Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Grzegorz Adamczyk o uszczelnieniu zakazu handlu w…
2021-09-17, 14:05 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Grzegorz Adamczyk o uszczelnieniu zakazu handlu w niedzielę, emeryturze stażowej i stanowiskach opolskiej Solidarności w sprawie zakładów pracy w regionie

Grzegorz Adamczyk o uszczelnieniu zakazu handlu w niedzielę, emeryturze stażowej i stanowiskach opolskiej Solidarności w sprawie zakładów pracy w regionie
- Mam nadzieje, że na tym posiedzeniu sejmu dojdzie do głosowania i uzyskamy wymaganą większość - powiedział w Południowej Loży Radiowej Grzegorz Adamczyk wiceprzewodniczący NSZZ Solidarność na Opolszczyźnie.
Mowa o uszczelnieniu ustawy o zakazie handlu w niedziele. Związkowcy chcą tak uszczelnić przepisy, żeby nie było furtek pozwalającym handlować marketom prowadzącym punkty pocztowe.
- Poczta Polska jest w niedzielę zamknięta. Mam duże uwagi do prezesa poczty, który wydał ponad 6 tysięcy pozwoleń na otwarcie punktów pocztowych nie swojej firmy, to działanie na szkodę instytucji, którą kieruje - ocenił Adamczyk.
Solidarności nie podoba się pomysły opozycji sejmowej, która chce znieść zakaz handlu i zagwarantować pracownikom dwie niedziele wolne w miesiącu.

Solidarność zbiera także podpisy pod referendum na temat wprowadzenia emerytury za staż. - Ta inicjatywa nie zmienia zasad przyznawania emerytur, tylko dopuszcza przejście na emeryturę po przepracowaniu odpowiednich lat.
Jak mówi Grzegorz Adamczyk, gdyby zastosować szybką ścieżkę legislacyjną w sejmie ustawa mogłaby wejść w życie w przyszłym roku.

Wczoraj (16.04) odbyło się Walne Zebranie Delegatów Regionu. Na spotkanie przyjechał przewodniczący Solidarności Piotr Duda.
- Zajęliśmy stanowisko przeciwko Zielonemu Ładowi, który zrujnuje opolskie zakłady, zajęliśmy także stanowisko w sprawie Regionalnego Ośrodka Psychiatrii Sądowej i dwa stanowiska w sprawie domów pomocy społecznej i opiekunów tam pracujących.

Zobacz także

2021-10-27, godz. 12:18 Jacek Fior, radny Namysłowa z Koalicji Samorządowej o konflikcie radnych z burmistrzem - Trudno nam się podchodzi do tych sesji. Od lipca nic się nie zmieniło, burmistrz przy pomocy przewodniczących zwołuje sesje tylko w trybie nadzwyczajnym… » więcej 2021-10-27, godz. 08:59 Aleksander Iszczuk, naczelnik wydziału oświaty w Opolu o stanie oświaty w czasie pandemii - Pierwszy lockdown, to szok i organizacyjny i sprzętowy po stronie szkoły i rodziców. Było to na zasadzie, niech każdy sobie radzi jak potrafi - powiedział… » więcej 2021-10-26, godz. 17:00 Spięcie - Magazyn Międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia o sytuacji wyborczej w Czechach, Francji i na… W polityce międzynarodowej ostatnio dzieje się naprawdę dużo, a co ciekawe wiele z tych wydarzeń, które mają (lub będą miały miejsce w nieodległej przyszłości)… » więcej 2021-10-26, godz. 13:24 Co tam Panie w polityce? Prowadzą Joanna Matlak i Piotr Gociek To obfita w wydarzenia polityczne końcówka października. W ubiegłym tygodniu odbyła się debata i dyskusja wokół praworządności w Polsce, europosłowie… » więcej 2021-10-26, godz. 09:35 Violetta Porowska o 107 inwestycjach, które będą realizowane na terenie Opolszczyzny w ramach pierwszej edycji Polskiego… - Na stole jest pół miliarda złotych dla całej Opolszczyzny. Można powiedzieć, że prawie wszystkie samorządy dostały dofinansowanie, czyli bezzwrotne… » więcej 2021-10-25, godz. 16:57 Mieczysław Wojtaszek o radzie ds. polityki senioralnej i programach dla seniorów, które mogą realizować samorządy - Przy wojewodzie powołano dziś 14 osób ds. polityki senioralnej - powiedział w Popołudniowej Loży Radiowej Mieczysław Wojtaszek, dyrektor wydziału polityki… » więcej 2021-10-25, godz. 15:17 Lidia Ułanowska o deinstytucjonalizacji usług dla seniorów - Jak najwięcej usług dla seniorów powinno być w środowisku. To czas deinstytucjonalizacji usług – powiedziała w Popołudniowej Loży Lidia Ułanowska… » więcej 2021-10-25, godz. 16:42 Sławomir Kłosowski o 0,5 mld złotych na inwestycje dla opolskich samorządów z Polskiego Ładu - Nie byłoby tych pieniędzy gdyby nie to, że wnioski przygotowane przez samorządowców były na naprawdę wysokim poziomie – powiedział w Popołudniowej… » więcej 2021-10-25, godz. 15:24 Janusz Kowalski o chęci pozbawienia mniejszości niemieckiej pieniędzy, inicjatywie dot. dworca PKP w Opolu i polexi… - Przygotowuję poprawkę, aby wykreślić wszystkie pieniądze, które są przeznaczane dla mniejszości niemieckiej w Polsce. Chce by przeznaczono je na naukę… » więcej 2021-10-25, godz. 08:35 Zbigniew Kubalańca, nowy szef PO w Opolu o sobotnich wyborach w partii, a także o nadchodzącej, wtorkowej sesji sejmiku… - Satysfakcja dla mnie, że nie było żadnej osoby, która by głosowała przeciw - powiedział w Porannej Loży Radiowej Zbigniew Kubalańca, nowy przewodniczący… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »