Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Adam Leszczyński, rzecznik MZD w Opolu o zakorkowanych…
2021-09-09, 10:23 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Adam Leszczyński, rzecznik MZD w Opolu o zakorkowanych ulicach Opola z powodu koniecznych remontów dróg

Adam Leszczyński o remontach i sytuacji na opolskich drogach
- Wszystkie te remonty i przebudowy muszą odbywać się w tym samym czasie - powiedział w Porannej Loży Radiowej Adam Leszczyński, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.
Stolica regionu od poniedziałku zmaga się z korkami większymi niż zwykle.
Oprócz budowy dwóch centrów przesiadkowych zdecydowano się na remont fragmentu obwodnicy. Zamknięcie odcinka tej trasy spowodowało duże zatory w centrum miasta.
Rzecznik ZMD wyjaśnia, że z remontem obwodnicy nie można było dłużej czekać.

- Nie mogliśmy czekać do ferii zimowych, bo nie wiadomo, jaka będzie pogoda. Gdybyśmy czekali do następnych wakacji ta droga wyglądałaby jak ser szwajcarski. Zimy ten fragment mógłby nie przetrwać. Każdy miesiąc odwlekania remontu powodowałby gigantyczne problemy dla kierowców - powiedział Adam Leszczyński.

Dodał on, że wcześniej, czyli w wakacje także nie można było rozpocząć remontu obwodnicy, bo trwały jeszcze procedury przetargowe i projektowe, a te rozpoczęły się w maju w momencie, kiedy pojawiło się finansowanie tej inwestycji.

- Zdajemy sobie sprawę, że remonty powodują problemy, ale za każdym razem kiedy się rozpoczynają, przez kilka pierwszych dni jest "zamieszanie " - mówił Leszczyński. Zaznaczył przy tym, że po kilku dniach kierowcy się przyzwyczają.

Zobacz także

2021-10-14, godz. 08:52 Iwona Zyman, dyrektor NIK w Opolu o kontroli fundacji Ex Bono w ramach kontroli Funduszu Sprawiedliwości - Kontrola była przeprowadzona rzetelnie, obiektywnie, profesjonalnie. Wszelkie ustalenia są udokumentowane, a fakty ukorzenione głęboko w dokumentacji źródłowej… » więcej 2021-10-13, godz. 12:31 Michał Siek, opolski kurator oświaty o zmianach w wynagradzaniu nauczycieli Gościem Popołudniowej Loży był dziś Michał Siek, opolski kurator oświaty, z którym rozmawialiśmy o planowanych podwyżkach dla nauczycieli. Na ten cel… » więcej 2021-10-13, godz. 17:01 Dr Aleksandra Hadzik, prezes KRUS o bezpieczeństwie rolników w okresie pandemii i 30-leciu działalności KRUS Gościem Radia Opole była Aleksandra Hadzik, prezes KRUS, z którą rozmawialiśmy przy okazji 30-lecia działalności tej instytucji i specjalnej konferencji… » więcej 2021-10-13, godz. 12:39 Józef Swaczyna, szef Konwentu Starostów Województwa Opolskiego w ZPP o apelu samorządowców i proteście w Warszawie… Gościem samorządowej odsłony był dziś Józef Swaczyna, starosta strzelecki oraz szef Konwentu Starostów Województwa Opolskiego w Związku Powiatów Polskich… » więcej 2021-10-12, godz. 17:00 Spięcie - Magazyn Krajowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia (12.10.2021) W dzisiejszym magazynie krajowym gospodarze programu wraz z zaproszonymi gośćmi rozmawiali o sytuacji Polski w kontekście decyzji TSUE, ale też o konflikcie… » więcej 2021-10-12, godz. 13:49 Co tam Panie w polityce? Prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc Jak co wtorek najświeższe informacje ze świata polityki, kultury i sportu w lekkim wydaniu. W swoim cyklu "Co Tam Panie w polityce?" komentują dla Państwa… » więcej 2021-10-12, godz. 09:02 Małgorzata Wilkos, radna Opola o raporcie NIK ws. Fundacji Ex Bono - Na razie jestem zawieszona w prawach członka klubu, nie wiem jak długo to zawieszenie miało by trwać, muszę przeanalizować różne scenariusze, zastanawiam… » więcej 2021-10-11, godz. 11:05 Lech Waloszczyk o bezpieczeństwie rolników w dobie pandemii i 30 latach działalności KRUS – Na poziomie województwa o likwidacji słyszymy niewiele. Żartobliwie powiem, że mamy trzydziestkę i bardzo się z tego cieszymy, ale też osiągnęliśmy… » więcej 2021-10-11, godz. 17:20 Katarzyna Gołębiowska-Jarek, wójt gminy Dąbrowa o srebrnej nagrodzie w Europejskim Konkursie Odnowy Wsi ARGE i rozwoju… - Zachwyceni byli zrównoważonym rozwojem i perfekcyjnym dialogiem z mieszkańcami. Wizytujący naszą gminę chcieli zobaczyć, jak gmina się rozwija, a my… » więcej 2021-10-11, godz. 11:12 Rajmund Miller o manifestacjach poparcia dla obecności Polski w UE, zmianach w kształceniu lekarzy, wyborach wewnętrznych… - Nie ma niezgodności zapisów unijnych z zapisami polskiej konstytucji. Wchodząc do UE podpisaliśmy zobowiązanie, że będziemy przestrzegać prawa unijnego… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »