Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Małgorzata Rabiega, wiceprezes Zakładu Komunalnego…
2021-09-29, 13:56 Autor: Joanna Matlak

Małgorzata Rabiega, wiceprezes Zakładu Komunalnego w Opolu o tym dlaczego miasto nie chce zgodzić się na rozszerzenie działalności firmy Remondis

Małgorzata Rabiega "Południowa Loża Radiowa" (29.09.2021)
Firma Remondis odbierająca odpady w Opolu chce zwiększyć zakres swojej działalności, planuje zbierać odpady niekomunalne spoza Opola, magazynować je i przekazywać do dalszego przetworzenia. Na to nie godzi się miasto Opole.
- Jeżeli firma dostanie zgodę na to, może się okazać, że przestanie przyjmować odpady komunalne od mieszkańców Opola i gmin ościennych. Remondis w Opolu stanie się producentem paliw alternatywnych.

W umowie dzierżawy terenu między miastem a firmą zapisano ile i jakich odpadów może przetwarzać i zbierać Remondis. Firma stara się o zmianę pozwolenia zintegrowanego tak aby zmienić przepustowość instalację i zbieranie odpadów nawet z całego kraju.

- Będzie przejeżdżało tamtędy znacznie więcej TiR-ów, będą powstawały korki, będzie hałas, te odpady wytwarzają odór - podkreślała wiceprezes ZK Małgorzata Rabiega. - Okoliczni mieszkańcy do tej pory nie wiedzieli o tym, bo firma starając się o nowe pozwolenie zintegrowane nie ma obowiązku informować, ani konsultować swoich planów z mieszkańcami - dodaje i zaznacza, że firma nie chce uzasadnić skąd odpady będą przywożone i po co, a urząd marszałkowski twierdzi, że nie ma podstaw, żeby odrzucić wniosek o zmianę pozwolenia zintegrowanego.

Wiceprezes Zakładu Komunalnego zaznaczyła, że Remondis twierdzi, że odpady będzie magazynować odpady w dwóch boxach i na placu, a chodzi o 90 tys. ton rocznie.

- Byliśmy na wizji lokalnej z przedstawicielami urzędu marszałkowskiego i panem marszałkiem Konopką i remondis nie był w stanie wskazać, gdzie jest ten plac magazynowy, a dwa boxy, które wskazali były zapełnione - dodała.

Zobacz także

2021-11-16, godz. 11:45 "Co tam Panie w polityce?" Prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc W ramach audycji Loża Radiowa, jak w każdy wtorek w samo południe, najnowsze wydarzenia i najświeższe komentarze. Zapraszają Piotr Gociek (Polskie Radio… » więcej 2021-11-16, godz. 09:45 Kpt. Piotr Płuciennik o tym jak ważne jest wsparcie dla żołnierza i działaniach opolskich logistyków na granicy … - Za każde gesty wsparcia jesteśmy wdzięczni, z tego względu, że służba na granicy jest ciężka, szczególnie dla żołnierzy, którzy de facto stoją… » więcej 2021-11-15, godz. 17:22 Dr hab. Adam Drosik o pracach nad innowacyjnym podręcznikiem o zrównoważonym rozwoju - W podręczniku bardzo dużo można zmienić - powiedział prof UO Adam Drosik, dziekan wydziału Nauk o Polityce i Komunikacji Społecznej. Rozmawialiśmy o… » więcej 2021-11-15, godz. 10:54 Tomasz Kostuś o szturmie migrantów na polską granicę i działaniach na arenie międzynarodowej Gościem parlamentarnej odsłony Loży Radiowej był Tomasz Kostuś, poseł Koalicji Obywatelskiej, z którym rozmawialiśmy m.in. o szturmie migrantów na polską… » więcej 2021-11-15, godz. 09:00 Piotr Woźniak, współprzewodniczący Nowej Lewicy na Opolszczyźnie o ostatnim wojewódzkim kongresie partii, planach… - To nie jest tak jednoznaczne, że poparcie w tajnym głosowaniu jest stuprocentowe - powiedział w Porannej Loży Radiowej Piotr Woźniak. - Wszystkie głosowania… » więcej 2021-11-12, godz. 10:30 Młodzieżowa Loża Radiowa o obchodach Święta Niepodległości i prowokacjach Łukaszenki na polsko-białoruskiej g… Gośćmi dzisiejszej Loży byli Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS), Kacper Jungowski (Młodzi Demokraci) i Mariusz Jańczuk (PL 2050 Szymona Hołowni). Rozmawialiśmy… » więcej 2021-11-12, godz. 15:10 Monika Bartel o badaniach kontrolnych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań - Badanie realizowane będzie wyłącznie za pomocą wywiadów telefonicznych na losowo wybranej próbie 100 000 mieszkań, które zostały spisane w NSP 2021… » więcej 2021-11-12, godz. 08:55 Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej, poseł OdNowy z Opola o działaniach przemytników, dezinformacji i kryzysie… - Trwa operacja psychologiczna koordynowana przez służby specjalne Białorusi i Rosji, której jednym z objawów jest użycie migrantów jako żywej broni, najpierw… » więcej 2021-11-10, godz. 15:47 Dr Bartosz Maziarz, ekspert ds. bezpieczeństwa o sytuacji na granicy z Białorusią - Nie jestem zaskoczony słowami premiera Morawieckiego. Musimy oswajać się z tą sytuacją, że wzmożone siły wojskowe, policji i straży granicznej, jeszcze… » więcej 2021-11-10, godz. 13:08 Violetta Porowska o sejmowej debacie ws. sytuacji na granicy, tzw. marszu dla Izy w Opolu i nowym wicewojewodzie - W szeregach PiS był taki niepokój, czy należna powaga izby i tematu zostanie zachowania, ale opozycja stanęła na wysokości zadania. Możemy powiedzieć… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »