Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Co tam Panie w polityce o bielanowcach, ociepowcach…
2021-09-14, 13:32 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Co tam Panie w polityce o bielanowcach, ociepowcach, kukizowcach, Musze i ciekawych filmach

Aneta Skomorowska-Kobza i Piotr Gociek - "Co tam Panie w polityce?"
Aneta Skomorowska-Kobza i Piotr Gociek - "Co tam Panie w polityce?"
"Z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim mamy już uzgodnione 80 proc. spraw związanych z umową koalicyjną; liczę, że do jej podpisania dojdzie jeszcze we wrześniu" - powiedział PAP prezes Partii Republikańskiej Adam Bielan.  Partia ma wejść w koalicję Zjednoczonej Prawicy i zastąpić Porozumienie Jarosława Gowina.

- Za kulisami Zjednoczonej Prawicy bardzo dużo się dzieje. Targi o stanowiska są w trakcie. W Partii Republikańskiej podkreślają, że wprowadzają więcej szabel niż frakcja Ociepy. Oczekują stanowiska wicepremiera i czterech stanowisk ministerialnych - skomentował publicysta Piotr Gociek.
- Wiewiórki z Nowogrodzkiej podśmiewają się z tego i mówią, że nie można zgodzić się na takie warunki, bo wtedy Solidarna Polska chciałaby ośmiu ministerstw dwóch wicepremierów - dodał.

- Jeśli chodzi o daty, to nie ma żadnych decyzji w tej sprawie. Rozmawiamy, bo to jest czymś oczywiście naturalnym, że samo życie przynosi nowe wyzwania, natomiast nie ma decyzji dotyczącej rekonstrukcji - tak w Programie Pierwszym Polskiego Radia powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, pytany o rekonstrukcję rządu.

- Mój rozmówca, kiedy o to go spytałem próbował ucie od tematu. Natomiast użył sformułowania, że kiedy zapadną decyzje będzie mógł je komentować - powiedział Piotr Gociek. - Myślę, że głębokiej rekonstrukcji nie będzie, czyli zmiany na stanowisku 4 lub 5 ministrów. Myślę, że to może, ale nie musi być to rozciągnięte w czasie. Sądzę, że stanie się to do końca września, bo nadchodzi 4 fala pandemii i zmiany w rządzie nastąpią zanim sytuacja się pogorszy, bo chyba ostatnią rzeczą, jaką w czasie walki z pandemią chciałby mieć na głowie, to informowanie o wymianie pana "X" na pana "Y".

"W trakcie posiedzenia Sejmu okaże się, jak będzie, ale umowa była taka, że ustawa antykorupcyjna ma być uchwalona na tym posiedzeniu" – mówi Paweł Kukiz w rozmowie z wp.pl. Zamierza też złożyć wniosek do Trybunału Konstytucyjnego ws. przepisów Kodeksu wyborczego dotyczących wyborów do Sejmu.
- Ci którzy uważają, że znaleźli klucz do Kukiza i są w stanie wpływać na jego decyzje, są w błędzie. Jemu po drodze jest z tymi, którzy chcą jego postulaty realizować.

Na koniec programu rozmawialiśmy o 20 rocznicy zamachu na WTC z 11 Września. Powstało 17 filmów traktujących o tamtych wydarzeniach.

- Polecam dokument „11 września: w prezydenckim centrum dowodzenia" oraz film fabularny "Ile warte jest ludzkie życie?" - powiedział Piotr Gociek.

Zobacz także

2021-10-18, godz. 14:00 Joanna Mucha z PL 2050 Szymona Hołowni o szykowaniu struktur na wybory i o tym, że nie żałuje opuszczenia PO - Polska polityka jak dżdżu potrzebuje ludzi, którzy pochodzą z "dołów", społeczników - mówiła w Popołudniowej Loży Radiowej poseł Joanna Mucha z… » więcej 2021-10-18, godz. 13:56 Paweł Kukiz o tym czy się koleguje z prezesem Kaczyńskim, współpracy z PiS i co sądzi o debacie Tusk - Kaczyński - Ja wiem czy te relacje można nazwać kolegowaniem się? Kolegowanie może się zamienić w kolesiostwo (śmiech) więc z takimi sformułowaniami ostrożnie… » więcej 2021-10-18, godz. 09:30 Ryszard Galla, poseł Mniejszości Niemieckiej o budowie muru na granicy, zwiększonej dotacji dla mniejszości narodowych… - Uważam, że ten sposób zabezpieczenia polskiej granicy jest nie tylko abstrakcyjny, ale nie przystający na XXI wiek - powiedział poseł Mniejszości Niemieckiej… » więcej 2021-10-15, godz. 18:17 Młodzieżowa Loża Radiowa o budowie muru na granicy z Białorusią i dyskusji o polexicie Nasi dzisiejsi goście rozmawiali o ostatnim posiedzeniu Sejmu na którym posłowie dyskutowali i finalnie przegłosowali specustawę o budowie muru na granicy… » więcej 2021-10-15, godz. 13:23 Dariusz Grabowiecki, doradca energetyczny z WFOŚiGW w Opolu o dotacjach na wymianę "kopciuchów" - Można pozyskać nawet 60 % dofinansowania do wymiana starego pieca - powiedział w Południowej Loży Radiowej Dariusz Grabowiecki, doradca energetyczny z Wojewódzkiego… » więcej 2021-10-15, godz. 10:18 Manfred Grabelus, dyrektor departamentu ochrony środowiska urzędu marszałkowskiego o uchwale zakazującej używania… - W 2030 roku nie powinno być już ogrzewania mieszkań w województwie opolskim "kopciuchami" - powiedział Manfred Grabelus, dyrektor departamentu ochrony środowiska… » więcej 2021-10-14, godz. 11:59 "Pracodawcy, związkowcy i eksperci" o podwyżce stóp procentowych i nowych propozycjach Ministerstwa Rodziny dot. m.in… W ubiegłym tygodniu Rada Polityki Pieniężnej ogłosiła podwyżkę stóp procentowych o 40 punktów bazowych - z 0,1 do 0,5%. Wielu spodziewało się podwyżek… » więcej 2021-10-14, godz. 11:59 Grzegorz Puda, minister rolnictwa w rozmowie z Magdaleną Ogórek w "Prosto z Sejmu" o pomocy dla rolników w ramach Polskiego… - W ramach naszej propozycji najważniejsze są te, które wynikają ze spotkań z rolnikami, których mieliśmy w resorcie kilkadziesiąt, a w sumie w ramach… » więcej 2021-10-14, godz. 08:52 Iwona Zyman, dyrektor NIK w Opolu o kontroli fundacji Ex Bono w ramach kontroli Funduszu Sprawiedliwości - Kontrola była przeprowadzona rzetelnie, obiektywnie, profesjonalnie. Wszelkie ustalenia są udokumentowane, a fakty ukorzenione głęboko w dokumentacji źródłowej… » więcej 2021-10-13, godz. 12:31 Michał Siek, opolski kurator oświaty o zmianach w wynagradzaniu nauczycieli Gościem Popołudniowej Loży był dziś Michał Siek, opolski kurator oświaty, z którym rozmawialiśmy o planowanych podwyżkach dla nauczycieli. Na ten cel… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »