Radio Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Dr hab. Witold Potwora o badaniach dotyczących innowacyjnych…
2021-11-03, 17:33 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Dr hab. Witold Potwora o badaniach dotyczących innowacyjnych firm w regionie i planach badawczych na kolejne lata

Dr hab. Witold Potwora o o innowacjach i strategiach marketingowych przedsiębiorstw
- Przyczyną podjęcia badań nad innowacyjnością opolskich przedsiębiorstw był wcześniejszy referat, który był pokłosiem badań prowadzonych na rzecz strategii rozwoju i innowacji w województwie opolskim. Recenzentka oceniła, że przerażający obraz rysuje się z tego artykułu - powiedział dr hab Witold Potwora pytany o swoje badania dotyczące innowacyjności i strategii marketingowych.
Dodał, że wraz z żoną, z którą pisał referat postanowili zmienić metodę badawczą i sprawdzić, czy faktycznie jest tak źle jeśli chodzi o innowacyjne firmy w regionie.
- Poprosiliśmy za pośrednictwem ówczesnego marszałka województwa wójtów i burmistrzów, aby wskazali ciekawe ich zdaniem przedsiębiorstwa w gminach. Perełki się gubią w statystykach GUS, a perełki są - powiedział dr Potwora.
Badania pokazały, że województwo opolskie nie ma się czego wstydzić, jest wiele innowacyjnych, prężnie działających firm, znanych nawet na świecie.
- Okazało się także, że bardzo dynamicznie konkurują na rynkach europejskich i światowych i po okresie, kiedy byliśmy kolonią taniej siły roboczej dla dużych koncernów i "montażownią" już tak nie jest - podkreślił naukowiec.
Zwrócił także uwagę na działalność Parku Naukowo Technologicznego w Opolu, który jego zdaniem jest unikatowy w kraju.
- Różni się od innych rzetelnością, szerokim zakresem działania, jest tam kilka bardzo ciekawych imprez w tygodniu, jest supernowoczesna serwerownia unikalna w skali kraju.
Gość Radia Opole powiedział również, że w przyszłości chciałby się zająć wpływem PNT na otoczenie biznesu.
- To nie jest Park tylko po to, żeby stworzyć inkubator lub pozyskać grant unijny. Tam cały czas coś się dzieje, jest rzecznik patentowy, procesy wynalazcze się rozwijają, szereg innych usług PNT na rzecz opolskich przedsiębiorstw świadczy i warto o tym mówić.

Zobacz także

2021-12-08, godz. 14:29 Leonard Pietruszka, wójt Komprachcic o finansowych dylematach samorządów i sukcesach drużyny futsalowej Dreman Futsal… - Inwestycyjnie jesteśmy przygotowani bardzo dobrze, gorzej jest z dochodami bieżącymi - mówił w Południowej Loży Radiowej Leonard Pietruszka, wójt Komprachcic… » więcej 2021-12-08, godz. 09:42 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o tym, że 4 fala w regionie nie odpuszcza, o obostrzeniach i o szczepieniach - Mamy już dwa powiaty, w których krzywa zakażeń nie rośnie tak zdecydowanie jak do tej pory i kolejne dwa lub trzy, w których krzywa się wypłaszcza, a… » więcej 2021-12-07, godz. 17:41 Agata Lika z PL 2050 o planie na gospodarkę i potrzebnej rzetelnej kampanii o szczepieniach - Nasz plan na gospodarkę powstawał przy udziale ekspertów - mówiła w Popołudniowej Loży Agata Lika, przewodnicząca opolskich struktur Polski 2050 Szymona… » więcej 2021-12-07, godz. 14:59 "Co tam Panie w polityce?" – zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc Jak UE gumkuje "Boże Narodzenie", przed czym przestrzega Papież Franciszek: "Usiłowało to robić wiele dyktatur". Lewica domaga się od rządu zaostrzenia… » więcej 2021-12-07, godz. 09:33 Michał Kalinowski o pomyśle Lewicy czyli obowiązkowych szczepieniach na covid i pracy w szpitalu tymczasowym w Opolu - Chcemy to wprowadzić, bo jesteśmy odpowiedzialni. Widzimy co się dzieje. Dziennie umiera około 500 osób - powiedział w Porannej Loży Radiowej Michał… » więcej 2021-12-06, godz. 17:03 Dr Diana Rokita-Poskart o swoich badaniach dot. wpływu studentów na rozwój miast - Ostatnio badałam dlaczego studenci z Polski wyjeżdżają na Ukrainę na studia - powiedziała dr. Diana Rokita-Poskart Katedry Polityki Regionalnej i Rynku… » więcej 2021-12-06, godz. 11:11 Poseł MN Ryszard Galla o wprowadzeniu progu wyborczego dla mniejszości i umowie koalicyjnej nowego rządu w Niemczech - Nie wiem czy pan poseł Kowalski zdaje sobie sprawę w jaki sposób dokonuje zamieszania. Na najbliższą środę jestem umówiony z wiceministrem Rzymkowskim… » więcej 2021-12-06, godz. 09:04 Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski o zmniejszeniu finansowania j. niemieckiego dla mniejszości i wprowadzenie progu… - Od roku 2019, kiedy w kampanii wyborczej obiecałem walkę na rzecz przywrócenia symetrii w relacjach polsko-niemieckich, dotrzymuję słowa. W piątek ogłosiłem… » więcej 2021-12-03, godz. 17:55 Młodzieżowa Loża Radiowa o konflikcie ws. Podwyżek cen biletów w Opolu i rozmowach Tuska z węgierską opozycją Gośćmi Loży byli dziś Tobiasz Gajda (Młodzi Demokraci, PO), Jan Zimoch (stow. Od Nowa) i Amadeusz Hofman (Lewica). » więcej 2021-12-03, godz. 11:33 Antoni Konopka o programie ochrony środowiska na lata 2021-2027 i zmianach w uchwale antysmogowej - W trakcie prac nad planem konsultowaliśmy się z samorządami ankietyzowane były samorządy i instytucje, zadawane były pytania o planowane przedsięwzięcia… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »