Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Joanna Mucha z PL 2050 Szymona Hołowni o szykowaniu…
2021-10-18, 14:00 Autor: Joanna Matlak

Joanna Mucha z PL 2050 Szymona Hołowni o szykowaniu struktur na wybory i o tym, że nie żałuje opuszczenia PO

Joanna Mucha z PL 2050 Szymona Hołowni o szykowaniu struktur na wybory i o tym, że nie żałuje opuszczenia PO
- Polska polityka jak dżdżu potrzebuje ludzi, którzy pochodzą z "dołów", społeczników - mówiła w Popołudniowej Loży Radiowej poseł Joanna Mucha z koła parlamentarnego PL 2050 Szymona Hołowni. Posłanka przyjechała do Opola spotkać się z tutejszymi strukturami.
- Trzeba przyjechać do kolegów, którzy też nie mają swojego przedstawiciela w regionie. Trzeba podzielić się swoją wiedzą, doświadczeniem politycznym i opowiedzieć jak przygotować się do kampanii, niezależnie czy wybory będą wiosną czy w normalnym trybie. Chce powiedzieć kolegom jak wykorzystać te atuty, które mają poprzez pracę, którą wykonują – mówiła poseł Mucha.

Czy poseł Joanna Mucha podobnie jak poseł Hanna Gill Piątek, która niedawno również wizytowała Opole, będzie pomagała rozwiązać tutejsze problemy? - Nie, moja wizyta ma raczej charakter "narzędziowy". 14 lat w parlamencie, 5 kampanii wyborczych osobistych i kilkanaście, które prowadziłam dla innych lub dla różnych grup – tym chce się podzielić - odpowiedziała posłanka.

- My w PL 2050 spotkaliśmy ze sobą ludzi, którzy są działaczami społecznymi, którzy pracują jako wolontariusze i organizują różne akcje. To np. nauczanie zdalne dla dzieci w pieczy zastępczej, rozwiązanie problemów osób w kryzysie bezdomności czy choćby akcje zbierania śmieci. Oni nie mają doświadczenia politycznego, od tego jesteśmy my – mówił gość Radia Opole.

- W naszej partii jest trochę inaczej; politycy uważają, że są służebni wobec naszych społeczników. Od 2 miesięcy nie miałam wolnego weekendu, bo trzeba pojechać do naszych ludzi i rozmawiać jak przełożyć tę pracę społeczną na wynik wyborczy – dodała poseł Joanna Mucha.

W dalszej część posłanka opowiadała, że nie zamierza wrócić do Platformy Obywatelskiej i o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy o którym żywo dyskutuje się np. w Lublinie gdzie posłanka mieszka.

Zobacz także

2021-11-16, godz. 12:53 Dr Rafał Wielki o zwalczaniu przestępstw korupcyjnych, badaniach naukowych - Tematyka tej rozprawy była ustalona z moim niestety nieżyjącym już promotorem prof. Jerzym Koniecznym. On dostrzegał potrzebę, żeby zając się szeroko… » więcej 2021-11-17, godz. 07:39 Piotr Bujak o obronie ZOL-u w Głogówku, 0,5 mln złotych z konkursu "Rosnąca odporność", inwestycjach i finansach… - Podstawą jest to, że ZOL w Głogówku, powinien w Głogówku pozostać. To moja reakcja na postawę powiatu prudnickiego – powiedział w samorządowej odsłonie… » więcej 2021-11-17, godz. 07:39 Dr Tomasz Pawłuszko, analityk bezpieczeństwa międzynarodowego z UO o tym, co kryje się za kryzysem na polsko-białoruskiej… - Rosja gra w to, co zawsze. Rosja dominuje w Europie Wschodniej, często wywołuje kryzysy, po to, żeby się o tym mówiło, żeby rozmawiać z Rosją, Putinem… » więcej 2021-11-16, godz. 11:53 "Spięcie" - Magazyn Międzynarodowy Piotr Cywińskiego i Michała Rachonia Gośćmi Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia byli Robert Bąkiewicz, Przemysław Żurawski vel Grajewski oraz Grażyna Ancyparowicz. Wspólnie dyskutowaliśmy… » więcej 2021-11-16, godz. 11:45 "Co tam Panie w polityce?" Prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc W ramach audycji Loża Radiowa, jak w każdy wtorek w samo południe, najnowsze wydarzenia i najświeższe komentarze. Zapraszają Piotr Gociek (Polskie Radio… » więcej 2021-11-16, godz. 09:45 Kpt. Piotr Płuciennik o tym jak ważne jest wsparcie dla żołnierza i działaniach opolskich logistyków na granicy … - Za każde gesty wsparcia jesteśmy wdzięczni, z tego względu, że służba na granicy jest ciężka, szczególnie dla żołnierzy, którzy de facto stoją… » więcej 2021-11-15, godz. 17:22 Dr hab. Adam Drosik o pracach nad innowacyjnym podręcznikiem o zrównoważonym rozwoju - W podręczniku bardzo dużo można zmienić - powiedział prof UO Adam Drosik, dziekan wydziału Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej. Rozmawialiśmy o… » więcej 2021-11-15, godz. 10:54 Tomasz Kostuś o szturmie migrantów na polską granicę i działaniach na arenie międzynarodowej Gościem parlamentarnej odsłony Loży Radiowej był Tomasz Kostuś, poseł Koalicji Obywatelskiej, z którym rozmawialiśmy m.in. o szturmie migrantów na polską… » więcej 2021-11-15, godz. 09:00 Piotr Woźniak, współprzewodniczący Nowej Lewicy na Opolszczyźnie o ostatnim wojewódzkim kongresie partii, planach… - To nie jest tak jednoznaczne, że poparcie w tajnym głosowaniu jest stuprocentowe - powiedział w Porannej Loży Radiowej Piotr Woźniak. - Wszystkie głosowania… » więcej 2021-11-12, godz. 10:30 Młodzieżowa Loża Radiowa o obchodach Święta Niepodległości i prowokacjach Łukaszenki na polsko-białoruskiej g… Gośćmi dzisiejszej Loży byli Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS), Kacper Jungowski (Młodzi Demokraci) i Mariusz Jańczuk (PL 2050 Szymona Hołowni). Rozmawialiśmy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »