Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Beata Kempa, eurodeputowana Solidarnej Polski w 'Prosto…
2021-09-09, 14:10 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Beata Kempa, eurodeputowana Solidarnej Polski w "Prosto z Sejmu", cyklu Magdaleny Ogórek

Magdalena Ogórek, Beata Kempa [fot. Radio Opole]
Magdalena Ogórek, Beata Kempa [fot. Radio Opole]
- Życzylibyśmy sobie, żeby szczególnie ci, którzy krzyczą na temat możliwości dostępu opinii publicznej do wiedzy umożliwić zdobycie takiej wiedzy - powiedziała w Radiu Opole eurodeputowana Solidarnej Polski Beata Kempa, komentując przerwanie transmisji wicepremiera Zbigniewa Ziobry przez stację TVN24. - Uważam, że stacja, szefostwo powinno zareagować bo to jest groźne dla demokracji i istoty mediów.
- Stronniczość tych mediów (stacja TVN przyp. red) jest absolutna. Uważam, że standardy wymagałyby, aby w pan Kajdanowicz lub sama stacja powinny zareagować na słowa Władysława Frasyniuka. Widać, że to ramie dość nieporadnej opozycji. Kiedy byliśmy opozycją mieliśmy wrażenie, że jesteśmy łajani przez tę stację jak gdybyśmy to my rządzili.

- Trzeba pokazać, jak te techniki wyglądają, tak żeby ludzie mieli świadomość jak są manipulowani - dodała eurodeputowana.
Magdalena Ogórek pytała jak reformować wymiar sprawiedliwości w sytuacji, gdy większość państw Unii Europejskiej może to robi tak jak chce, a Polska nie.

- Powinniśmy być bardzo konsekwentni, bo sytuacja, w której jesteśmy to jest próba szantażu. Za chwilę ma odbyć się posiedzenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie wniosku premiera co do kwestii nadrzędności polskiej konstytucji nad prawem unijnym - stwierdziła Beata Kempa z Solidarnej Polski. - To także kwestia pieniędzy związanych z Krajowym Funduszem Odbudowy. To co bije po oczach to to, że liberałowie i lewacy za granicą ulegają narracji liberałów i lewaków z Polski, którzy opowiadają brednie nie do przyjęcia i budują obraz Polski, która jest nietolerancyjna i burzy system sprawiedliwości.

- Projekt UE obok współpracy gospodarczej miał fundamentalne zadanie, żeby nie wybuchały w Europie wojny. Gdyby nie wypaczyło tego kilku ideologów, to by ten projekt bardzo dobrze funkcjonował. Trzeba wrócić do idei wspólnego szacunku.
Jeśli chodzi o stan wyjątkowy i problem z migrantami to eurodeputowana Kempa stwierdziła, że będzie napływ migrantów nie tylko z krajów Afryki ale i Azji. - Grecja w Włochy tego naporu nie wytrzymują, polityka migracyjna zbankrutowała i my to przewidzieliśmy.

Zobacz także

2021-10-04, godz. 09:44 Szymon Ogłaza, wicemarszałek województwa o strategii regionu, psychiatrii i śmieciach - Stawiamy na jakość życia - powiedział w Porannej Loży Radiowej Szymon Ogłaza, radny sejmiku i członek zarządu regionu. Po południu odbędzie się specjalna… » więcej 2021-10-01, godz. 17:44 Młodzieżowa Loża Radiowa o przedłużeniu stanu wyjątkowego i apelu radnych Opola ws. zmian w oświacie Goścmi Młodzieżowej Loży byli dziś Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS) i Kacper Jungowski (Młodzi Demokraci). » więcej 2021-10-01, godz. 13:56 Radni Opola Piotr Mielec i Michał Nowak o stadionie, zmianach w oświacie i składowisku odpadów na ul. Podmiejskiej Gośćmi Południowej Loży byli dziś radni Opola: Piotr Mielec z klubu prezydenta i Michał Nowak z klubu PiS. Rozmawialiśmy o tematach wczorajszej sesji rady… » więcej 2021-10-01, godz. 09:12 Sławomir Kłosowski o walce z nielegalnymi niebezpiecznymi odpadami, opiece psychiatrycznej i przygotowaniach do walki… - Szara strefa w gospodarowaniu odpadami dotyczy głównie wyrzucania odpadów niebezpiecznych na prywatnych posesjach niezgodnie z prawem - powiedział w Porannej… » więcej 2021-09-30, godz. 16:06 Pracodawcy, związkowcy. Wspólna sprawa o kolejnych etapach wdrażania pakietu mobilności i jego skutkach Kolejna część pakietu mobilności wejdzie w życie w lutym przyszłego roku. Przeanalizowano jakie to może przynieść zmiany i stwierdzono, że liczba pojazdów… » więcej 2021-09-30, godz. 13:09 Janusz Kowalski w "Prosto z Sejmu" w rozmowie z Magdaleną Ogórek o likwidacji oddziału psychiatrii, polityce migracyjnej… - Kiedy jest pandemia koronawirusa i kiedy tysiące Polaków potrzebuje wsparcia służby zdrowia, także zdrowia psychicznego decyzja zarządu województwa (PO… » więcej 2021-09-30, godz. 09:05 Tomasz Gabor, radny sejmiku (SP, klub PiS) o powodach likwidacji oddziału psychiatrii w szpitalu w Opolu - Pan dyrektor szukał lekarzy w portalach społecznościowych - powiedział w Porannej Loży Radiowej Tomasz Gabor, radny sejmiku województwa opolskiego z klubu… » więcej 2021-09-29, godz. 13:56 Paweł Masełko o "Super Powiecie", finansach powiatu, rozbudowie szpitala w Kędzierzynie - Koźlu Kozielski szpital a covid 19, obrady Związku Powiatów Polskich, a także inwestycje i finanse powiatu - to tematy jakie poruszyliśmy z gościem Popołudniowej… » więcej 2021-09-29, godz. 13:56 Małgorzata Rabiega, wiceprezes Zakładu Komunalnego w Opolu o tym dlaczego miasto nie chce zgodzić się na rozszerzenie… Firma Remondis odbierająca odpady w Opolu chce zwiększyć zakres swojej działalności, planuje zbierać odpady niekomunalne spoza Opola, magazynować je i przekazywać… » więcej 2021-09-29, godz. 09:54 Piotr Cywiński dziennikarz specjalizujący się w polityce międzynarodowej i stosunkach polsko-niemieckich o obecnej… - Angela Merkel była przeciw wszystkiemu, co usiłował podjąć rząd Prawa i Sprawiedliwości i bezprecedensowo wspierała opozycję w Polsce - powiedział… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »