Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Hubert Ibrom burmistrz Ujazdu o rozwoju mieszkalnictwa…
2021-09-15, 13:59 Autor: Joanna Matlak

Hubert Ibrom burmistrz Ujazdu o rozwoju mieszkalnictwa w gminie, słabym zainteresowaniu szczepieniami w szkołach i walce z depopulacją

Hubert Ibrom burmistrz Ujazdu o rozwoju mieszkalnictwa w gminie, słabym zainteresowaniu szczepieniami w szkołach i walce z depopulacją
- Około 40 % osób w naszej gminie jest zaszczepionych. Staramy się przekonywać do tego, bo to jedyny sposób powrotu do normalności, ale to przynosi różne skutki. Chyba jedynym sposobem byłoby wprowadzenie obowiązku, bo ile Polaków tyle zdań. Mam teorię, że kiedyś w barach ludzie mogli się wyżalić, a teraz jest internet i mamy samych specjalistów –mówił w Południowej Loży Radiowej Hubert Ibrom, burmistrz Ujazdu. Jak się okazuje, zainteresowanie szczepionkami w szkołach jest znikome, to ledwo 2-3 osoby. Zdaniem naszego gościa nie ma więc sensu organizować punktów szczepień w szkołach.
Gmina Ujazd przystąpiła do programu SIM-ów czyli Społecznych Inicjatyw Mieszkalnych, jest jedną z 10 gmin związanych spółką w ramach SIM Opolskie Południe.

- To nie tylko slogan, ale Ujazd naprawdę jest fajnym miejscem do życia. Jest u nas praca, kwestie rekreacyjne, społeczno-socjalne, w ostatnich latach mamy dużo działek budowlanych, które zostały sprzedane. Ale brakuje mieszkań, to było to brakujące ogniwo - mówił burmistrz Ibrom.

- Docelowo w ciągu kilkunastu lat może powstać nawet 300 mieszkań. Mamy swoją infrastrukturę, wodę kanalizację, gaz ale na terenach należących do KOWR-u. To 5 hektarów na jednej działce, w najpiękniejszej wsi województwa w Niezdrowicach. Chcemy zaprojektować fajne, zielone osiedle szeregówek i mieszkań - mówił burmistrz Ujazdu.

- Wstępny plan to 100 mieszkań, w 2023-2024 roku będziemy przystepowali do kwestii projektowych, pozwoleń budowlanych i ruszamy z kopyta, bo głód mieszkań jet przeogromny - dodaje burmistrz.

- Nie chce być złym prorokiem ale jeśli nie będzie szerszych działań ogólnowojewódzkich to województwo opolskie będzie liczyło tyle co Kraków czy Łódź - podkreślił.

Zobacz także

2021-10-22, godz. 09:01 Piotr Bromber, wiceminister zdrowia o wizycie na Wydziale Lekarskim UO, pracach zespołu trójstronnego i pandemii - Powstanie Wydziału lekarskiego na Uniwersytecie Opolskim to jedna z istotniejszych rzeczy, która się wydarzyła w ostatnim czasie, jeżeli chodzi o ochronę… » więcej 2021-10-21, godz. 17:03 Debata "Pracodawcy, związkowcy i eksperci" o uszczelnieniu zakazu handlu w niedzielę i przepisach o pracy cudzoziemc… Zmiany przewidują zmodyfikowanie zakresu wyłączeń spod zakazu handlu. Pozwolą one na otwarcie w niehandlowe niedziele sklepów świadczących usługi pocztowe… » więcej 2021-10-21, godz. 11:08 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z europoseł PiS Beatą Kempą o debacie w Parlamencie Europejskiej… Nie milkną komentarze wokół debaty w Parlamencie Europejskim o Polsce i słów premiera Mateusza Morawieckiego, który wystąpił wczoraj w Parlamencie Europejskim… » więcej 2021-10-21, godz. 09:27 Dr Magdalena Przysiężna-Pizarska, archeolog o możliwym miejscy bitwy pod Byczyną, badaniach w katedrze i planach kolejnych… - Badania inwazyjne, które będą prowadzone przy okazji odkrywania tej części drogi na pewno odkryją więcej szczegółów - powiedziała dr Magdalena Przysiężna-Pizarska… » więcej 2021-10-20, godz. 16:20 Violetta Porowska o debacie w Parlamencie Europejskim, debacie Donalda Tuska z Jarosławem Kaczyńskim i działalności… - Śledziłam tę debatę dość uważnie, myślę ze była ważna dla każdego Polaka, bo to historyczna chwila kiedy premier broni naszego kraju i przedstawia… » więcej 2021-10-20, godz. 13:41 Henryk Rudner, wiceprzewodniczący rady Strzelec Opolskich o dwujęzycznych tablicach, obwodnicy i podwyżkach podatk… - Czekamy na to od 6 lat. W lipcu 2015 roku była podjęta uchwała rady miasta, po konsultacjach społecznych - powiedział w Południowej Loży Radiowej Henryk… » więcej 2021-10-20, godz. 09:18 Sławomir Kłosowski, wojewoda opolski i były eurodeputowany o wczorajszej debacie w PE oraz rozwoju 4 fali pandemii w… - Byłem w Parlamencie Europejskim 4 lata, wiele mógłbym się spodziewać, ale to co się wydarzyło wczoraj przekracza moje wyobrażenie - powiedział w Porannej… » więcej 2021-10-19, godz. 17:34 Andrzej Kasiura o funduszach europejskich, kopciuchach i połączeniach autobusowych - Prawie miliard euro dla województwa opolskiego przypada z funduszy europejskich na lata 2021-2027 - powiedział burmistrz Krapkowic i prezes stowarzyszenia… » więcej 2021-10-19, godz. 14:05 Co tam Panie w polityce? Prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc Jak co wtorek najświeższe informacje ze świata polityki, kultury i sportu w lekkim wydaniu. W swoim cyklu "Co Tam Panie w polityce?" komentują dla Państwa… » więcej 2021-10-19, godz. 08:58 Anna Zalewska, eurodeputowana o dzisiejszej (19.10) debacie w PE na temat praworządności w Polsce - Tytuł debaty jest narzucony przez grupę polityczną Socjalistów i Demokratów. Temat debaty wniosła przewodnicząca tej frakcji, która była na kongresie… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »