedź posła PSL Marka Sawickiego, który kilka dni temu powiedział, że jego zdaniem możliwa byłaby współpraca PSL i PiS, gdyby w Zjednoczonej Prawicy nie było Solidarnej Polski.

- Pozdrawiam Marka Sawickiego, zostaje on sam ze swoim pomysłem i to się nie zmieni - skwitował gość Radia Opole.

Marcin Oszańca jest także wicewójtem gminy Dąbrowa, w której od dzisiaj (8.11) budynek urzędu gminy jest zamknięty ponieważ 25% pracowników jest zakażonych koronawirusem.

- Cały urząd liczy 30 osób, ale procentowo to spory odsetek zakażonych. Większość pracowników jest zaszczepiona, przechodzą zakażenie bardzo łagodnie, katar, ból gardła - zapewnił.

Zobacz także

2021-12-13, godz. 17:22 Jan Tomalik o tym, jak w rozgłośni wyglądały pierwsze godziny wprowadzenia stanu wojennego - Miałem nocny dyżur w radiu, nagle usłyszałem, że przestaliśmy nadawać, zniknął program. W radiu nie może być ciszy, na takie wypadki mieliśmy przygotowane… » więcej 2021-12-13, godz. 13:35 Violetta Porowska o 40 rocznicy stanu wojennego, fundusze kompensacyjnym wizycie ministra zdrowia w Opolu Gościem parlamentarnej odsłony Loży Radiowej była dziś Violetta Porowska, poseł PiS. Rozmawialiśmy o 40 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego i wystawie… » więcej 2021-12-13, godz. 09:22 Bogusław Bardon: Stan wojenny jest traumą, bo Polak do Polaka strzelał. Trzeba powiedzieć wszystkim jak było i jak… - Zabrali mnie z mojego mieszkania, skutego wywieźli na dołek, gdzie spotkałem kolegów wspominał aresztowanie 13 grudnia 1981 roku Bogusław Bardon jeden… » więcej 2021-12-10, godz. 18:22 Młodzieżowa Loża Radiowa o tym dlaczego młodzi odchodzą od Kościoła Niedawno Katolicka Agencja Informacyjna opublikowała głośny "Kościół w Polsce", z którego wynikało, że przez ostatnie ćwierć wieku spadek deklaracji… » więcej 2021-12-10, godz. 13:48 Dr inż. Adam Czubak o projekcie Cyber Eva, który zapewni bezpieczeństwo cybernetyczne Opolscy naukowcy z Politechniki Opolskiej i Uniwersytetu Opolskiego pracują nad stworzeniem aplikacji "Cyber Eva". Ma ona pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa… » więcej 2021-12-10, godz. 09:07 Dr Jarosław Mijas, konsultant ds. pediatrii: bardzo wiele dzieci choruje na covid-19 na Opolszczyźnie, także niemowlęta… - Niestety bardzo dużo dzieci w województwie opolskim choruje na covid-19 i z własnych doświadczeń wiem, że o wielu przypadkach nie wiemy - dr Jarosław… » więcej 2021-12-09, godz. 12:15 Debata "Pracodawcy, związkowcy i eksperci" o naruszeniach praw pracowniczych i pomyśle większych sankcji dla pracod… Gośćmi radowej debaty byli: dr Artur Żurakowski (ekonomista), dr Witold Potwora (ekonomista), Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), Grzegorz… » więcej 2021-12-09, godz. 12:14 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem PiS Tomaszem Latosem o głosowanym w sejmie funduszu… Gościem Magdaleny Ogórek był w tym tygodniu Tomasz Latos, poseł PiS i zarazem przewodniczący sejmowej komisji zdrowia. Poseł na gorąco komentował posiedzenie… » więcej 2021-12-09, godz. 09:29 Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa o powodach odrzucenia uwag posła Janusza Kowalskiego do Funduszy Europejskich… - To jest wpisywanie się w politykę PiS-u, która od kilku lat napuszcza obywateli na różne grupy. Dyskryminuje, zwalcza. Pięć samorządów województw… » więcej 2021-12-08, godz. 13:10 Dr Marek Mazurkiewicz o swoich badaniach dotyczących udziału mniejszości narodowych i etnicznych w życiu politycznym… - Komitety mniejszości narodowych i etnicznych są zwolnione z konieczności osiągnięcia 5% progu wyborczego w skali kraju, ale muszą go przekroczyć w okręgu… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »