Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Barbara Kamińska o głosowaniu w Europejskim Budżecie…
2021-09-15, 14:15 Autor: Joanna Matlak

Barbara Kamińska o głosowaniu w Europejskim Budżecie Obywatelskim i tworzącym się planie współpracy samorządu województwa z organizacjami pozarządowymi

Barbara Kamińska o pierwszej edycji Europejskiego Budżetu Obywatelskiego
- To jest pomysł nie tyle na skalę województwa czy kraju, ale Europy - mówiła w Popołudniowej Loży Radiowej Barbara Kamińska, dyrektor Biura Dialogu i Partnerstwa Obywatelskiego. Z naszym gościem rozmawialiśmy o kolejnym etapie czyli głosowaniu mieszkańców w pierwszej edycji Europejskiego Budżetu Obywatelskiego, ale też o programie współpracy NGO z samorządem województwa w 2022 roku.
- Najpierw to organizacje przygotowywały projekty, a potem oceniała je komisja. Komisja miała nie lada wyzwanie, bo trzeba było zestawić nasze przepisy z tymi europejskimi - tłumaczyła Barbara Kamińska. - To będzie cenne doświadczenie dla nas ale i dla organizacji które pisały projekty.

W sumie nadesłano 32 projekty z których komisja wyłoniła 12. Teraz czas na głosowanie mieszkańców województwa.

- Głosowanie potrwa do 27 września, wystarczy wejść na stronę ebo.opolskie.pl zarejestrować się i oddać głos - mówił nasz gość. Szkolenia mają się zakończyć zdobyciem określonych kwalifikacji potrzebnych na rynku pracy, ale też np. są szkolenia z latania dronem czy kurs ratownictwa medycznego.

W rozmowie z dyrektor poruszyliśmy też temat konsultacji na temat programu współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi na rok 2022. Te potrwają do 27 września. - Zachęcam organizacje aby się włączyły, bo z roku na rok tych wniosków i propozycji jest coraz mniej - mówiła dyrektor Kamińska.

Zobacz także

2021-11-02, godz. 12:57 "Co tam Panie w polityce" - prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc Polska polityka na półmetku obecnej kadencji sejmu i senatu. Średnie sondażowe, stan posiadania, możliwe koalicje. Zjednoczona Prawica to już blok czterech… » więcej 2021-11-02, godz. 09:29 Ryszard Galla, poseł Mniejszości Niemieckiej o wniosku o zmniejszenie subwencji na naukę języka niemieckiego i zmianach… - Każdy z posłów ma prawo składać poprawki - powiedział w Porannej Loży Radiowej poseł Mniejszości Niemieckiej Ryszard Galla. Skomentował w ten sposób… » więcej 2021-10-29, godz. 17:36 Młodzieżowa Loża Radiowa m.in. o nowym przedmiocie w szkole HiT Gośćmi Młodzieżowej Loży byli Amadeusz Hofman (FMS, Lewica), Szymon Folp (PL 2050), Jarosław Draguć (Młodzi Demokraci), Grzegorz Krukowski (Forum Młodych… » więcej 2021-10-29, godz. 14:07 Aspirant Agnieszka Nierychła z opolskiej policji o akcji "Znicz", o tym że święta to czas żniw dla złodziei i zasadach… - Na pewno tych policjantów będzie więcej, nie tylko w pobliżu nekropolii, ale i na głównych ciągach komunikacyjnych - mówiła w Południowej Loży asp… » więcej 2021-10-29, godz. 09:03 Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola o Polskim Ładzie, inwestycjach i stowarzyszeniu "Tak dla Opolskiego" - Jedną ręką biorą, drugą dają i to jest najistotniejsze - powiedział w Porannej Loży Radiowej Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola. Stolica regionu… » więcej 2021-10-28, godz. 17:30 "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa". Gorąca dyskusja o sygnalistach! Trwają prace nad ustawą o sygnalistach, czyli osobach, które w zgłaszają publicznie naruszenie prawa w firmie lub jednostce, w której pracują. Kluczową… » więcej 2021-10-28, godz. 13:50 Prof Janusz Słodczyk o swoich badaniach rozwoju urbanistycznego miast - Interesuje mnie przede wszystkim rozwój przestrzenny, zagospodarowanie miasta, plany miasta i związek tej formy przestrzennej z życiem, funkcjonowaniem miasta… » więcej 2021-10-28, godz. 09:57 Zuzanna Donath-Kasiura o trudnej sytuacji finansowej opolskich szpitali w wyniku pandemii i zwrotach pieniędzy do NFZ… - Odpowiedzi jeszcze nie ma, bo dopiero wczoraj zostały wystosowane pisma do premiera, ministra zdrowia, naszego wojewody, do wszystkich opolskich parlamentarzystów… » więcej 2021-10-27, godz. 17:05 Łukasz Sowada, przewodniczący Rady Miasta Opola o jutrzejszych (28.10) obradach radnych Pan prof. Słodczyk, to bardzo znana postać nauki rozpoznawana nie tylko w Opolu ale i w kraju i na arenie międzynarodowej. To także organizator konferencji… » więcej 2021-10-27, godz. 12:18 Jacek Fior, radny Namysłowa z Koalicji Samorządowej o konflikcie radnych z burmistrzem - Trudno nam się podchodzi do tych sesji. Od lipca nic się nie zmieniło, burmistrz przy pomocy przewodniczących zwołuje sesje tylko w trybie nadzwyczajnym… » więcej
678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »