Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Łukasz Sowada o stowarzyszeniu 'Tak dla Opolskiego'…
2021-09-20, 08:37 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Łukasz Sowada o stowarzyszeniu "Tak dla Opolskiego" i nowej radnej Opola

Łukasz Sowada o stowarzyszeniu "Tak dla Opolskiego" i nowej radnej Opola
- Do tej porty dogrywaliśmy formalności związane z powołaniem stowarzyszenia, w maju ono formalnie zaistniało - powiedział Łukasz Sowada wiceprezes Stowarzyszenia Tak dla Opolskiego. Gość Porannej Loży Radiowej jest także przewodniczącym rady miasta stolicy regionu i radnym klubu radnych Arkadiusza Wiśniewskiego. W stowarzyszeniu, o którym rozmawialiśmy większość osób jest w jakiś sposób związana z prezydentem Opola.
- Tak, to osoby, które od wielu lat współpracują z prezydentem Wiśniewskim, ale jest też pani wójt Dąbrowy. Stowarzyszenie ma mieć charakter otwarty dla osób, które chcą pracować na rzecz silnego województwa.

Czy stowarzyszenie przekształci się w komitet wyborczy i wystawi listy do sejmiku województwa, podobnie jak to miało miejsce w przypadku stowarzyszenia "Tak dla Opola" w 2014 roku?

- Myślę, że trudno wyrokować, jest jeszcze dużo czasu do wyborów, nie wiadomo, kiedy się odbędą, bo mogą być przesunięte na 2024 rok, natomiast nie można tego wykluczyć - powiedział Łukasz Sowada.

Gość Radia Opole potwierdził także, że jako przewodniczący Rady Miasta Opola otrzymał już oficjalną informację z opolskiej delegatury KBW o wygaszeniu mandatu radnego Arkadiusza Szymańskiego.

- Czekamy na informację od komisarza wyborczego o powołaniu kolejnej osoby z listy na to miejsce. Jeśli nastąpi to w tym tygodniu, to myślę, że zaprzysiężenie nowej radnej nastąpi na wrześniowej sesji rady.

Nową radą Opola będzie Krystyna Duda, zasili klub radnych Prawa i Sprawiedliwości. Jest żoną byłego posła Antoniego Dudy, który jest stryjem prezydenta Polski.

Zobacz także

2021-10-25, godz. 16:57 Mieczysław Wojtaszek o radzie ds. polityki senioralnej i programach dla seniorów, które mogą realizować samorządy - Przy wojewodzie powołano dziś 14 osób ds. polityki senioralnej - powiedział w Popołudniowej Loży Radiowej Mieczysław Wojtaszek, dyrektor wydziału polityki… » więcej 2021-10-25, godz. 15:17 Lidia Ułanowska o deinstytucjonalizacji usług dla seniorów - Jak najwięcej usług dla seniorów powinno być w środowisku. To czas deinstytucjonalizacji usług – powiedziała w Popołudniowej Loży Lidia Ułanowska… » więcej 2021-10-25, godz. 16:42 Sławomir Kłosowski o 0,5 mld złotych na inwestycje dla opolskich samorządów z Polskiego Ładu - Nie byłoby tych pieniędzy gdyby nie to, że wnioski przygotowane przez samorządowców były na naprawdę wysokim poziomie – powiedział w Popołudniowej… » więcej 2021-10-25, godz. 15:24 Janusz Kowalski o chęci pozbawienia mniejszości niemieckiej pieniędzy, inicjatywie dot. dworca PKP w Opolu i polexi… - Przygotowuję poprawkę, aby wykreślić wszystkie pieniądze, które są przeznaczane dla mniejszości niemieckiej w Polsce. Chce by przeznaczono je na naukę… » więcej 2021-10-25, godz. 08:35 Zbigniew Kubalańca, nowy szef PO w Opolu o sobotnich wyborach w partii, a także o nadchodzącej, wtorkowej sesji sejmiku… - Satysfakcja dla mnie, że nie było żadnej osoby, która by głosowała przeciw - powiedział w Porannej Loży Radiowej Zbigniew Kubalańca, nowy przewodniczący… » więcej 2021-10-22, godz. 14:07 Młodzieżowa Loża Radiowa o debacie w Parlamencie Europejskim o Polsce i o tym, że senat nie zajmie się wnioskiem prokuratury… Gośćmi dzisiejszej Młodzieżowej Loży Radiowej byli: Mateusz Sałek (Solidarna Polska), Jan Zimoch (Stowarzyszenie Od Nowa Marcina Ociepy), Kacper Jungowski… » więcej 2021-10-22, godz. 11:16 Dr Stanisław Niewiński o dekadzie rządów Xi Jinpinga w Chinach, wyhamowaniu chińskiej gospodarki i nowym wyścigu… - Xi Jinping rządzi w Chinach już prawie dekadę, w przyszłym roku „stuknie” mu 10 lat i wszystko wskazuje, że na dekadzie się może nie zakończyć -… » więcej 2021-10-22, godz. 09:01 Piotr Bromber, wiceminister zdrowia o wizycie na Wydziale Lekarskim UO, pracach zespołu trójstronnego i pandemii - Powstanie Wydziału lekarskiego na Uniwersytecie Opolskim to jedna z istotniejszych rzeczy, która się wydarzyła w ostatnim czasie, jeżeli chodzi o ochronę… » więcej 2021-10-21, godz. 17:03 Debata "Pracodawcy, związkowcy i eksperci" o uszczelnieniu zakazu handlu w niedzielę i przepisach o pracy cudzoziemc… Zmiany przewidują zmodyfikowanie zakresu wyłączeń spod zakazu handlu. Pozwolą one na otwarcie w niehandlowe niedziele sklepów świadczących usługi pocztowe… » więcej 2021-10-21, godz. 11:08 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z europoseł PiS Beatą Kempą o debacie w Parlamencie Europejskiej… Nie milkną komentarze wokół debaty w Parlamencie Europejskim o Polsce i słów premiera Mateusza Morawieckiego, który wystąpił wczoraj w Parlamencie Europejskim… » więcej
678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »