Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa partii w…
2021-09-08, 09:21 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa partii w regionie o stanie wyjątkowym, zmianach w Polskim Ładzie i uzdrowiskach

Violetta Porowska "Poranna Loża Radiowa" (08.09.2021)
- Ocena słów i działań opozycji odzwierciedla się w sondażach. To, że na łeb na szyję leci ich poparcie jest dowodem na to, że społeczeństwo inaczej rozumie poczucie bezpieczeństwa Polski i popiera działania rządu - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Violetta Porowska poseł i przewodnicząca Prawa i Sprawiedliwości w regionie.
Rozmawiałyśmy o poniedziałkowym posiedzeniu sejmu w sprawie stanu wyjątkowego. Poseł Porowska podkreśliła, że opozycja w absolutnej ciszy wysłuchała wystąpień przedstawicieli rządu, co jest zaskakujące. To jej zdaniem wynikało ze spadających sondaży pokazujących, że Polacy nie akceptują błazeńskich zachowań opozycji.

Pytana o słowa Zbigniewa Ziobry, który stwierdził, że wniosek Komisji Europejskiej do TSUE o ukaranie polski to "prawna wojna hybrydowa" powiedziała, że nie dziwi jej, że padają ciężkie słowa w stosunku do KE.
- Komisja Europejska zachowuje się w sposób dyskryminujący Polskę. Wiele krajów nie realizuje nakazów TSUE, bo wpływają wprost na suwerenność krajów - powiedziała poseł Violetta Porowska.

Skomentowała także zmiany jakie mają nastąpić w Polskim Ładzie a dotyczące wysokości składki zdrowotnej. Nie będzie ona wynosiła - jak zapowiadano - 9%, a 4.8% od 2022 roku.
- Rząd ugiął się pod postulatami przedsiębiorców i przedstawicieli środowiska ochrony zdrowia. Jest to dowodem na to, że rząd potrafi słuchać i realizować postulaty, które płyną od społeczeństwa.
W internetowej części rozmowy Violetta Porowska zapowiedziała zmiany w usawie o uzdrowiskach.

Powołano zespół parlamentarny, którego jest wiceprzewodniczącą. Zespół zbierze się w najbliższy weekend na wyjazdowym posiedzeniu.
- Czeka nas duża poważna dyskusja, mamy świadomość, że kwestia związana z uzdrowiskami to jeszcze koncepcja PRL-owska. Mamy XXI wiek, nowe wyzwania, potrzeby oczekiwania kuracjuszy i jednostek uzdrowiskowych. Chcemy, aby uzdrowiska rozwijały się w nowoczesnych standardach.
O szczegółach zmian, jakie mogą być wprowadzone będzie można więcej powiedzieć po posiedzeniu komisji ds. uzdrowisk.

Zobacz także

2021-10-14, godz. 11:59 Grzegorz Puda, minister rolnictwa w rozmowie z Magdaleną Ogórek w "Prosto z Sejmu" o pomocy dla rolników w ramach Polskiego… - W ramach naszej propozycji najważniejsze są te, które wynikają ze spotkań z rolnikami, których mieliśmy w resorcie kilkadziesiąt, a w sumie w ramach… » więcej 2021-10-14, godz. 08:52 Iwona Zyman, dyrektor NIK w Opolu o kontroli fundacji Ex Bono w ramach kontroli Funduszu Sprawiedliwości - Kontrola była przeprowadzona rzetelnie, obiektywnie, profesjonalnie. Wszelkie ustalenia są udokumentowane, a fakty ukorzenione głęboko w dokumentacji źródłowej… » więcej 2021-10-13, godz. 12:31 Michał Siek, opolski kurator oświaty o zmianach w wynagradzaniu nauczycieli Gościem Popołudniowej Loży był dziś Michał Siek, opolski kurator oświaty, z którym rozmawialiśmy o planowanych podwyżkach dla nauczycieli. Na ten cel… » więcej 2021-10-13, godz. 17:01 Dr Aleksandra Hadzik, prezes KRUS o bezpieczeństwie rolników w okresie pandemii i 30-leciu działalności KRUS Gościem Radia Opole była Aleksandra Hadzik, prezes KRUS, z którą rozmawialiśmy przy okazji 30-lecia działalności tej instytucji i specjalnej konferencji… » więcej 2021-10-13, godz. 12:39 Józef Swaczyna, szef Konwentu Starostów Województwa Opolskiego w ZPP o apelu samorządowców i proteście w Warszawie… Gościem samorządowej odsłony był dziś Józef Swaczyna, starosta strzelecki oraz szef Konwentu Starostów Województwa Opolskiego w Związku Powiatów Polskich… » więcej 2021-10-12, godz. 17:00 Spięcie - Magazyn Krajowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia (12.10.2021) W dzisiejszym magazynie krajowym gospodarze programu wraz z zaproszonymi gośćmi rozmawiali o sytuacji Polski w kontekście decyzji TSUE, ale też o konflikcie… » więcej 2021-10-12, godz. 13:49 Co tam Panie w polityce? Prowadzą Piotr Gociek i Piotr Moc Jak co wtorek najświeższe informacje ze świata polityki, kultury i sportu w lekkim wydaniu. W swoim cyklu "Co Tam Panie w polityce?" komentują dla Państwa… » więcej 2021-10-12, godz. 09:02 Małgorzata Wilkos, radna Opola o raporcie NIK ws. Fundacji Ex Bono - Na razie jestem zawieszona w prawach członka klubu, nie wiem jak długo to zawieszenie miało by trwać, muszę przeanalizować różne scenariusze, zastanawiam… » więcej 2021-10-11, godz. 11:05 Lech Waloszczyk o bezpieczeństwie rolników w dobie pandemii i 30 latach działalności KRUS – Na poziomie województwa o likwidacji słyszymy niewiele. Żartobliwie powiem, że mamy trzydziestkę i bardzo się z tego cieszymy, ale też osiągnęliśmy… » więcej 2021-10-11, godz. 17:20 Katarzyna Gołębiowska-Jarek, wójt gminy Dąbrowa o srebrnej nagrodzie w Europejskim Konkursie Odnowy Wsi ARGE i rozwoju… - Zachwyceni byli zrównoważonym rozwojem i perfekcyjnym dialogiem z mieszkańcami. Wizytujący naszą gminę chcieli zobaczyć, jak gmina się rozwija, a my… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »