Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Katarzyna Gołębiowska-Jarek, wójt gminy Dąbrowa…
2021-10-11, 17:20 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Katarzyna Gołębiowska-Jarek, wójt gminy Dąbrowa o srebrnej nagrodzie w Europejskim Konkursie Odnowy Wsi ARGE i rozwoju gminy

Katarzyna Gołębiowska-Jarek o
- Zachwyceni byli zrównoważonym rozwojem i perfekcyjnym dialogiem z mieszkańcami. Wizytujący naszą gminę chcieli zobaczyć, jak gmina się rozwija, a my pokazaliśmy dynamikę rozwoju, pozyskiwania środków, a to wszystko we współpracy z mieszańcami - powiedziała w Popołudniowej Loży Radiowej wójt gminy Dąbrowa Katarzyna Gołębiowska-Jarek.
Gmina została nagrodzona srebrnym laurem w Europejskim Konkursie Odnowy Wsi ARGE. Dąbrowa była jedną z 26 gmin startujących w konkursie z całej Europy, jedyną z Polski.

- Na przykładzie skate parku pokazaliśmy modelową współprace z młodzieżą. Oni przyszli i powiedzieli, że potrzebują takiego miejsca .Wykorzystaliśmy szansę, bo można było pozyskać pieniądze, a młodzież była przy tym projekcie od początku do końca planując i wykonując - wyjaśniła wójt Dąbrowy.

Gmina kilka lat temu straciła tereny inwestycyjne, zostały one włączone do sąsiedniego Opola.
- Jako matka trójki dzieci, a dzisiaj gospodarz 13. miejscowości wiedziałam, że trzeba zadbać o te miejscowości, które zostały w gminie i tylko dialogiem i współpracą mogę to zrobić - powiedziała Katarzyna Gołębiewska-Jarek.

W gminie, po utracie terenów inwestycyjnych stref ekonomicznej utworzono strefę aktywności gospodarczej.
- Liczymy, a wiem, że tak będzie, że strefa ekonomiczna we Wrzoskach będzie promieniowała. Jest duże zainteresowanie terenami przyległymi do DK 46. Tygodniowo przyjmujemy dwóch inwestorów zainteresowanych gruntami. Mogę już powiedzieć, że firma Opoltrans będzie stawiała halę na 55 tys. metrów kwadratowych, to milion złotych wpływu z podatku do naszego budżetu.

Zobacz także

2021-11-22, godz. 13:26 Marcelina Zawisza o tym, że powinno się wprowadzić restrykcje dla niezaszczepionych i o sytuacji na polsko-białoruskiej… Trzeba to powiedzieć wprost: rząd nie robi nic, żeby zakażeń i zgonów było jak najmniej - stwierdziła w Południowej Loży Radiowej Marcelina Zawisza… » więcej 2021-11-22, godz. 10:36 Wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa o sytuacji międzynarodowej, polskiej obronności i bezpieczeństwie kraju - Kryzys na granicy nie jest zażegnany dlatego, że cała operacja nie sprowadza się do obrony fizycznej granicy. Patrzymy na to, jako element szerszej układanki… » więcej 2021-11-19, godz. 17:29 Młodzieżowa Loża Radiowa o nowelizacji ustawy o ochronie granic i wypowiedziach osób publicznych obrażających służby… Młodzi politycy w Popołudniowej Loży Radiowej skomentowali ostatnie głosowanie w Sejmie, dotyczące ochrony granic, ale też, wypowiedzi aktorów i celebrytów… » więcej 2021-11-19, godz. 13:21 Joanna Bancerowska o III Festiwalu Muzyki Europy Środkowo-Wschodniej EUFONIE i dotacjach dla instytucji kultury - To jest festiwal, który przybliża Polakom bogactwo kulturowe ale przede wszystkim muzyczne Europy Środkowo-Wschodniej - mówiła w Południowej Loży Joanna… » więcej 2021-11-19, godz. 09:11 Violetta Porowska, poseł PiS o ochronie granicy, Rodzinnym Kapitale Opiekuńczym i pandemii - To bardzo ważna ustawa w kontekście tego co się wydarza na granicy, że polskie służby mundurowe, również policja i straż pożarna z wielkim oddaniem… » więcej 2021-11-18, godz. 11:54 Debata "Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa" o podatkowych aspektach Polskiego Ładu i pomyśle by pracodawca mógł… Gośćmi dzisiejszej programu byli: dr Artur Żurakowski (ekonomista), Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), Grzegorz Kuliś (BCC) i dr Jerzy… » więcej 2021-11-18, godz. 13:44 Tomasz Kostuś, poseł PO w "Prosto z sejmu" w rozmowie z Magdaleną Ogórek o ustawie o ochronie ganic - Nie ma zgody na psucie prawa, łamanie zapisów konstytucji, chaos i dyletanctwo. Dlatego świadomie głosowaliśmy przeciwko przyjęciu ustawy o ochronie granicy… » więcej 2021-11-18, godz. 09:12 Marek Staszewski, dyrektor Opolskiego Centrum Onkologii o ograniczeniu odwiedzin, inwestycjach i sukcesach lekarzy na arenie… - Staramy się reagować na to co się dzieje, jeżeli chodzi o covid, ponieważ musimy zadbać o bezpieczeństwo naszych pracowników i naszych pacjentów, bo… » więcej 2021-11-16, godz. 12:53 Dr Rafał Wielki o zwalczaniu przestępstw korupcyjnych, badaniach naukowych - Tematyka tej rozprawy była ustalona z moim niestety nieżyjącym już promotorem prof. Jerzym Koniecznym. On dostrzegał potrzebę, żeby zając się szeroko… » więcej 2021-11-17, godz. 07:39 Piotr Bujak o obronie ZOL-u w Głogówku, 0,5 mln złotych z konkursu "Rosnąca odporność", inwestycjach i finansach… - Podstawą jest to, że ZOL w Głogówku, powinien w Głogówku pozostać. To moja reakcja na postawę powiatu prudnickiego – powiedział w samorządowej odsłonie… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »