Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Barbara Kamińska o głosowaniu w Europejskim Budżecie…
2021-09-15, 14:15 Autor: Joanna Matlak

Barbara Kamińska o głosowaniu w Europejskim Budżecie Obywatelskim i tworzącym się planie współpracy samorządu województwa z organizacjami pozarządowymi

Barbara Kamińska o pierwszej edycji Europejskiego Budżetu Obywatelskiego
- To jest pomysł nie tyle na skalę województwa czy kraju, ale Europy - mówiła w Popołudniowej Loży Radiowej Barbara Kamińska, dyrektor Biura Dialogu i Partnerstwa Obywatelskiego. Z naszym gościem rozmawialiśmy o kolejnym etapie czyli głosowaniu mieszkańców w pierwszej edycji Europejskiego Budżetu Obywatelskiego, ale też o programie współpracy NGO z samorządem województwa w 2022 roku.
- Najpierw to organizacje przygotowywały projekty, a potem oceniała je komisja. Komisja miała nie lada wyzwanie, bo trzeba było zestawić nasze przepisy z tymi europejskimi - tłumaczyła Barbara Kamińska. - To będzie cenne doświadczenie dla nas ale i dla organizacji które pisały projekty.

W sumie nadesłano 32 projekty z których komisja wyłoniła 12. Teraz czas na głosowanie mieszkańców województwa.

- Głosowanie potrwa do 27 września, wystarczy wejść na stronę ebo.opolskie.pl zarejestrować się i oddać głos - mówił nasz gość. Szkolenia mają się zakończyć zdobyciem określonych kwalifikacji potrzebnych na rynku pracy, ale też np. są szkolenia z latania dronem czy kurs ratownictwa medycznego.

W rozmowie z dyrektor poruszyliśmy też temat konsultacji na temat programu współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi na rok 2022. Te potrwają do 27 września. - Zachęcam organizacje aby się włączyły, bo z roku na rok tych wniosków i propozycji jest coraz mniej - mówiła dyrektor Kamińska.

Zobacz także

2021-10-19, godz. 14:05 Co tam Panie w polityce? Prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc Jak co wtorek najświeższe informacje ze świata polityki, kultury i sportu w lekkim wydaniu. W swoim cyklu "Co Tam Panie w polityce?" komentują dla Państwa… » więcej 2021-10-19, godz. 08:58 Anna Zalewska, eurodeputowana o dzisiejszej (19.10) debacie w PE na temat praworządności w Polsce - Tytuł debaty jest narzucony przez grupę polityczną Socjalistów i Demokratów. Temat debaty wniosła przewodnicząca tej frakcji, która była na kongresie… » więcej 2021-10-18, godz. 14:00 Joanna Mucha z PL 2050 Szymona Hołowni o szykowaniu struktur na wybory i o tym, że nie żałuje opuszczenia PO - Polska polityka jak dżdżu potrzebuje ludzi, którzy pochodzą z "dołów", społeczników - mówiła w Popołudniowej Loży Radiowej poseł Joanna Mucha z… » więcej 2021-10-18, godz. 13:56 Paweł Kukiz o tym czy się koleguje z prezesem Kaczyńskim, współpracy z PiS i co sądzi o debacie Tusk - Kaczyński - Ja wiem czy te relacje można nazwać kolegowaniem się? Kolegowanie może się zamienić w kolesiostwo (śmiech) więc z takimi sformułowaniami ostrożnie… » więcej 2021-10-18, godz. 09:30 Ryszard Galla, poseł Mniejszości Niemieckiej o budowie muru na granicy, zwiększonej dotacji dla mniejszości narodowych… - Uważam, że ten sposób zabezpieczenia polskiej granicy jest nie tylko abstrakcyjny, ale nie przystający na XXI wiek - powiedział poseł Mniejszości Niemieckiej… » więcej 2021-10-15, godz. 18:17 Młodzieżowa Loża Radiowa o budowie muru na granicy z Białorusią i dyskusji o polexicie Nasi dzisiejsi goście rozmawiali o ostatnim posiedzeniu Sejmu na którym posłowie dyskutowali i finalnie przegłosowali specustawę o budowie muru na granicy… » więcej 2021-10-15, godz. 13:23 Dariusz Grabowiecki, doradca energetyczny z WFOŚiGW w Opolu o dotacjach na wymianę "kopciuchów" - Można pozyskać nawet 60 % dofinansowania do wymiana starego pieca - powiedział w Południowej Loży Radiowej Dariusz Grabowiecki, doradca energetyczny z Wojewódzkiego… » więcej 2021-10-15, godz. 10:18 Manfred Grabelus, dyrektor departamentu ochrony środowiska urzędu marszałkowskiego o uchwale zakazującej używania… - W 2030 roku nie powinno być już ogrzewania mieszkań w województwie opolskim "kopciuchami" - powiedział Manfred Grabelus, dyrektor departamentu ochrony środowiska… » więcej 2021-10-14, godz. 11:59 "Pracodawcy, związkowcy i eksperci" o podwyżce stóp procentowych i nowych propozycjach Ministerstwa Rodziny dot. m.in… W ubiegłym tygodniu Rada Polityki Pieniężnej ogłosiła podwyżkę stóp procentowych o 40 punktów bazowych - z 0,1 do 0,5%. Wielu spodziewało się podwyżek… » więcej 2021-10-14, godz. 11:59 Grzegorz Puda, minister rolnictwa w rozmowie z Magdaleną Ogórek w "Prosto z Sejmu" o pomocy dla rolników w ramach Polskiego… - W ramach naszej propozycji najważniejsze są te, które wynikają ze spotkań z rolnikami, których mieliśmy w resorcie kilkadziesiąt, a w sumie w ramach… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »