Radio Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Marcin Ociepa wiceminister MON i prezes stowarzyszenia…
2021-11-02, 14:09 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Marcin Ociepa wiceminister MON i prezes stowarzyszenia OdNowa RP o umowie koalicyjnej i wejściu do Zjednoczonej Prawicy

Marcin Ociepa wiceminister MON i prezes stowarzyszenia OdNowa RP o umowie koalicyjnej i wejściu do Zjednoczonej Prawicy
- Nie planuję kandydować na urząd prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, natomiast kto będzie tym kandydatem, to proszę pozwolić, że jeszcze chwilę poczekamy dlatego, że ogłoszenie nazwiska byłoby jednocześnie rozpoczęciem kampanii wyborczej - powiedział Marcin Ociepa, prezes stowarzyszenia OdNowa RP i wiceminister obrony narodowej.
OdNowa RP w ubiegłym tygodniu oficjalnie przystąpiła do Zjednoczonej Prawicy, jeden z zapisów umowy koalicyjnej mówi o tym, że z tego środowiska będzie wywodził się kandydat w wyborach na prezydenta Warszawy. Gość Radia Opole podkreślił, że to jest cenniejsze niż jakiekolwiek stanowisko ministerialne.

Stowarzyszenie będzie miało także swoich przedstawicieli w pięciu ministerstwach, a także w administracji rządowej w terenie.
- Będą nasi wojewodowie obecni w terenie. Proszę o chwilę cierpliwości, bo te decyzje będzie komunikował premier lub minister spraw wewnętrznych i administracji, ale tak pojawią się nasi wicewojewodowie OdNowy w kraju - potwierdził. Zaznaczył jednak, że nie będzie to reprezentacja w każdym województwie, tylko tam gdzie stowarzyszenie ma silną reprezentację.
Marcin Ociepa przyznał, że to on chciałby być pełnomocnikiem wojewódzkim OdNowy na Opolszczyźnie.
- Jestem posłem ziemi opolskiej, więc szukanie jakiegokolwiek lidera, substytutu nie ma sensu. Natomiast rola pełnomocnika jest tymczasowa. Będą wybory, wszyscy, którzy zapiszą się do naszego ruchu wybiorą swój zarząd wojewódzki i lidera w województwie opolskim.
Wiceminister Ociepa nie zaprzeczył, że stowarzyszenie może w przyszłości się przekształcić w partię polityczną.
- Jest wiele zwolenników takiego rozwiązania, nie wykluczamy, że z czasem być może powołamy równolegle partię polityczną.

I internetowej części rozmowy polityk zapowiedział, że 12 postulatów programowych zapisanych w umowie koalicyjnej będzie ogłaszane sukcesywnie.
- Będziemy ujawniać te postulaty w trakcie. One mają różny charakter. Niektóre to projekty ustaw, inne to inicjatywy, które nie wymagają ustawy. Będziemy to komunikować na bieżąco, chcemy też je skonsultować z prezydentem, który ma ważną rolę w procesie legislacyjnym - zapowiedział.

Zobacz także

2021-12-08, godz. 14:29 Leonard Pietruszka, wójt Komprachcic o finansowych dylematach samorządów i sukcesach drużyny futsalowej Dreman Futsal… - Inwestycyjnie jesteśmy przygotowani bardzo dobrze, gorzej jest z dochodami bieżącymi - mówił w Południowej Loży Radiowej Leonard Pietruszka, wójt Komprachcic… » więcej 2021-12-08, godz. 09:42 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o tym, że 4 fala w regionie nie odpuszcza, o obostrzeniach i o szczepieniach - Mamy już dwa powiaty, w których krzywa zakażeń nie rośnie tak zdecydowanie jak do tej pory i kolejne dwa lub trzy, w których krzywa się wypłaszcza, a… » więcej 2021-12-07, godz. 17:41 Agata Lika z PL 2050 o planie na gospodarkę i potrzebnej rzetelnej kampanii o szczepieniach - Nasz plan na gospodarkę powstawał przy udziale ekspertów - mówiła w Popołudniowej Loży Agata Lika, przewodnicząca opolskich struktur Polski 2050 Szymona… » więcej 2021-12-07, godz. 14:59 "Co tam Panie w polityce?" – zapraszają Piotr Gociek i Piotr Moc Jak UE gumkuje "Boże Narodzenie", przed czym przestrzega Papież Franciszek: "Usiłowało to robić wiele dyktatur". Lewica domaga się od rządu zaostrzenia… » więcej 2021-12-07, godz. 09:33 Michał Kalinowski o pomyśle Lewicy czyli obowiązkowych szczepieniach na covid i pracy w szpitalu tymczasowym w Opolu - Chcemy to wprowadzić, bo jesteśmy odpowiedzialni. Widzimy co się dzieje. Dziennie umiera około 500 osób - powiedział w Porannej Loży Radiowej Michał… » więcej 2021-12-06, godz. 17:03 Dr Diana Rokita-Poskart o swoich badaniach dot. wpływu studentów na rozwój miast - Ostatnio badałam dlaczego studenci z Polski wyjeżdżają na Ukrainę na studia - powiedziała dr. Diana Rokita-Poskart Katedry Polityki Regionalnej i Rynku… » więcej 2021-12-06, godz. 11:11 Poseł MN Ryszard Galla o wprowadzeniu progu wyborczego dla mniejszości i umowie koalicyjnej nowego rządu w Niemczech - Nie wiem czy pan poseł Kowalski zdaje sobie sprawę w jaki sposób dokonuje zamieszania. Na najbliższą środę jestem umówiony z wiceministrem Rzymkowskim… » więcej 2021-12-06, godz. 09:04 Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski o zmniejszeniu finansowania j. niemieckiego dla mniejszości i wprowadzenie progu… - Od roku 2019, kiedy w kampanii wyborczej obiecałem walkę na rzecz przywrócenia symetrii w relacjach polsko-niemieckich, dotrzymuję słowa. W piątek ogłosiłem… » więcej 2021-12-03, godz. 17:55 Młodzieżowa Loża Radiowa o konflikcie ws. Podwyżek cen biletów w Opolu i rozmowach Tuska z węgierską opozycją Gośćmi Loży byli dziś Tobiasz Gajda (Młodzi Demokraci, PO), Jan Zimoch (stow. Od Nowa) i Amadeusz Hofman (Lewica). » więcej 2021-12-03, godz. 11:33 Antoni Konopka o programie ochrony środowiska na lata 2021-2027 i zmianach w uchwale antysmogowej - W trakcie prac nad planem konsultowaliśmy się z samorządami ankietyzowane były samorządy i instytucje, zadawane były pytania o planowane przedsięwzięcia… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »