Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej…
2021-10-07, 09:01 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej o rekrutacji, planach inwestycyjnych i sukcesach naukowych

Prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej o rekrutacji, planach inwestycyjnych i sukcesach naukowych
- W tym roku zrekrutowaliśmy o 15 procent studentów mniej niż w roku ubiegłym - przyznał w Porannej Loży Radiowej rektor Politechniki Opolskiej prof. Marcin Lorenc. Dzisiaj (07.10) uczelnia uroczyście zainauguruje rok akademicki.
Jeśli chodzi o rekrutację, to niezmiennym zainteresowaniem cieszy się informatyka, na innych kierunkach zauważany jest spadek chętnych do studiowania.

Rektor Lorenc zapowiedział, że wszystkich studentów będzie obowiązywało noszenie maseczek w czasie zajęć, bez rozróżnienia na zaszczepionych i niezaszczepionych.

Miniony rok przyniósł skokowy wzrost liczby publikacji naukowych pracowników PO i cytowalności ich dokonań.

- To bardzo duży sukces. W ostatnich dwóch latach nasza aktywność naukowa wzrosła. Zbliżamy się do ewaluacji dokonań w związku z wdrażaniem ustawy 2.0, tzw. "Konstytucji dla nauki". Z nieoficjalnych informacji wiemy, że w dwóch kierunkach naukowych, jeśli chodzi o jednostki naukowe, zajmujemy drugie lub trzecie miejsce - podkreślił gość Radia Opole.

Politechniką Opolską interesują się naukowcy z całego świata. Przyjeżdżają tutaj, aby prowadzić swoje badania.

W planach uczelni jest rozpoczęcie remontu budynku "Lipsk" w którym mieści się Wydział Inżynierii Produkcji i Logistyki, budowa dwóch laboratoriów.

W internetowej części rozmowy rektor Politechnik Opolskiej powiedział, że do końca roku będzie gotowy zmodernizowany akademik.
Rozmawialiśmy także o kształceniu ustawicznym, czyli studiach podyplomowych dostosowanych do potrzeb lokalnych przedsiębiorców.

Zobacz także

2021-11-16, godz. 12:53 Dr Rafał Wielki o zwalczaniu przestępstw korupcyjnych, badaniach naukowych - Tematyka tej rozprawy była ustalona z moim niestety nieżyjącym już promotorem prof. Jerzym Koniecznym. On dostrzegał potrzebę, żeby zając się szeroko… » więcej 2021-11-17, godz. 07:39 Piotr Bujak o obronie ZOL-u w Głogówku, 0,5 mln złotych z konkursu "Rosnąca odporność", inwestycjach i finansach… - Podstawą jest to, że ZOL w Głogówku, powinien w Głogówku pozostać. To moja reakcja na postawę powiatu prudnickiego – powiedział w samorządowej odsłonie… » więcej 2021-11-17, godz. 07:39 Dr Tomasz Pawłuszko, analityk bezpieczeństwa międzynarodowego z UO o tym, co kryje się za kryzysem na polsko-białoruskiej… - Rosja gra w to, co zawsze. Rosja dominuje w Europie Wschodniej, często wywołuje kryzysy, po to, żeby się o tym mówiło, żeby rozmawiać z Rosją, Putinem… » więcej 2021-11-16, godz. 11:53 "Spięcie" - Magazyn Międzynarodowy Piotr Cywińskiego i Michała Rachonia Gośćmi Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia byli Robert Bąkiewicz, Przemysław Żurawski vel Grajewski oraz Grażyna Ancyparowicz. Wspólnie dyskutowaliśmy… » więcej 2021-11-16, godz. 11:45 "Co tam Panie w polityce?" Prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc W ramach audycji Loża Radiowa, jak w każdy wtorek w samo południe, najnowsze wydarzenia i najświeższe komentarze. Zapraszają Piotr Gociek (Polskie Radio… » więcej 2021-11-16, godz. 09:45 Kpt. Piotr Płuciennik o tym jak ważne jest wsparcie dla żołnierza i działaniach opolskich logistyków na granicy … - Za każde gesty wsparcia jesteśmy wdzięczni, z tego względu, że służba na granicy jest ciężka, szczególnie dla żołnierzy, którzy de facto stoją… » więcej 2021-11-15, godz. 17:22 Dr hab. Adam Drosik o pracach nad innowacyjnym podręcznikiem o zrównoważonym rozwoju - W podręczniku bardzo dużo można zmienić - powiedział prof UO Adam Drosik, dziekan wydziału Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej. Rozmawialiśmy o… » więcej 2021-11-15, godz. 10:54 Tomasz Kostuś o szturmie migrantów na polską granicę i działaniach na arenie międzynarodowej Gościem parlamentarnej odsłony Loży Radiowej był Tomasz Kostuś, poseł Koalicji Obywatelskiej, z którym rozmawialiśmy m.in. o szturmie migrantów na polską… » więcej 2021-11-15, godz. 09:00 Piotr Woźniak, współprzewodniczący Nowej Lewicy na Opolszczyźnie o ostatnim wojewódzkim kongresie partii, planach… - To nie jest tak jednoznaczne, że poparcie w tajnym głosowaniu jest stuprocentowe - powiedział w Porannej Loży Radiowej Piotr Woźniak. - Wszystkie głosowania… » więcej 2021-11-12, godz. 10:30 Młodzieżowa Loża Radiowa o obchodach Święta Niepodległości i prowokacjach Łukaszenki na polsko-białoruskiej g… Gośćmi dzisiejszej Loży byli Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS), Kacper Jungowski (Młodzi Demokraci) i Mariusz Jańczuk (PL 2050 Szymona Hołowni). Rozmawialiśmy… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »