Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Barbara Kamińska o głosowaniu w Europejskim Budżecie…
2021-09-15, 14:15 Autor: Joanna Matlak

Barbara Kamińska o głosowaniu w Europejskim Budżecie Obywatelskim i tworzącym się planie współpracy samorządu województwa z organizacjami pozarządowymi

Barbara Kamińska o pierwszej edycji Europejskiego Budżetu Obywatelskiego
- To jest pomysł nie tyle na skalę województwa czy kraju, ale Europy - mówiła w Popołudniowej Loży Radiowej Barbara Kamińska, dyrektor Biura Dialogu i Partnerstwa Obywatelskiego. Z naszym gościem rozmawialiśmy o kolejnym etapie czyli głosowaniu mieszkańców w pierwszej edycji Europejskiego Budżetu Obywatelskiego, ale też o programie współpracy NGO z samorządem województwa w 2022 roku.
- Najpierw to organizacje przygotowywały projekty, a potem oceniała je komisja. Komisja miała nie lada wyzwanie, bo trzeba było zestawić nasze przepisy z tymi europejskimi - tłumaczyła Barbara Kamińska. - To będzie cenne doświadczenie dla nas ale i dla organizacji które pisały projekty.

W sumie nadesłano 32 projekty z których komisja wyłoniła 12. Teraz czas na głosowanie mieszkańców województwa.

- Głosowanie potrwa do 27 września, wystarczy wejść na stronę ebo.opolskie.pl zarejestrować się i oddać głos - mówił nasz gość. Szkolenia mają się zakończyć zdobyciem określonych kwalifikacji potrzebnych na rynku pracy, ale też np. są szkolenia z latania dronem czy kurs ratownictwa medycznego.

W rozmowie z dyrektor poruszyliśmy też temat konsultacji na temat programu współpracy samorządu z organizacjami pozarządowymi na rok 2022. Te potrwają do 27 września. - Zachęcam organizacje aby się włączyły, bo z roku na rok tych wniosków i propozycji jest coraz mniej - mówiła dyrektor Kamińska.

Zobacz także

2021-10-27, godz. 12:18 Jacek Fior, radny Namysłowa z Koalicji Samorządowej o konflikcie radnych z burmistrzem - Trudno nam się podchodzi do tych sesji. Od lipca nic się nie zmieniło, burmistrz przy pomocy przewodniczących zwołuje sesje tylko w trybie nadzwyczajnym… » więcej 2021-10-27, godz. 08:59 Aleksander Iszczuk, naczelnik wydziału oświaty w Opolu o stanie oświaty w czasie pandemii - Pierwszy lockdown, to szok i organizacyjny i sprzętowy po stronie szkoły i rodziców. Było to na zasadzie, niech każdy sobie radzi jak potrafi - powiedział… » więcej 2021-10-26, godz. 17:00 Spięcie - Magazyn Międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia o sytuacji wyborczej w Czechach, Francji i na… W polityce międzynarodowej ostatnio dzieje się naprawdę dużo, a co ciekawe wiele z tych wydarzeń, które mają (lub będą miały miejsce w nieodległej przyszłości)… » więcej 2021-10-26, godz. 13:24 Co tam Panie w polityce? Prowadzą Joanna Matlak i Piotr Gociek To obfita w wydarzenia polityczne końcówka października. W ubiegłym tygodniu odbyła się debata i dyskusja wokół praworządności w Polsce, europosłowie… » więcej 2021-10-26, godz. 09:35 Violetta Porowska o 107 inwestycjach, które będą realizowane na terenie Opolszczyzny w ramach pierwszej edycji Polskiego… - Na stole jest pół miliarda złotych dla całej Opolszczyzny. Można powiedzieć, że prawie wszystkie samorządy dostały dofinansowanie, czyli bezzwrotne… » więcej 2021-10-25, godz. 16:57 Mieczysław Wojtaszek o radzie ds. polityki senioralnej i programach dla seniorów, które mogą realizować samorządy - Przy wojewodzie powołano dziś 14 osób ds. polityki senioralnej - powiedział w Popołudniowej Loży Radiowej Mieczysław Wojtaszek, dyrektor wydziału polityki… » więcej 2021-10-25, godz. 15:17 Lidia Ułanowska o deinstytucjonalizacji usług dla seniorów - Jak najwięcej usług dla seniorów powinno być w środowisku. To czas deinstytucjonalizacji usług – powiedziała w Popołudniowej Loży Lidia Ułanowska… » więcej 2021-10-25, godz. 16:42 Sławomir Kłosowski o 0,5 mld złotych na inwestycje dla opolskich samorządów z Polskiego Ładu - Nie byłoby tych pieniędzy gdyby nie to, że wnioski przygotowane przez samorządowców były na naprawdę wysokim poziomie – powiedział w Popołudniowej… » więcej 2021-10-25, godz. 15:24 Janusz Kowalski o chęci pozbawienia mniejszości niemieckiej pieniędzy, inicjatywie dot. dworca PKP w Opolu i polexi… - Przygotowuję poprawkę, aby wykreślić wszystkie pieniądze, które są przeznaczane dla mniejszości niemieckiej w Polsce. Chce by przeznaczono je na naukę… » więcej 2021-10-25, godz. 08:35 Zbigniew Kubalańca, nowy szef PO w Opolu o sobotnich wyborach w partii, a także o nadchodzącej, wtorkowej sesji sejmiku… - Satysfakcja dla mnie, że nie było żadnej osoby, która by głosowała przeciw - powiedział w Porannej Loży Radiowej Zbigniew Kubalańca, nowy przewodniczący… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »