Radio Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Zbigniew Kubalańca, nowy szef PO w Opolu o sobotnich…
2021-10-25, 08:35 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Zbigniew Kubalańca, nowy szef PO w Opolu o sobotnich wyborach w partii, a także o nadchodzącej, wtorkowej sesji sejmiku województwa

Zbigniew Kubalańca, nowy szef PO w Opolu o sobotnich wyborach w partii, a także o nadchodzącej, wtorkowej sesji sejmiku województwa
- Satysfakcja dla mnie, że nie było żadnej osoby, która by głosowała przeciw - powiedział w Porannej Loży Radiowej Zbigniew Kubalańca, nowy przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Opolu. W sobotę odbyły się wybory w partii, poseł Tomasz Kostuś dotychczasowy przewodniczący PO w Opolu nie ubiegał się o tę funkcję.

- W tych wyborach trzeba było mieć 50%+1 głos, czyli było za, albo przeciw i żaden głos przeciw nie padł - zaznaczył Kubalańca.
W Opolu głosowało około 60 osób.

- Wyciągnąć ludzi w słoneczną sobotę żeby przyszli i zagłosowali na coś, co jest przesądzone, to ja dziękuje moim koleżankom i kolegom, że chciało im się przyjść do urn wyborczych, wypełnić karty do głosowania, a tych było dużo bo głosowaliśmy na przewodniczącego Tuska, przewodniczącego Bułę, wybieraliśmy całą radę powiatu, delegatów na zjazd krajowy więc tych kart do głosowania było więcej, niż w wyborach samorządowych - mówił gość Radia Opole.

Dodał on, że jest nowa energia i siła i nowi członkowie po tym, jak Donald Tusk wrócił do polityki zapisują się PO przedsiębiorcy, którzy się wcześniej odwrócili od partii.
Szefem PO w województwie opolskim pozostał Andrzej Buła.

Zmienił się przewodniczący partii w Nysie. Szefem został poseł Rajmund Miller, dotychczasowy lider, Bogusław Wierdak nie zdecydował się kandydować.

- Tam była bardzo ciekawa i wyrównana walka. Starła się młodzież, radny powiatu nyskiego Daniel Palimąka z doświadczeniem, posłem Millerem, dwa głosy na korzyść pana posła, przy dużej liczbie głosujących - 120 osób.

W Kędzierzynie-Koźlu nie zmienił się przewodniczący. Aspirujący do tego stanowiska Robert Węgrzyn przegrał z Michałem Nowakiem.

- Mam nadzieję i o to proszę jako jeszcze wiceprzewodniczący regionu opolskiego, żeby nie dochodziło dalszej eskalacji konfliktu, ale żeby kontrkandydat został wiceprzewodniczącym drugiego i aby połączyli potencjał. W jednym i w drugim przypadku widać, że te emocje były wysokie.

Komentując brak zmiany na stanowisku lidera całego regionu partii Zbigniew Kubalańca powiedział.

- Donald Tusk na ostatnim spotkaniu powiedział "u was jest tak spokojnie, że aż nudno", ale było to w pozytywnym sensie - stwierdził. - Rządzimy w powiatach, w sejmiku, mamy stabilnych parlamentarzystów, którzy próbowali by kupczyć, nie mamy konfliktów, które docierały do Warszawy. Pytanie więc, czy warto psuć, coś co dobrze funkcjonuje. Nikt się na antenie radia czy pierwszych stronach gazet nie kłóci, wolę taką Platformę, niż tą za czasów wspomnianego posła i Roberta Węgrzyna - podkreślił Zbigniew Kubalańca.

W internetowej części rozmowy ze Zbigniewem Kubalańcą, wicemarszałkiem województwa opolskiego rozmawialiśmy o nadchodzącej sesji sejmiku województwa opolskiego. We wtorek na sesji będzie przedstawione sprawozdanie min z remontu Teatru im. Jana Kochanowskiego i o podwyżkach dla pracowników instytucji kultury podległych samorządowi województwa.

Zobacz także

2021-11-29, godz. 18:10 Bartłomiej Kałużny, koordynator ds. promocji Szlachetnej Paczki na Opolszczyźnie o skali biedy i potrzebie pomagan… - Raport biedy publikowany jest co roku. Poniżej granicy skrajnego ubóstwa żyje ponad 2 mln Polaków, a w 2020 r. przybyło ich 400 tys., w tym 100 tys. stanowią… » więcej 2021-11-29, godz. 11:30 Senator PiS Jerzy Czerwiński o senackich poprawkach w sprawie ochrony granic, sytuacji geopolitycznej w kontekście kryzysu… - Te poprawki mają na celu wybić tej ustawie zęby - powiedział w Południowej Loży Radiowej Jerzy Czerwiński, senator PiS o poprawkach przegłosowanych w… » więcej 2021-11-29, godz. 09:15 Monika Bartel o wstępnych wynikach spisu rolnego w województwie opolskim - Wyniki powszechnego spisu rolnego 2020 wskazują na dalsze przemiany rolnictwa, jego specjalizację, koncentrację i regionalizację produkcji rolnej - powiedziała… » więcej 2021-11-26, godz. 17:41 Młodzieżowa Loża Radiowa o rozwiązaniach, które mogłyby pomóc w walce z pandemią koronawirusa Gośćmi Młodzieżowej Loży byli dziś Kaja Jarema (PL 2050), Dawid Rygol (stowarzyszenie Od Nowa) i Igor Hetlof - Rydzyński (Młodzi Demokraci, PO). » więcej 2021-11-26, godz. 13:15 Rafał Bartek o zmianach na niemieckiej scenie politycznej i pracy doktorskiej o determinantach poparcia dla Mniejszości… - Nas oczywiście najbardziej interesują kwestie dotyczące mniejszości - mówił w Południowej Loży Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego… » więcej 2021-11-26, godz. 09:34 Dr Diana Rokita-Poskart, ekonomistka z Politechniki Opolskiej o tarczy antyinflacyjnej - Na pewno rozwiązania służące obniżce podatków pośrednich takich jak VAT czy akcyza mogą pomóc w obniżeniu inflacji - powiedziała dr Diana Rokita-Poskart… » więcej 2021-11-25, godz. 13:08 Debata "Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa" o pomysłach rządu na walkę z szarą strefą i paszportach covidowych… Gośćmi debaty byli: dr Artur Żurakowski (ekonomista), Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), Grzegorz Adamczyk (Solidarność), dr Jerzy Szeliga… » więcej 2021-11-25, godz. 09:14 Łukasz Sowada, przewodniczący Rady Miasta Opola o stanowisku dot. sytuacji na granicy, podwyżkach cen biletów MZK i… - Wydaje mi się ,że to szerzej zorganizowana akcja przez przedstawicieli PiS w terenie, podobne oświadczenia także do innych samorządów w pływały i będą… » więcej 2021-11-24, godz. 17:15 Katarzyna Kownacka o swojej pracy doktoranckiej dotyczącej mniejszości niemieckiej a konkretnie zmian poparcia w wyborach… Gościem Popołudniowej Loży Radiowej była dziś Katarzyna Kownacka, która z wyróżnieniem obroniła pracę doktorancką pt. "Determinanty zmian poparcia dla… » więcej 2021-11-24, godz. 13:45 Dorota Koncewicz o trwającej wiele lat batalii o obwodnicę Niemodlina, zakończeniu inwestycji, radości mieszkańców… - Jestem przeszczęśliwa, że ta inwestycja na którą moi mieszkańcy czekali tyle lat, podobnie jak i ja, wreszcie doczekała się szczęśliwego finału. Wreszcie… » więcej
678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »