Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Piotr Dancewicz, dyrektor biura Aglomeracji Opolskiej…
2021-09-16, 08:48 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Piotr Dancewicz, dyrektor biura Aglomeracji Opolskiej o nowej strategii, mobilności i pomocy ZIT-om

Piotr Dancewicz, dyrektor biura Aglomeracji Opolskiej o nowej strategii, mobilności i pomocy ZIT-om
- Istotne dla nas są tematy związane ze świadomym gospodarowaniem środowiskiem, adaptacja do zmian klimatu i przygotowanie na sytuacje nadzwyczajne, zintegrowany produkt turystyczny, promocja przedsiębiorczości i jej rozwój, tereny inwestycyjne, zielone technologie, Odra jako oś rozwojowa Aglomeracji - powiedział w Porannej Loży Radiowej Piotr Dancewicz, dyrektor biura Aglomeracji Opolskiej. Trwają prace nad strategią Aglomeracji Opolskiej do 2030 roku.
AO chce wyeksponować zagadnienia związane ze środowiskiem, politykę senioralną, społeczną, środowiskową oraz edukację.
W poniedziałek z kolei ruszają konsultacje dotyczące mobilności w AO. Wcześniej można było wypełniać ankietę na temat tego w jaki sposób mieszańcy aglomeracji poruszają się po jej obszarze.

- To dokument, który ma otwierać możliwość dla samorządów sięganie po pieniądze na rozwój mobilności i komunikacji w gminie czy w powiecie - wyjaśnił dyrektor Dancewicz.
- Bardzo liczymy na to, że mieszkańcy wezmą udział w tych konsultacjach. Będą one prowadzone w niektórych miastach aglomeracji oraz on-line.
Aglomeracja Opolska ma być także zapleczem merytoryczno-ekspertskim dla nowopowstających Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (forma współpracy samorządów terytorialnych).

Zobacz także

2021-10-07, godz. 09:56 Ppor. Anna Michalska, rzecznik Straży Granicznej w Prosto z Sejmu. Rozmawia Magdalena Ogórek - Funkcjonariuszom Straży Granicznej jest przykro, kiedy widzą taką fale hejtu, zwłaszcza, że trafia on także w ich rodziny - powiedziała w rozmowie z Magdaleną… » więcej 2021-10-07, godz. 09:01 Prof. Marcin Lorenc, rektor Politechniki Opolskiej o rekrutacji, planach inwestycyjnych i sukcesach naukowych - W tym roku zrekrutowaliśmy o 15 procent studentów mniej niż w roku ubiegłym - przyznał w Porannej Loży Radiowej rektor Politechniki Opolskiej prof. Marcin… » więcej 2021-10-06, godz. 12:33 Janusz Oszytko z opolskiego IPN-u o czynie braci Kowalczyków, od którego mija już 50 lat - Wartość zniszczeń była ogromna, ale był to zamach na budynek, na aulę, nie na ludzi - mówił w Popołudniowej Loży Radiowej Janusz Oszytko, starszy kustosz… » więcej 2021-10-06, godz. 12:32 Burmistrz Jerzy Wrębiak o obwodnicy Brzegu, mieszkalnictwie, podwyżkach za śmieci i niełatwych relacjach z radnymi Gościem samorządowej odsłony Południowej Loży Radiowej był dziś Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu. Rozmawialiśmy m.in. o opóźnieniach w budowie obwodnicy… » więcej 2021-10-06, godz. 09:08 Marcin Laskowski o proteście ratowników medycznych w dwóch szpitalach w Opolu - Obecnie brakuje 17-tu ratowników z 20 w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym, w Szpitalu Wojewódzkim zwolnienia L4 przedstawiło 4 ratowników - Marcin Laskowski… » więcej 2021-10-04, godz. 11:09 Aleksandra Szubryt o warsztatach Majsterkowicz 2.0 - Postanowiliśmy zrobić warsztaty dla osób, które chciałyby nauczyć się naprawiać sprzęty elektroniczne - powiedziała Aleksandra Szybryt w Popołudniowej… » więcej 2021-10-05, godz. 13:32 Co tam Panie w polityce? Prowadzą Piotr Gociek i Aneta Skomorowska-Kobza We wtorkowym cyklu Piotr Gociek skomentował niewpuszczenie Rafała Ziemkiewicza do Wielkiej Brytanii. Powód, jaki podano dziennikarzowi odmawiając mu wjazdu… » więcej 2021-10-05, godz. 08:53 Prof. Marek Masnyk, rektor UO o maseczkach na zajęciach, paszportach covidowych, planach na ten rok akademicki i sytuacji… - Mam nadzieję, że nauka stacjonarna będzie trwała jak najdłużej - powiedział w Porannej Loży Radiowej prof. Marek Masnyk, rektor Uniwersytetu Opolskiego… » więcej 2021-10-04, godz. 17:30 Ryszard Galla, poseł MN o tym, dlaczego w Sejmie bronił zamknięcia oddziału psychiatrycznego w szpitalu w Opolu - Od lat uczestniczę w pracach rady społecznej szpitala jako przewodniczący i wiem, że powody zamknięcia jednego z trzech oddziałów to niedofinansowanie… » więcej 2021-10-04, godz. 11:08 Violetta Porowska o opolskiej psychiatrii, przedłużeniu stanu wyjątkowego i Funduszu Sprawiedliwości - Oceniam tę decyzję absolutnie negatywnie. Psychiatria jest jedną z tych specjalizacji, która jest absolutnie konieczna i potrzebna. Złożę do marszałka… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »