Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Grzegorz Adamczyk o uszczelnieniu zakazu handlu w…
2021-09-17, 14:05 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Grzegorz Adamczyk o uszczelnieniu zakazu handlu w niedzielę, emeryturze stażowej i stanowiskach opolskiej Solidarności w sprawie zakładów pracy w regionie

Grzegorz Adamczyk o uszczelnieniu zakazu handlu w niedzielę, emeryturze stażowej i stanowiskach opolskiej Solidarności w sprawie zakładów pracy w regionie
- Mam nadzieje, że na tym posiedzeniu sejmu dojdzie do głosowania i uzyskamy wymaganą większość - powiedział w Południowej Loży Radiowej Grzegorz Adamczyk wiceprzewodniczący NSZZ Solidarność na Opolszczyźnie.
Mowa o uszczelnieniu ustawy o zakazie handlu w niedziele. Związkowcy chcą tak uszczelnić przepisy, żeby nie było furtek pozwalającym handlować marketom prowadzącym punkty pocztowe.
- Poczta Polska jest w niedzielę zamknięta. Mam duże uwagi do prezesa poczty, który wydał ponad 6 tysięcy pozwoleń na otwarcie punktów pocztowych nie swojej firmy, to działanie na szkodę instytucji, którą kieruje - ocenił Adamczyk.
Solidarności nie podoba się pomysły opozycji sejmowej, która chce znieść zakaz handlu i zagwarantować pracownikom dwie niedziele wolne w miesiącu.

Solidarność zbiera także podpisy pod referendum na temat wprowadzenia emerytury za staż. - Ta inicjatywa nie zmienia zasad przyznawania emerytur, tylko dopuszcza przejście na emeryturę po przepracowaniu odpowiednich lat.
Jak mówi Grzegorz Adamczyk, gdyby zastosować szybką ścieżkę legislacyjną w sejmie ustawa mogłaby wejść w życie w przyszłym roku.

Wczoraj (16.04) odbyło się Walne Zebranie Delegatów Regionu. Na spotkanie przyjechał przewodniczący Solidarności Piotr Duda.
- Zajęliśmy stanowisko przeciwko Zielonemu Ładowi, który zrujnuje opolskie zakłady, zajęliśmy także stanowisko w sprawie Regionalnego Ośrodka Psychiatrii Sądowej i dwa stanowiska w sprawie domów pomocy społecznej i opiekunów tam pracujących.

Zobacz także

2021-10-21, godz. 11:08 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z europoseł PiS Beatą Kempą o debacie w Parlamencie Europejskiej… Nie milkną komentarze wokół debaty w Parlamencie Europejskim o Polsce i słów premiera Mateusza Morawieckiego, który wystąpił wczoraj w Parlamencie Europejskim… » więcej 2021-10-21, godz. 09:27 Dr Magdalena Przysiężna-Pizarska, archeolog o możliwym miejscy bitwy pod Byczyną, badaniach w katedrze i planach kolejnych… - Badania inwazyjne, które będą prowadzone przy okazji odkrywania tej części drogi na pewno odkryją więcej szczegółów - powiedziała dr Magdalena Przysiężna-Pizarska… » więcej 2021-10-20, godz. 16:20 Violetta Porowska o debacie w Parlamencie Europejskim, debacie Donalda Tuska z Jarosławem Kaczyńskim i działalności… - Śledziłam tę debatę dość uważnie, myślę ze była ważna dla każdego Polaka, bo to historyczna chwila kiedy premier broni naszego kraju i przedstawia… » więcej 2021-10-20, godz. 13:41 Henryk Rudner, wiceprzewodniczący rady Strzelec Opolskich o dwujęzycznych tablicach, obwodnicy i podwyżkach podatk… - Czekamy na to od 6 lat. W lipcu 2015 roku była podjęta uchwała rady miasta, po konsultacjach społecznych - powiedział w Południowej Loży Radiowej Henryk… » więcej 2021-10-20, godz. 09:18 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski i były eurodeputowany o wczorajszej debacie w PE oraz rozwoju 4 fali pandemii w… - Byłem w Parlamencie Europejskim 4 lata, wiele mógłbym się spodziewać, ale to co się wydarzyło wczoraj przekracza moje wyobrażenie - powiedział w Porannej… » więcej 2021-10-19, godz. 17:34 Andrzej Kasiura o funduszach europejskich, kopciuchach i połączeniach autobusowych - Prawie miliard euro dla województwa opolskiego przypada z funduszy europejskich na lata 2021-2027 - powiedział burmistrz Krapkowic i prezes stowarzyszenia… » więcej 2021-10-19, godz. 14:05 Co tam Panie w polityce? Prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc Jak co wtorek najświeższe informacje ze świata polityki, kultury i sportu w lekkim wydaniu. W swoim cyklu "Co Tam Panie w polityce?" komentują dla Państwa… » więcej 2021-10-19, godz. 08:58 Anna Zalewska, eurodeputowana o dzisiejszej (19.10) debacie w PE na temat praworządności w Polsce - Tytuł debaty jest narzucony przez grupę polityczną Socjalistów i Demokratów. Temat debaty wniosła przewodnicząca tej frakcji, która była na kongresie… » więcej 2021-10-18, godz. 14:00 Joanna Mucha z PL 2050 Szymona Hołowni o szykowaniu struktur na wybory i o tym, że nie żałuje opuszczenia PO - Polska polityka jak dżdżu potrzebuje ludzi, którzy pochodzą z "dołów", społeczników - mówiła w Popołudniowej Loży Radiowej poseł Joanna Mucha z… » więcej 2021-10-18, godz. 13:56 Paweł Kukiz o tym czy się koleguje z prezesem Kaczyńskim, współpracy z PiS i co sądzi o debacie Tusk - Kaczyński - Ja wiem czy te relacje można nazwać kolegowaniem się? Kolegowanie może się zamienić w kolesiostwo (śmiech) więc z takimi sformułowaniami ostrożnie… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »