Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Katarzyna Czochara o patronie Prudnika kardynale…
2021-09-20, 17:05 Autor: Joanna Matlak

Katarzyna Czochara o patronie Prudnika kardynale Wyszyńskim, dyskusji o polexicie i UE, sobotniej akcji "W zdrowym ciele zdrowy duch" i Aleksandrówce

Katarzyna Czochara "Popołudniowa Loża Radiowa" (20.09.2021)
Gościem Popołudniowej Loży Radiowej była dziś poseł PiS Katarzyna Czochara. Jednym z tematów rozmowy było oficjalne nadanie patronatu kard. Wyszyńskiego miastu i gminie Prudnik. - Ogromnie się z tego cieszę. Ta inicjatywa miała miejsce już w 2018 roku, kiedy złożyłam na ręce Rady Miejskiej Prudnika uchwałę w tej sprawie wraz z wieloma podpisami mieszkańców. Procedura trochę trwała, ale tego nie da się załatwić od ręki - mówiła poseł PiS.
- Działalność Kardynała to nie była tylko posługa duchowa, ale też działalność patriotyczna. W okresie powojennym komuniści robili wszystko by nasz kraj odwrócić od Boga i chrześcijaństwa. To się nie udało i jest w tym duża zasługa Kardynała. On kochał Polskę i Polaków. W dzisiejszych czasach kiedy są tak ostre ataki na Kościół, ta postać pokazuje, że warto kierować się innymi wartościami w swoim życiu - mówiła poseł PiS.

- Czasem jak słucham wypowiedzi polityków Platformy to aż brak słów. Unia Europejska jest nam potrzebna, a my Unii i na pewno nikt z polityków PiS nie myśli o tym, żebyśmy opuścili UE. Natomiast chcemy być traktowani na równych zasadach zgodnie z tym co jest w traktatach. Nie możemy się też godzić na wszystko bezkrytycznie - stwierdziła poseł Katarzyna Czochara gdy zapytaliśmy o dyskusje o polexicie i pomysł Donalda Tuska, by do wyjścia z UE była potrzebna 2/3 głosów w Sejmie.

- Niemcy w 2005 też zwróciły się do swojego Trybunału o taką samą wykładnię, które prawo jest wyższe i Trybunał uznał wyższość prawa niemieckiego nad europejskim. I jakoś nic się nie działo, nikt w Unii tego nie negował. A gdy dziś nasz premier zwrócił się do TK, miał do tego prawo, mógł przecież mieć wątpliwości, robi się z tego dyskusja. Dla mnie to trochę strata czasu, bo można by w tym czasie pracować nad konkretnymi sprawami - mówila poseł Czochara.

Naszego gościa pytaliśmy też o słabnące zainteresowanie szczepieniami.

- Sama mam różne doświadczenia, nawet w rodzinie mam osoby które tego typu akcje negują. Sama jestem zaszczepiona i według mnie to najlepszy sposób wyjść z tego globalnego problemu. Już dziś zachęcam aby przyjść na sobotnią akcję w Kędzierzynie - Koźlu "W zdrowym ciele zdrowy duch". Tam w ramach pikniku będzie tor przeszkód, pokazy straży pożarnej, pokazy tańca, ale i koncert zespołu Golec u'Orkiestra. Będzie też można wygrać wejściówki na mecze naszej ZAKSY. Przy tej okazji chcemy żeby niektórzy mogli się zaszczepić - mówiła poseł PiS.

Zobacz także

2021-10-22, godz. 09:01 Piotr Bromber, wiceminister zdrowia o wizycie na Wydziale Lekarskim UO, pracach zespołu trójstronnego i pandemii - Powstanie Wydziału lekarskiego na Uniwersytecie Opolskim to jedna z istotniejszych rzeczy, która się wydarzyła w ostatnim czasie, jeżeli chodzi o ochronę… » więcej 2021-10-21, godz. 17:03 Debata "Pracodawcy, związkowcy i eksperci" o uszczelnieniu zakazu handlu w niedzielę i przepisach o pracy cudzoziemc… Zmiany przewidują zmodyfikowanie zakresu wyłączeń spod zakazu handlu. Pozwolą one na otwarcie w niehandlowe niedziele sklepów świadczących usługi pocztowe… » więcej 2021-10-21, godz. 11:08 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z europoseł PiS Beatą Kempą o debacie w Parlamencie Europejskiej… Nie milkną komentarze wokół debaty w Parlamencie Europejskim o Polsce i słów premiera Mateusza Morawieckiego, który wystąpił wczoraj w Parlamencie Europejskim… » więcej 2021-10-21, godz. 09:27 Dr Magdalena Przysiężna-Pizarska, archeolog o możliwym miejscy bitwy pod Byczyną, badaniach w katedrze i planach kolejnych… - Badania inwazyjne, które będą prowadzone przy okazji odkrywania tej części drogi na pewno odkryją więcej szczegółów - powiedziała dr Magdalena Przysiężna-Pizarska… » więcej 2021-10-20, godz. 16:20 Violetta Porowska o debacie w Parlamencie Europejskim, debacie Donalda Tuska z Jarosławem Kaczyńskim i działalności… - Śledziłam tę debatę dość uważnie, myślę ze była ważna dla każdego Polaka, bo to historyczna chwila kiedy premier broni naszego kraju i przedstawia… » więcej 2021-10-20, godz. 13:41 Henryk Rudner, wiceprzewodniczący rady Strzelec Opolskich o dwujęzycznych tablicach, obwodnicy i podwyżkach podatk… - Czekamy na to od 6 lat. W lipcu 2015 roku była podjęta uchwała rady miasta, po konsultacjach społecznych - powiedział w Południowej Loży Radiowej Henryk… » więcej 2021-10-20, godz. 09:18 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski i były eurodeputowany o wczorajszej debacie w PE oraz rozwoju 4 fali pandemii w… - Byłem w Parlamencie Europejskim 4 lata, wiele mógłbym się spodziewać, ale to co się wydarzyło wczoraj przekracza moje wyobrażenie - powiedział w Porannej… » więcej 2021-10-19, godz. 17:34 Andrzej Kasiura o funduszach europejskich, kopciuchach i połączeniach autobusowych - Prawie miliard euro dla województwa opolskiego przypada z funduszy europejskich na lata 2021-2027 - powiedział burmistrz Krapkowic i prezes stowarzyszenia… » więcej 2021-10-19, godz. 14:05 Co tam Panie w polityce? Prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc Jak co wtorek najświeższe informacje ze świata polityki, kultury i sportu w lekkim wydaniu. W swoim cyklu "Co Tam Panie w polityce?" komentują dla Państwa… » więcej 2021-10-19, godz. 08:58 Anna Zalewska, eurodeputowana o dzisiejszej (19.10) debacie w PE na temat praworządności w Polsce - Tytuł debaty jest narzucony przez grupę polityczną Socjalistów i Demokratów. Temat debaty wniosła przewodnicząca tej frakcji, która była na kongresie… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »