Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Piotr Woźniak o kopalni Turów, samorządowych uchwałach…
2021-09-27, 15:26 Autor: Joanna Matlak

Piotr Woźniak o kopalni Turów, samorządowych uchwałach "antyLGBT", kongresie zjednoczeniowym Lewicy i o tym, że brakuje dyskusji o podatkach i budżecie państwa

Piotr Woźniak o kopalni Turów, samorządowych uchwałach "antyLGBT", kongresie zjednoczeniowym Lewicy i o tym, że brakuje dyskusji o podatkach i budżecie państwa
- Gdybyśmy mieli bardziej spokojną i wyważoną politykę zagraniczną to nie mam wątpliwości, że lepiej by się negocjowało z Czechami, Niemcami i w ogóle że wszystkimi, którzy są w Unii Europejskiej - mówił w Loży Radiowej Piotr Woźniak, lider Nowej Lewicy na Opolszczyźnie.
Trwa spór o działalność kopalni Turów. Na dziś zaplanowano spotkanie ministra klimatu Michała Kurtyki z czeskim odpowiednikiem. Czy będzie przełom?

- Jest trochę jak w telenoweli brazylijskiej. Przełom miał być w maju. Pamiętam peany opolskich parlamentarzystów na rzecz znakomitych osiągnięć Morawieckiego. Ponoć wówczas Czesi mieli protest wycofać z TSUE. Stało się inaczej. W tle są spore pieniądze. To jest pokłosie tego, że jesteśmy poobrażani dookoła ze wszystkimi. Nie spodziewam się przełomu, ja trochę jak niewierny Tomasz, jak nie zobaczę to nie uwierzę - mówił Piotr Woźniak, lider Nowej Lewicy w regionie zapytany o sprawę kopalni i elektrowni Turów.

- Zauważmy, że to rządzącym wcale nie przeszkadza w sondażach. Ja powoli nie jestem w stanie tego zrozumieć. Czy Polacy mają naprawdę dużą dozę zaufania do rządzących, czy to będzie tak trwało? To jest duże potknięcie te 2,3 mln dziennie kary gdzie Polacy są zwolennikami UE - mówił Woźniak.

- Samorząd powinien być jak najdalej od polityki i zastanawiam się w imię czego i co autor miał na myśli. Wiadomo jakie są zadania samorządu gminnego, powiatowego i wojewódzkiego i tam nie ma nic na temat spraw światopoglądowych, liczy się gospodarka, samorządność, zadanie powierzone od rządu, zadania administracji publicznej, inwestycje w drogi szkoły ochronę zdrowia - odpowiedział nasz gość gdy zapytaliśmy o sprawę tzw. uchwał "anty LGBT" podjętych przez niektóre polskie samorządy, co spowodowało wstrzymanie unijnych dotacji przez Komisję Europejską.

Piotr Woźniak skomentował też sytuację w Nowej Lewicy na kilkanaście dni przed kongresem zjednoczeniowym. Czy Lewica faktycznie jest Zjednoczona?

- Nie tak dawno mieliśmy Radę Wojewódzką 40 delegatów, którzy pojadą na kongres 9 października uzyskało poparcie od Wiosny i SLD. Wszyscy otrzymali maksymalną liczbę głosów. Nie ma wycinania wewnętrznego. Chcemy wreszcie zakończyć zajmowanie się sobą - mówił Woźniak.

Zobacz także

2021-10-26, godz. 17:00 Spięcie - Magazyn Międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia o sytuacji wyborczej w Czechach, Francji i na… W polityce międzynarodowej ostatnio dzieje się naprawdę dużo, a co ciekawe wiele z tych wydarzeń, które mają (lub będą miały miejsce w nieodległej przyszłości)… » więcej 2021-10-26, godz. 13:24 Co tam Panie w polityce? Prowadzą Joanna Matlak i Piotr Gociek To obfita w wydarzenia polityczne końcówka października. W ubiegłym tygodniu odbyła się debata i dyskusja wokół praworządności w Polsce, europosłowie… » więcej 2021-10-26, godz. 09:35 Violetta Porowska o 107 inwestycjach, które będą realizowane na terenie Opolszczyzny w ramach pierwszej edycji Polskiego… - Na stole jest pół miliarda złotych dla całej Opolszczyzny. Można powiedzieć, że prawie wszystkie samorządy dostały dofinansowanie, czyli bezzwrotne… » więcej 2021-10-25, godz. 16:57 Mieczysław Wojtaszek o radzie ds. polityki senioralnej i programach dla seniorów, które mogą realizować samorządy - Przy wojewodzie powołano dziś 14 osób ds. polityki senioralnej - powiedział w Popołudniowej Loży Radiowej Mieczysław Wojtaszek, dyrektor wydziału polityki… » więcej 2021-10-25, godz. 15:17 Lidia Ułanowska o deinstytucjonalizacji usług dla seniorów - Jak najwięcej usług dla seniorów powinno być w środowisku. To czas deinstytucjonalizacji usług – powiedziała w Popołudniowej Loży Lidia Ułanowska… » więcej 2021-10-25, godz. 16:42 Sławomir Kłosowski o 0,5 mld złotych na inwestycje dla opolskich samorządów z Polskiego Ładu - Nie byłoby tych pieniędzy gdyby nie to, że wnioski przygotowane przez samorządowców były na naprawdę wysokim poziomie – powiedział w Popołudniowej… » więcej 2021-10-25, godz. 15:24 Janusz Kowalski o chęci pozbawienia mniejszości niemieckiej pieniędzy, inicjatywie dot. dworca PKP w Opolu i polexi… - Przygotowuję poprawkę, aby wykreślić wszystkie pieniądze, które są przeznaczane dla mniejszości niemieckiej w Polsce. Chce by przeznaczono je na naukę… » więcej 2021-10-25, godz. 08:35 Zbigniew Kubalańca, nowy szef PO w Opolu o sobotnich wyborach w partii, a także o nadchodzącej, wtorkowej sesji sejmiku… - Satysfakcja dla mnie, że nie było żadnej osoby, która by głosowała przeciw - powiedział w Porannej Loży Radiowej Zbigniew Kubalańca, nowy przewodniczący… » więcej 2021-10-22, godz. 14:07 Młodzieżowa Loża Radiowa o debacie w Parlamencie Europejskim o Polsce i o tym, że senat nie zajmie się wnioskiem prokuratury… Gośćmi dzisiejszej Młodzieżowej Loży Radiowej byli: Mateusz Sałek (Solidarna Polska), Jan Zimoch (Stowarzyszenie Od Nowa Marcina Ociepy), Kacper Jungowski… » więcej 2021-10-22, godz. 11:16 Dr Stanisław Niewiński o dekadzie rządów Xi Jinpinga w Chinach, wyhamowaniu chińskiej gospodarki i nowym wyścigu… - Xi Jinping rządzi w Chinach już prawie dekadę, w przyszłym roku „stuknie” mu 10 lat i wszystko wskazuje, że na dekadzie się może nie zakończyć -… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »