Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » 'Prosto z Sejmu' Magdalena Ogórek i Anna Zalews…
2021-09-23, 12:52 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

"Prosto z Sejmu" Magdalena Ogórek i Anna Zalewska

"Prosto z Sejmu" Anna Zalewska i Magdalena Ogórek
"Prosto z Sejmu" Anna Zalewska i Magdalena Ogórek
- Sposób wydania decyzji ws. Turowa, jednoosobowy, arogancki, bez przeczytania bardzo szerokiej argumentacji jest dowodem na to, że w Brukseli nikogo nie obchodzi jaki dramat rozegrałby się w regionie po zamknięciu kopalni Turów - powiedziała w "Prosto z sejmu" europoseł Anna Zalewska.
- Strona polska wnosiła przed trybunałem, żeby wysłuchano stron, przeczytano dokumenty i żeby nie była to jednoosobowa decyzja - dodała europoseł Zalewska zaznaczając, że Komisja Europejska w grudniu i podkreśliła, że to polityczna decyzja zagrażająca środowisku.
- Ten konflikt ma przynieść premierowi Babisowi głosy wyborcze. Informuję, pana premiera, że będzie wręcz przeciwnie - powiedziała Anna Zalewska i przytoczyła badania przeprowadzone 3 tygodnie temu na temat nastrojów społecznych po stronie czeskiej i polskiej. Wynika z nich, że 60, 60 lub nawet 80%, w zależności od pytania, nie chce być stroną tego konfliktu, chcą jego zakończenia.
- Analizujemy prawnie, czy jest możliwość obciążenia Polski takimi karami. Nie ma takiej możliwości. Wyraźnie artykuły 192 i 194 o tym mówią.
- Obiecałam swoim wyborcom z Dolnego Śląska i Opolszczyzny, że będę ich posłem. Co weekend jestem w terenie i proszę mi wierzyć, że ludzie chętnie słuchają i rozumieją, że przepisy z Brukseli dotyczą bezpośrednio ich.

Magdalena Ogórek rozmawiała z eurodeputowaną Anną Zalewską, byłą minister edukacji o edukacji. Skomentowała nominowanie do konkursu "Warszawianka roku" Marty Lempart.
- Dostaje się za takie "role" maliny na całym świecie. Nie ma akceptacji na tego rodzaju zachowania, ale to definiuje pana Trzaskowskiego. To zły przykład dla młodzieży. Pojawiają się wulgaryzmy w przestrzeni publicznej i młodzież uznaje, że skoro za takie kwestie się nagradza, to tak się będzie zachowywała - powiedziała europosłanka okręgu opolsko-dolnośląskiego.

Anna Zalewska mówiąc o zwieszeniu Borysa Budki i Tomasza Siemoniaka w PO za udział w urodzinach dziennikarza Roberta Mazurka powiedziała, że to hipokryzja Donalda Tuska.
- Pokazuje, że myśli o etyce i standardach a tak na prawdę chodzi o to, żeby pokazać swoją siłę. Będzie miał możliwość wymiany wiceprzewodniczącego. Dali mu pretekst. Jeśli chodzi o samego Tuska to widać po nim nerwowość, brak profesjonalizmu cierpliwości i szacunku na przykład w stosunku dziennikarzy, którzy zadają trudne pytania.

Zobacz także

2021-10-12, godz. 13:49 Co tam Panie w polityce? Prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc Jak co wtorek najświeższe informacje ze świata polityki, kultury i sportu w lekkim wydaniu. W swoim cyklu "Co Tam Panie w polityce?" komentują dla Państwa… » więcej 2021-10-12, godz. 09:02 Małgorzata Wilkos, radna Opola o raporcie NIK ws. Fundacji Ex Bono - Na razie jestem zawieszona w prawach członka klubu, nie wiem jak długo to zawieszenie miało by trwać, muszę przeanalizować różne scenariusze, zastanawiam… » więcej 2021-10-11, godz. 11:05 Lech Waloszczyk o bezpieczeństwie rolników w dobie pandemii i 30 latach działalności KRUS – Na poziomie województwa o likwidacji słyszymy niewiele. Żartobliwie powiem, że mamy trzydziestkę i bardzo się z tego cieszymy, ale też osiągnęliśmy… » więcej 2021-10-11, godz. 17:20 Katarzyna Gołębiowska-Jarek, wójt gminy Dąbrowa o srebrnej nagrodzie w Europejskim Konkursie Odnowy Wsi ARGE i rozwoju… - Zachwyceni byli zrównoważonym rozwojem i perfekcyjnym dialogiem z mieszkańcami. Wizytujący naszą gminę chcieli zobaczyć, jak gmina się rozwija, a my… » więcej 2021-10-11, godz. 11:12 Rajmund Miller o manifestacjach poparcia dla obecności Polski w UE, zmianach w kształceniu lekarzy, wyborach wewnętrznych… - Nie ma niezgodności zapisów unijnych z zapisami polskiej konstytucji. Wchodząc do UE podpisaliśmy zobowiązanie, że będziemy przestrzegać prawa unijnego… » więcej 2021-10-11, godz. 09:41 Piotr Woźniak, regionalny lider frakcji SLD w Nowej Lewicy, o sobotnim kongresie, planach i programie partii i wyborach… - Będziemy starali się przekonać wyborców i być bliżej ludzi. Chciałem bardzo, i wielokrotnie to mówiłem i Robertowi Biedroniowi i Włodzimierzowi Czarzastemu… » więcej 2021-10-08, godz. 17:36 Młodzieżowa Loża Radiowa o wyrokach TSUE, rekonstrukcji rządu i zmianie zwrotek w hymnie Gośćmi Młodzieżowej Loży był dziś Franciszek Posacki (Młodzi Demokraci), Tobiasz Gużda (Młoda Prawica), Amadeusz Hofman (Lewica) i Mariusz Jańczuk (PL… » więcej 2021-10-08, godz. 13:24 Rafał Parvi o podwyżce stóp procentowych i rekordowej inflacji Wczoraj decyzją Rady Polityki Pieniężnej podniesiono stopy procentowe z 0,1% do 0,5%. Czy ta podwyżka zaskakuje? - Trochę mnie zaskoczyła, ale nie na plus… » więcej 2021-10-08, godz. 08:57 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski o żeglowności Odry, psychiatrii i działaniach w związku z kolejną falą pa… - Zostały nam jeszcze dwie śluzy: przy ujściu Nysy Kłodzkiej i w Opolu przy moście spacerowym na wyspę Bolko. Mamy zapowiedź z Wód Polskich i Ministerstwa… » więcej 2021-10-07, godz. 12:02 "Pracodawcy, związkowcy, eksperci - wspólna sprawa". Debata o awarii Facebooka i jej skutkach dla gospodarki oraz kryzysie… Awaria Facebooka miała miejsce w poniedziałek po godzinie 17.00. Kilkanaście tysięcy osób zgłosiło problemy techniczne; strona główna Facebooka nie aktualizowała… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »