Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Beata Kempa, eurodeputowana Solidarnej Polski w 'Prosto…
2021-09-09, 14:10 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Beata Kempa, eurodeputowana Solidarnej Polski w "Prosto z Sejmu", cyklu Magdaleny Ogórek

Magdalena Ogórek, Beata Kempa [fot. Radio Opole]
Magdalena Ogórek, Beata Kempa [fot. Radio Opole]
- Życzylibyśmy sobie, żeby szczególnie ci, którzy krzyczą na temat możliwości dostępu opinii publicznej do wiedzy umożliwić zdobycie takiej wiedzy - powiedziała w Radiu Opole eurodeputowana Solidarnej Polski Beata Kempa, komentując przerwanie transmisji wicepremiera Zbigniewa Ziobry przez stację TVN24. - Uważam, że stacja, szefostwo powinno zareagować bo to jest groźne dla demokracji i istoty mediów.
- Stronniczość tych mediów (stacja TVN przyp. red) jest absolutna. Uważam, że standardy wymagałyby, aby w pan Kajdanowicz lub sama stacja powinny zareagować na słowa Władysława Frasyniuka. Widać, że to ramie dość nieporadnej opozycji. Kiedy byliśmy opozycją mieliśmy wrażenie, że jesteśmy łajani przez tę stację jak gdybyśmy to my rządzili.

- Trzeba pokazać, jak te techniki wyglądają, tak żeby ludzie mieli świadomość jak są manipulowani - dodała eurodeputowana.
Magdalena Ogórek pytała jak reformować wymiar sprawiedliwości w sytuacji, gdy większość państw Unii Europejskiej może to robi tak jak chce, a Polska nie.

- Powinniśmy być bardzo konsekwentni, bo sytuacja, w której jesteśmy to jest próba szantażu. Za chwilę ma odbyć się posiedzenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie wniosku premiera co do kwestii nadrzędności polskiej konstytucji nad prawem unijnym - stwierdziła Beata Kempa z Solidarnej Polski. - To także kwestia pieniędzy związanych z Krajowym Funduszem Odbudowy. To co bije po oczach to to, że liberałowie i lewacy za granicą ulegają narracji liberałów i lewaków z Polski, którzy opowiadają brednie nie do przyjęcia i budują obraz Polski, która jest nietolerancyjna i burzy system sprawiedliwości.

- Projekt UE obok współpracy gospodarczej miał fundamentalne zadanie, żeby nie wybuchały w Europie wojny. Gdyby nie wypaczyło tego kilku ideologów, to by ten projekt bardzo dobrze funkcjonował. Trzeba wrócić do idei wspólnego szacunku.
Jeśli chodzi o stan wyjątkowy i problem z migrantami to eurodeputowana Kempa stwierdziła, że będzie napływ migrantów nie tylko z krajów Afryki ale i Azji. - Grecja w Włochy tego naporu nie wytrzymują, polityka migracyjna zbankrutowała i my to przewidzieliśmy.

Zobacz także

2021-10-14, godz. 08:52 Iwona Zyman, dyrektor NIK w Opolu o kontroli fundacji Ex Bono w ramach kontroli Funduszu Sprawiedliwości - Kontrola była przeprowadzona rzetelnie, obiektywnie, profesjonalnie. Wszelkie ustalenia są udokumentowane, a fakty ukorzenione głęboko w dokumentacji źródłowej… » więcej 2021-10-13, godz. 12:31 Michał Siek, opolski kurator oświaty o zmianach w wynagradzaniu nauczycieli Gościem Popołudniowej Loży był dziś Michał Siek, opolski kurator oświaty, z którym rozmawialiśmy o planowanych podwyżkach dla nauczycieli. Na ten cel… » więcej 2021-10-13, godz. 17:01 Dr Aleksandra Hadzik, prezes KRUS o bezpieczeństwie rolników w okresie pandemii i 30-leciu działalności KRUS Gościem Radia Opole była Aleksandra Hadzik, prezes KRUS, z którą rozmawialiśmy przy okazji 30-lecia działalności tej instytucji i specjalnej konferencji… » więcej 2021-10-13, godz. 12:39 Józef Swaczyna, szef Konwentu Starostów Województwa Opolskiego w ZPP o apelu samorządowców i proteście w Warszawie… Gościem samorządowej odsłony był dziś Józef Swaczyna, starosta strzelecki oraz szef Konwentu Starostów Województwa Opolskiego w Związku Powiatów Polskich… » więcej 2021-10-12, godz. 17:00 Spięcie - Magazyn Krajowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia (12.10.2021) W dzisiejszym magazynie krajowym gospodarze programu wraz z zaproszonymi gośćmi rozmawiali o sytuacji Polski w kontekście decyzji TSUE, ale też o konflikcie… » więcej 2021-10-12, godz. 13:49 Co tam Panie w polityce? Prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc Jak co wtorek najświeższe informacje ze świata polityki, kultury i sportu w lekkim wydaniu. W swoim cyklu "Co Tam Panie w polityce?" komentują dla Państwa… » więcej 2021-10-12, godz. 09:02 Małgorzata Wilkos, radna Opola o raporcie NIK ws. Fundacji Ex Bono - Na razie jestem zawieszona w prawach członka klubu, nie wiem jak długo to zawieszenie miało by trwać, muszę przeanalizować różne scenariusze, zastanawiam… » więcej 2021-10-11, godz. 11:05 Lech Waloszczyk o bezpieczeństwie rolników w dobie pandemii i 30 latach działalności KRUS – Na poziomie województwa o likwidacji słyszymy niewiele. Żartobliwie powiem, że mamy trzydziestkę i bardzo się z tego cieszymy, ale też osiągnęliśmy… » więcej 2021-10-11, godz. 17:20 Katarzyna Gołębiowska-Jarek, wójt gminy Dąbrowa o srebrnej nagrodzie w Europejskim Konkursie Odnowy Wsi ARGE i rozwoju… - Zachwyceni byli zrównoważonym rozwojem i perfekcyjnym dialogiem z mieszkańcami. Wizytujący naszą gminę chcieli zobaczyć, jak gmina się rozwija, a my… » więcej 2021-10-11, godz. 11:12 Rajmund Miller o manifestacjach poparcia dla obecności Polski w UE, zmianach w kształceniu lekarzy, wyborach wewnętrznych… - Nie ma niezgodności zapisów unijnych z zapisami polskiej konstytucji. Wchodząc do UE podpisaliśmy zobowiązanie, że będziemy przestrzegać prawa unijnego… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »