Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Piotr Woźniak o kopalni Turów, samorządowych uchwałach…
2021-09-27, 15:26 Autor: Joanna Matlak

Piotr Woźniak o kopalni Turów, samorządowych uchwałach "antyLGBT", kongresie zjednoczeniowym Lewicy i o tym, że brakuje dyskusji o podatkach i budżecie państwa

Piotr Woźniak o kopalni Turów, samorządowych uchwałach "antyLGBT", kongresie zjednoczeniowym Lewicy i o tym, że brakuje dyskusji o podatkach i budżecie państwa
- Gdybyśmy mieli bardziej spokojną i wyważoną politykę zagraniczną to nie mam wątpliwości, że lepiej by się negocjowało z Czechami, Niemcami i w ogóle że wszystkimi, którzy są w Unii Europejskiej - mówił w Loży Radiowej Piotr Woźniak, lider Nowej Lewicy na Opolszczyźnie.
Trwa spór o działalność kopalni Turów. Na dziś zaplanowano spotkanie ministra klimatu Michała Kurtyki z czeskim odpowiednikiem. Czy będzie przełom?

- Jest trochę jak w telenoweli brazylijskiej. Przełom miał być w maju. Pamiętam peany opolskich parlamentarzystów na rzecz znakomitych osiągnięć Morawieckiego. Ponoć wówczas Czesi mieli protest wycofać z TSUE. Stało się inaczej. W tle są spore pieniądze. To jest pokłosie tego, że jesteśmy poobrażani dookoła ze wszystkimi. Nie spodziewam się przełomu, ja trochę jak niewierny Tomasz, jak nie zobaczę to nie uwierzę - mówił Piotr Woźniak, lider Nowej Lewicy w regionie zapytany o sprawę kopalni i elektrowni Turów.

- Zauważmy, że to rządzącym wcale nie przeszkadza w sondażach. Ja powoli nie jestem w stanie tego zrozumieć. Czy Polacy mają naprawdę dużą dozę zaufania do rządzących, czy to będzie tak trwało? To jest duże potknięcie te 2,3 mln dziennie kary gdzie Polacy są zwolennikami UE - mówił Woźniak.

- Samorząd powinien być jak najdalej od polityki i zastanawiam się w imię czego i co autor miał na myśli. Wiadomo jakie są zadania samorządu gminnego, powiatowego i wojewódzkiego i tam nie ma nic na temat spraw światopoglądowych, liczy się gospodarka, samorządność, zadanie powierzone od rządu, zadania administracji publicznej, inwestycje w drogi szkoły ochronę zdrowia - odpowiedział nasz gość gdy zapytaliśmy o sprawę tzw. uchwał "anty LGBT" podjętych przez niektóre polskie samorządy, co spowodowało wstrzymanie unijnych dotacji przez Komisję Europejską.

Piotr Woźniak skomentował też sytuację w Nowej Lewicy na kilkanaście dni przed kongresem zjednoczeniowym. Czy Lewica faktycznie jest Zjednoczona?

- Nie tak dawno mieliśmy Radę Wojewódzką 40 delegatów, którzy pojadą na kongres 9 października uzyskało poparcie od Wiosny i SLD. Wszyscy otrzymali maksymalną liczbę głosów. Nie ma wycinania wewnętrznego. Chcemy wreszcie zakończyć zajmowanie się sobą - mówił Woźniak.

Zobacz także

2021-11-05, godz. 15:33 Michał Wojczyszyn z PNT w Opolu o programie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości i ułatwieniach dla start'upów… Michał Wojczyszyn z Parku Naukowo-Technologicznego w Opolu mówił dziś o Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości, który rozpocznie się w poniedziałek (08.11)… » więcej 2021-11-04, godz. 11:12 Dr Jarosław Mijas, konsultant wojewódzki ds. pediatrii o pandemii kompensacyjnej, braku miejsc w szpitalach dla dzieci… - Mamy tak zwaną epidemię kompensacyjną - powiedział w Porannej Loży Radiowej dr Jarosław Mijas, konsultant wojewódzki ds. pediatrii. - Mieliśmy lockdown… » więcej 2021-11-04, godz. 11:11 Debata "Pracodawcy, związkowcy. Wspólna sprawa" W środę Rada Polityki Pieniężnej znów podniosła stopy procentowe o trzy czwarte punktu procentowego i jest to wskaźnik wyższy, niż spodziewali się tego… » więcej 2021-11-04, godz. 09:38 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o 4 fali pandemii w regionie i apelu do personelu medycznego - Są pierwsze efekty. Lekarze zgłaszają się do pracy w szpitalu tymczasowym w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu - powiedział w Porannej Loży Radiowej… » więcej 2021-11-03, godz. 17:33 Dr hab. Witold Potwora o badaniach dotyczących innowacyjnych firm w regionie i planach badawczych na kolejne lata - Przyczyną podjęcia badań nad innowacyjnością opolskich przedsiębiorstw był wcześniejszy referat, który był pokłosiem badań prowadzonych na rzecz… » więcej 2021-11-03, godz. 13:04 Bartłomiej Stawiarski, burmistrz Namysłowa o nowym prezydium Rady Miasta, o nawiązaniu współpracy radnych opozycyjnych… - Ukształtowała się jakaś nowa większość, radni mają do tego prawo by przeprowadzać zmiany, ale ta kadencja w radzie miejskiej to prawdziwy rollercoaster… » więcej 2021-11-02, godz. 14:09 Marcin Ociepa wiceminister MON i prezes stowarzyszenia OdNowa RP o umowie koalicyjnej i wejściu do Zjednoczonej Prawi… - Nie planuję kandydować na urząd prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, natomiast kto będzie tym kandydatem, to proszę pozwolić, że jeszcze chwilę poczekamy… » więcej 2021-11-02, godz. 17:24 Dr Bartosz Maziarz o badaniach dotyczących regionalnej polityki bezpieczeństwa i profilaktyki antyterrorystycznej - Regionalna polityka bezpieczeństwa to słabo zbadana sfera w naszym kraju i wiele podmiotów nie jest świadomych tego, że wchodzą w skład tej polityki -… » więcej 2021-11-02, godz. 12:57 "Co tam Panie w polityce" - prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc Polska polityka na półmetku obecnej kadencji sejmu i senatu. Średnie sondażowe, stan posiadania, możliwe koalicje. Zjednoczona Prawica to już blok czterech… » więcej 2021-11-02, godz. 09:29 Ryszard Galla, poseł Mniejszości Niemieckiej o wniosku o zmniejszenie subwencji na naukę języka niemieckiego i zmianach… - Każdy z posłów ma prawo składać poprawki - powiedział w Porannej Loży Radiowej poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla. Skomentował w ten sposób… » więcej
56789
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »