Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Młodzieżówki o niskim odsetku zaszczepionych uczniów…
2021-09-17, 14:42 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Młodzieżówki o niskim odsetku zaszczepionych uczniów oraz o zrównoważonym transporcie

"Młodzieżowa Loża Radiowa" (17.09.2021)
Rośnie liczba zakażeń koronawirusem. Dwie klasy jednego z opolskich liceów trafiły na kwarantannę. Na kwarantannę trafiła także jedna klasa opolskiej podstawówki. W obu przypadkach powodem jest zachorowanie ucznia. Ich wiek pozwalał na przyjęcie szczepionki, ale zaszczepieni nie byli.
Na Opolszczyźnie chęć zaszczepienia zadeklarowało 1440 rodziców uczniów.
- Jeżeli rodzice nie chcą się zaszczepić i jeśli rodzice stwierdzą, że nie chcą żeby ich dziecko się zaszczepiło, to skąd mają brać przykład - powiedziała Kamila Stanicka z Młodej Lewicy.

- W klasie mojego brata (pierwsza kl. liceum) na 30 osób jest zaszczepiona jedna osoba, to jest mój brat - powiedział Tobiasz Gajda z Młodych Demokratów. - Dla mnie to niepojęte, że mając dobrodziejstwo szczepień na wyciągnięcie ręki nie podejmuje sie decyzji o zaszczepieniu dzieci i siebie.

- To rodzice odpowiadają za dzieci i decydują o tym czy dziecko ma być szczepione, czy nie - przypomniał Tobiasz Gużda z Młodej Prawicy.

Rozmawialiśmy także o trwającym Tygodniu Zrównoważonego Transportu.

- Jeżeli dziecko jest wychowywane tak, że korzysta z roweru, a samochodu wtedy kiedy musi, to dziecko rozumie i jest dowartościowane w ten sposób, że robi to dla środowiska - powiedziała Kamila Stanicka.

- Takie tygodnie zawsze się przydadzą, bo nasze pokolenie jest pierwszym lub drugim, które zdaje sobie sprawę, że środowisko jest ważne. Ale taka edukacja zawsze jest potrzebna - stwierdził Tobiasz Gużda.

Tobiasz Gajda powiedział, że edukacji nigdy za wiele, bez tego nic się nie zmieni.
- Nie oszukujmy się, samochód jest niezbędny, jeśli mieszka się poza miastem, ale chodzi o racjonalne gospodarowanie tym pojazdem. Mieszkając w obszarze zurbanizowanym, to dla czego nie korzystać z komunikacji miejskiej - mówił.

Zobacz także

2021-10-21, godz. 11:08 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z europoseł PiS Beatą Kempą o debacie w Parlamencie Europejskiej… Nie milkną komentarze wokół debaty w Parlamencie Europejskim o Polsce i słów premiera Mateusza Morawieckiego, który wystąpił wczoraj w Parlamencie Europejskim… » więcej 2021-10-21, godz. 09:27 Dr Magdalena Przysiężna-Pizarska, archeolog o możliwym miejscy bitwy pod Byczyną, badaniach w katedrze i planach kolejnych… - Badania inwazyjne, które będą prowadzone przy okazji odkrywania tej części drogi na pewno odkryją więcej szczegółów - powiedziała dr Magdalena Przysiężna-Pizarska… » więcej 2021-10-20, godz. 16:20 Violetta Porowska o debacie w Parlamencie Europejskim, debacie Donalda Tuska z Jarosławem Kaczyńskim i działalności… - Śledziłam tę debatę dość uważnie, myślę ze była ważna dla każdego Polaka, bo to historyczna chwila kiedy premier broni naszego kraju i przedstawia… » więcej 2021-10-20, godz. 13:41 Henryk Rudner, wiceprzewodniczący rady Strzelec Opolskich o dwujęzycznych tablicach, obwodnicy i podwyżkach podatk… - Czekamy na to od 6 lat. W lipcu 2015 roku była podjęta uchwała rady miasta, po konsultacjach społecznych - powiedział w Południowej Loży Radiowej Henryk… » więcej 2021-10-20, godz. 09:18 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski i były eurodeputowany o wczorajszej debacie w PE oraz rozwoju 4 fali pandemii w… - Byłem w Parlamencie Europejskim 4 lata, wiele mógłbym się spodziewać, ale to co się wydarzyło wczoraj przekracza moje wyobrażenie - powiedział w Porannej… » więcej 2021-10-19, godz. 17:34 Andrzej Kasiura o funduszach europejskich, kopciuchach i połączeniach autobusowych - Prawie miliard euro dla województwa opolskiego przypada z funduszy europejskich na lata 2021-2027 - powiedział burmistrz Krapkowic i prezes stowarzyszenia… » więcej 2021-10-19, godz. 14:05 Co tam Panie w polityce? Prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc Jak co wtorek najświeższe informacje ze świata polityki, kultury i sportu w lekkim wydaniu. W swoim cyklu "Co Tam Panie w polityce?" komentują dla Państwa… » więcej 2021-10-19, godz. 08:58 Anna Zalewska, eurodeputowana o dzisiejszej (19.10) debacie w PE na temat praworządności w Polsce - Tytuł debaty jest narzucony przez grupę polityczną Socjalistów i Demokratów. Temat debaty wniosła przewodnicząca tej frakcji, która była na kongresie… » więcej 2021-10-18, godz. 14:00 Joanna Mucha z PL 2050 Szymona Hołowni o szykowaniu struktur na wybory i o tym, że nie żałuje opuszczenia PO - Polska polityka jak dżdżu potrzebuje ludzi, którzy pochodzą z "dołów", społeczników - mówiła w Popołudniowej Loży Radiowej poseł Joanna Mucha z… » więcej 2021-10-18, godz. 13:56 Paweł Kukiz o tym czy się koleguje z prezesem Kaczyńskim, współpracy z PiS i co sądzi o debacie Tusk - Kaczyński - Ja wiem czy te relacje można nazwać kolegowaniem się? Kolegowanie może się zamienić w kolesiostwo (śmiech) więc z takimi sformułowaniami ostrożnie… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »